reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dopajanie

reklama
zaczelam podawac wode przegotowana kiedy moj synek skonczyl 6 mies choc bardzo sporadycznie popija do posilkow. nie ma sie czym przejmowac jezeli karmisz wylacznie piersia mleko matki zawiera wode w ponad 80 % dobzre doprawdy jest to wszysko skonstrulowane:)
bardzo popularne herbatki koperkowe tazke z uwaga bym polecala podawac z racji iz powoduja wzdecia pozdrawiam
 
Karolinka piła tylko jak były największe upały. Teraz mowy o tym nie ma jak poczuję smoczek w buzi to zaraz jest płacz;-)a ja jej zmuszac do picia nie będę:-)
 
ja praktycznie od poczatku podaje herbatke koperkowa i coreczka ani razu nie miala kolki:-) ostatnio daje tez Hipp z rumiankiem,lipa
 
Moj syn za 4 dni skonczy 5 miesiecy karmie go tylko piersia i chce jak najdluzej poniewaz robi sie cieplo to czy mam mu juz podawac jakies soczki lub wode do picia czy wylacznie piers myslalam ze do 6 miesiaca bede go karmila sama piersia co mam wiec zrobic jesli zaczne mu podawac to przez smoczek bedzie dalej chcial jesc z piersi a kiedy juz skonczy 6 miesiecy to zaczac podawac deserki czy zupki i czy podawac po karmieniu czy zamiast piersi nie chce zeby zrobily mi sie zastoje w piersiach bo dopiero co przez to przeszlam Pozdrawiam!!!
 
Przez pierwsze 6 miesięcy wystarcza pokarm mamy za picie i jedzonko. Dopiero jak rozszerzasz dietę, czyli od 7 miesiąca trzeba podawać coś do picia. Ja karmiłam synka 13 miesięcy. Przez pierwsze pół roku tylko cycusia dawałam. Urodził się w lutym, więc też załapaliśmy sie na lato. Wystarczał mu cycuś.
Moja teściowa czasem "przeżywała" , że synuś nie pije :baffled:, bo się nie znałą, a oczywiście ja tłumaczyłam 100 razy, że wystarcza, bo na początku mleczko leci rzadsze i pragnienie gasi.:sorry2: Także ja nie dopajałam.
Jeśli będziesz jednak chciała dopajać, to ja radzę spróbować podawać samą wodę. Czasem bywa jednak, że jak dzieci pija z butelki, gdzie łatwiej leci, to potem nie chcą juz ssać piersi.
Jak dawałam piciu to z kubeczka niekapka, są już dla dzieci od 6 miesięcy.
 
Dzieki dziwczyny za rady bo tez juz nie wiem kogo mam sluchac jedni mowiom ze powinnam inni juz by dali mu najchetniej kaszke lub cos bardziej tresciwszego do jedzenia bede sie czymac raczej tego co mowicie Pozdrawiam !!!
 
reklama
u mnie było podobne jak u Agi..... teściowa:dry: namawiała mi męża:baffled: że mam mnie zmusić bym dawała herbatki bo się dziecko odwodni a ja karmiłam tylko piersią :tak: troche było sprzeczek ale i tak robiłam swoje :rofl2:

Ach te teściowe...:sorry2:

Aga555, jak Ci dzieciątko dobrze rośnie, to po co wymyslać. Ja też słyszałam podobnie. Ja się uparłam i dawałam chyba to, co najlepsze.:tak: Powodzenia.
 
reklama
Do góry