reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dłuższy macierzyński

aniasorsha

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
4 Październik 2005
Postów
1 196
Miasto
Gliwice
Dziewczyny, słyszałam, że wydłużyli macierzyński i podobno mają oddawać te 2 tygodnie wszystkim kobietom, które urodziły w 2006 i po urlopie macierzyńskim brały wychowawczy albo normalny urlop. Czy coś o tym wiecie?? Dzwoniłam do PIP, ale sie nie dodzwoniłam...

Jakby oddali te 2 tygodnie, to by nie było źle...
 
reklama
Aniu, niestety muszę Cię zmartwić, że chyba nic z tego.
Już o tym pisałam, nie wiem na czym stanęło, ale chyba urlop będą miały przedłużony tylko te mamy, które w czasie wejścia w życie ustawy będą w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego. Czyli nie my.:baffled:

Wklejałam kiedyś o tym tekst na wątku "Powrót do pracy"
 
Ustawa z dn. 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpeiczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. Nr 221, poz. 1615)
 
Ale kilka osób mi mowiło, że na zwrot mają szansę wszystkie, które rodziły w 2006... Tak ponoć trąbili w telewizji... Obczaję sprawę i dam znać...
 
Dziewczyny właśnie zamknęłam za listonoszem, który przyniósł kasę z ZUS a na odcinku napisali : mac. 01.09-17.09.2006 wyrów - czyli wychodzi na to że dostałam za te dwa dodatkowe tygodnie???
 
chyba jednak nie, bo to za mało - wychodzi mi ze 100 zł (bo dostałam razem z chorobowym) więc to pewnie wyrównanie za moją drugą pracę albo coś w tym stylu...ale dzisiaj zadzwonie do swojej księgowej bo miała mi sprawdzić co i jak
ale to na pewno jakieś wyrównanie co mi za mało zapłacili bo jakby te dodatkowe 2 tyg to powinno być od 17.09 a nie do :(
tak swoją drogą to nawet nie wiedziałam że coś za mało dostałam...
 
z tego co ja wiem to nam aczej nie przysługuje
trzeba mieć nie wykorzystany urlop ( np. przerwany) bądż być w jego trakcie no a my raczej wszystkie wykorzystałyśmy go
 
reklama
pewnie niestety masz rację :( ale jak spojrzałąm na odcinek z zusu i słowo wyrównanie to zareagowałam spontanicznie :) musiałąm dopiero to przemyśleć :)
 
reklama
Do góry