reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Domowe sposoby na nasze dolegliwosci :)

Kaczusia

Melciowa mama :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2006
Postów
2 597
Miasto
Fleurus/Belgia
Moze znacie jakies psosoby na mdlosci i inne dolegliwosci ciazowe?

Ja czytalam,ze niby na mdlosci ma pomagac imbir u mnie niestety wywoluje efekt dokladnie odwrotny :wściekła/y: ale za to jak mnie bardzo mdli pomaga zjedzenie kilku migdalow, nie przechodzi calkowicie ale jest stanowczo lepiej.
 
reklama
A mnie nie mdli....oznacza to że do 9 miesiaca bedzie mnie jakies 18 kg więcej....sama nie wiem co jest gorsze...druga ciąża i dokładnie takie same objawy...tylko sen i zmeczenie, a moze macie jakis pomysł jak wyjsc z kataru w 7 tygodniu ciaży, nie chciałabym maluszkowi zaszkodzic, niestety zaraził mnie mój synek....
 
chyba muszę wypróbowac te migdały

banany u mnie nie działają
i jedzenie w łóżku przed wstaniem także

na katar świeże powietrze najlepsze!
 
No moje mdłości pomógł mi przepisany od lekarza Torecan ;-) Czyli specjalne tabletki na tą przypadłośc okrutną ;-) Z domowych sposobów nie pomagało nic :no: I niestety do dzisiaj poranne mdłości mam...codziennie jak wstaję z łóżka to mi niedobrze i ląduję w kibelku :baffled: Co już nie wspomnę o okrutnym porannym myciu zębów.... :-p Ale lepsze tylko poranne mdłości niż całodzienne jak jakiś ok tydzień temu...
 
Ja na mdłości biorę tylko wit. B6. Lekarz powiedział, że leki przeciw mdłościom moga źle działać na dzidzię :-(
A teraz musiałam walczyć z koszmarnym przeziębieniem. Zwykle kończyło się na dwóch-trzech aspirynach, ale teraz...
Na katar - rozwór soli morskiej. Wiele rodzajów jest w aptekach. Pomaga słabiej niż krople, ale ulga jest :-) Inhalacji nie moge stosować, bo tracę oddech :-(
Poza tym maść rozgrzewająca - Wick, tabletki homeopatyczne na gardło i syrop prawoślazowy. Przeziębienie powolutku się ulatnia :-)
 
Majako Mam nadzieję, ze dzidzi nic nie jest przez te moje tabletki.... to były specjalne tabletki na mdłości ciążowe więc chyba lekarz wiedział co robi... :tak: Chociaż wiadomo, ze każdy lek ma jakiś tam wpływ na dzidziulka... Ale już tych tabletek nie biorę... :-) Ale bez tych tabletek to bym chyba nie dała rady, bo bym nic nie przełknęła nawet picia :no:

A jeśli chodzi o domowe sposoby na mdłości to mój ginek powiedział mi żebym przed jedzeniem wypijała szklankę przegotowanej wody i pomagało nawet :happy:
 
ja na żyganko brałam syrop Diphergan. pomagał. i jak dobrze się po nim spało:-D
a migdały to ponoć są dobre na zgagę. ale dla mnie nie pomagały, pomagało za to do pewnego momentu mleczko zagęszczone niesłodzone (takie jak do kawy-pycha!!). ale i tak najskuteczniejszy okazał sie ranigast max, szczególnie pod koniec ciązy
 
reklama
Mi mdlosci juz prawie calkowicie minely, jedno co mnie ciagle meczy to chroniczne zmeczenie. Jakos sobei z tym rady nie daje, ale zastanawiam sie czy to nie wiosna rowniez daje sie we znaki.
 
Do góry