reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Domowe sposoby przeciw/na grypę?

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2009
Postów
1
Hej dziewczyny!
Znacie może jakieś sposoby na przeziębienie? Nie lubię brać leków, więc szukam jakiś sprawdzonych sposobów na przeziębienie i grypę, jakieś zioła, herbatki itp.
Ja znalazłam przepisy na nalewki, kompletnie się na tym nie znam, ale zastanawiam się czy np. owoce róży po zalaniu alkoholem mają jeszcze jakieś wartości?

Nalewki i miody pitne na grypę, przeziębienie. | Ochoroba.pl

Pozdrawiam
Agnieszka
 
reklama
herbata z miodem
herbata malinowa
herbata lipowa (na stan podgoraczkowy)
owocow czy sokow zawierajacych wit.C
czosnek
bursztyn zalany spirytusem
sok z cebuli i cukru (na kaszel)
www.medigo.pl/artykul/1125_Domowe_sposoby_na_przeziebienie.html
 
Herbata lub woda z miodem i imbirem., cytryna
cebula z miodem czosnkime-syrop
mleko z czosnkiem i miodem
sok z aronii
sok malinowy z lipa
czosnek cebula na kanapeczke jesli ktos lubi i moze
 
Nie ma domowych sposobow na grype. Jesli grypa zlapie to koniec, nie wychodzisz zdomu, lezysz pod koldra caly dzien zwijajac sie z bolu miesni. A na przeziebienie to jak najbardziej sa sposoby. jescduzo cytryny, cebuli, pic herbate z miodem, inhalacje. pzdr
 
Moja babcia robi nalewkę z dwóch szklanek przegotowanej, letniej wody, dwóch ząbków czosnku, do tego sok z dwóch cytryn i to dosładza miodem :)
 
Ja tez pamietam z dziecinstwa taki syrop z cebuli i cukru, swietny byl, ale to dla malucha. Jeśli chodzi o mnie, to szczerze mowiac wole poczekac az zlapie mnie prawdziwe przeziebienie i wtedy wziac antybiotyk, a nie codziennie polykać roznego rodzaju tabletki i pic syropki uodparniajace, jakos nie wierze w ich dzialanie, organizm sie po prostu uzaleznia. pozdrawiam
 
Po co czekac a rozwinie sie przeziebienie i sie faszerowac antybiotykami.
Trzeba dzialac od razu jak cos sie rozwija..domowe sposoby pomagaja.Zreszta w wiekszosci przypadkow przeziebienie to wirusowe a na wirusy antybiotyki ni dzialaja.Ale jak ktos lubi sobie wysadzac zoaldek antybiotykami..........
 
ja w 8 tygodniu jak sie rozchorowalam to leczylam sie syropem z cebuli z (i zamiast cukru) miodem - zdrowszy, dodatkowo rano na czczo kubek cieplego mleka z wycisnietym czosnkiem i lyzka miodu. moj tato zrobil mi jeszcze cos z chrzanu ale mie przeszlo mi to przez gardlo wiec nawet nie wiem co i jak. teraz by ustrzec sie kolejnego przeziebienia zwlaszcza ze mamy takie piekne temperatury na dworze codziennie 2 x dziennie biore po lyzeczce syropu zrobionego z 1 duzej cebuli, 1 caly wycisniety czosnek, 2 grube plastry cytryny (reszte cytryny wycisnac i dodac sam sok) i ok 3/4 szklanki miodu. po 1 dniu lezenia gotowe do spozycia i teraz nawet katarek mnie nie lapie. polecam i zycze duuzo zdrowia
 
reklama
*spam*. To syrop na bazie czosnku, stworzony specjalnie dla kobiet w ciazy i karmiacych. Dziala. Sprawdzialam. Polecam
 
reklama
Do góry