reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobra ksiazka dla nastolatka

Cytrysia

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2012
Postów
100
Mamusie, poleccie mi jakies ciekawe tytuly ksiazek dla nastolatka, ktory dopiero posmakowal w czytelnictwie:)
Moze jakas powiesc fantasy? wazne, zeby zaciekawila mlodego i przekazala jakies wartosci:)
 
reklama
Myślę, że najlepiej będzie jak syn sam sobie wybierze interesujące go książki. Zapisać go do biblioteki miejskiej. Ma też szkolną.
 
Myślę, że najlepiej będzie jak syn sam sobie wybierze interesujące go książki. Zapisać go do biblioteki miejskiej. Ma też szkolną.

Ja też uważam, że syn powinien sam znaleźć swój styl w książkach. Pracownicy bibliotek bardzo chętnie pomagają wybrać książki młodym ludziom.

No i ile lat ma syn? Bo nie każdą fantastykę bym młodemu człowiekowi poleciła.
Ale z czystym sumieniem, bo to i duży i mały poczyta, poleciłabym Eragorna Christophera Paoliniego, Blegariadę (Pionek Proroctwa, tom 1) Davida Eddingsa, jeśli chodzi o fantasy, o science fiction się nie wypowiem, bo nie przepadam. Przygodowe książki jak najbardziej są dla nastolatka, ale autorów nie podam, bo ja to tylko fantasy czytam i thrillery kryminalne :D
 
No, akurat moja jak wchodzi do biblioteki, to nie daje rady sama wybrać, za dużo dla niej. Zawsze mnie prosi, żebym pomogła, to czasem sama wolę pójść... Ja myślę, że można wypożyczać w różnych stylach i metodą prób i błędów sprawdzać co się podoba.
 
Poleciłabym:
1. Zajdel Janusz, szczególnie "Cała prawda o planecie Ksi"
2. Maciej Guzek "Królikarnia", "Inny Świat"
3. Nail Gaiman "Gwiezdny Pył"
4. Micheal Crichton "Jurassic Park", "Zaginiony Świat"
5. Harry Potter
6. Aleksander Dumas "Trzej muszkieterowie"
7. Terry Prachett
 
Jak zaczęłam chodzić do biblioteki, to miałam 10 lat, pamiętam chodziłam do takiej malutkiej filii, która była tylko dla dzieci i młodzieży, z koleżanką poszłam, bo miała książki do oddania. Tak na prawdę czytałam wszystko po kolei, mama nigdy ze mną do biblioteki nie poszła, a gust książkowy sprecyzował mi się jak miałam ok 20-21 lat.

A do listy dopisałabym jeszcze cykl Xanth Piers'a Anthony'ego, to też może wciągnąć nastolatka.
 
Ostatnia edycja:
wow, dziewczyny, dzieki za taki odzew. No wlasnie u nas jest taki problem, ze w bibliotece jest za duzy wybor dla niego, za nami dwie wizyty i ksiazki byly wypozyczane chaotycznie, po okladce. Czytal kilka, kilkanascie stron i odkladal... Harry Potter juz przetczytany.
Murasaki , dziekuje za podanie tytułow, wlasnie o to mi chodzilo. Moze latwiej bedzie nam buszowac po bibliotece:) Dziewczyny, czekam na wiecej.
 
reklama
Przypomniała mi się jeszcze jedna :) Raymond E. Feist "Adept magii", "Mistrz magii", "Srebrzysty cień", "Mrok w Sethanon"- to jest cały cykl
 
Do góry