reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Doradzicie?-8-miesięcy:stanie,siedzenie,chodzenie

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Hey Mamuśki.Słuchajcie mam do was pytanie o rozwój maluszków waszych(czyt.siedzenie,stanie,raczkowanie itd)...
Kiedy wasze maluchy zaczęły same siadać?,raczkować,obracać się z pleców na brzuszek?,obracać się raz na jeden bok,raz na drugi?...Synek urodził sie sn,dostał 10 pkt i nie było żadnych problemów ani w ciązy,ani w trakcie porodu ani już po nim.
OBRACANIE SIĘ NA BOKI:Mój synek ma 8 miesięcy(skończy je za 2 dni).Jak śpi w łóżeczku to potrafi obrócić się raz na jeden boczek,raz na drugi.\
SIEDZENIE:Gdy sadzam synka na łóżku,w łóżeczku,podłodze,wózku-siedzi super stabilnie,nie chwieje mi się na boki,ani do przodu(chyba,że zaczyna być zmęczony to kładzie się na plecy,albo pada na bok)...-jak leży to podnosi głowke do siedzenia(ciągnie ciałko do przodu),ale jeszcze nie ma chyba tyle siły...
OBRACANIE NA BRZUSZEK:synek nie obraca się na brzuszek.Jak leży na pleckach,to obraca się na bok i próbuję obrócić się na brzuszek,ale to wygląda tak jakby miał dupkę za ciężką.
RACZKOWANIE:niestety synek jeszcze nie raczkuje ani nie przyjmuje pozycji by zacząć raczkować.
Dodam,że pierwszy syn miał 10,5 mies jak zaczął sam chodzić(bez mebli,bez trzymania za rękę),córka znowu miała 18 mies jak zaczęła chodzić.Ale ok 10 mies raczkowała...
Wiem,że każdy smyk rozwija się inaczej i nie ma tu reguły,ale bardzo bym chciała by synek zaczął już te rzeczy robić,choć Broń Boże nie chcę niczego na siłę przyspieszać.Zastanawiam się tylko jak to było u was Maluszków?
Byłam u lekarza rozwiać moje wątpliwości i lekarka widząc jak Synek siedzi na kozetce,jak trzyma główkę,ogólnie po wywiadzie ze mną itd powiedziała,że synek bardzo silny i ona nie widzi tu problemów neurologicznych,ani żadnych innych.
Zaczynam podejrzewać,że mój synek jest poprostu leniuchem :-)
 
reklama
Hej w każdej książce rozwój dziecka opisany jest jako schemat (1mies to umie zrobić, 2miesiac to)a może Twój dzidziuś to co trzeba zrobić w 6, zrobi dopiero w 8 i tez będzie Ok. Nie martw się na zapas, a na wszelki wypadek wybierzcie się do neurologa ( lekarza żeby sprawdzić czy nie ma Napięcia mięśniowego albo przeciwnie za słabego napięcia?)
 
Evelka mój synek też gdy miał 10,5 miesiąca zaczął chodzić sam bez pomocy, 7 miesięcy miał jak sam zaczął siadać, przekręcania nie pamiętam dokładnie, ale też dość szybko;-) ;) Ogólnie on rozwijał się bardzo szybko, mimo że urodził się z zamartwicą jest wszystko ok:blink: Córka ma 7 miesięcy i dopiero nie dawno zaczęła się przekręcać z brzuszka na plecki i odwrotnie, najchętniej robiłaby to tylko w prawą stronę więc muszę ją pilnować, żeby lewą też ćwiczyła. Do siedzenia i raczkowania nam jeszcze daleko, choć zaczyna pełzać i po swojemu się przemieszcza;-) ;) Lekarka mówi, że jest z nią wszystko ok, chociaż chciała nas wysłać na rehabilitacje na początku bo w wieku dopiero 3 miesięcy zaczęła minimalnie podnosić główkę jak leżała na brzuchu. Ogólnie ona jest z tych leniuchów jak Twój synek:sorry: Z córką przy porodzie nie było problemu więc jak widać nie ma reguły, ale myślę, że jeśli pediatra zbadała synka, przeprowadziła z Tobą wywiad i uznała, że wszystko jest ok to na pewno tak jest:-) :) Może też być tak, że w tym 8 miesiącu Cię zaskoczy i zacznie raczkować i siadać:-) :)
 
A ja po swoich doswiadczeniach poszlabym do dobrego rehabilitanta bobath. Znajdziesz ich na stronie stowarzyszenia i skonsultowala swoje obawy. Moze dziecko ma oslabiona ktoras partie miesni i prostymi cwiczeniami je wzmocnisz. Neurologicznie na pewno bedzie ok.
Edit: wybacz skladnie ale piszena telefonie z dzieckiem na kolanach
 
Ewelka każde dziecko jest inne - moja córka np zaczęła się obracać na ok 3 miesiące, pelzac na 4.5, siadać na niecałe 6, raczkowanie na ok 7.5 miesiąca, ale chodzić dopiero na ok 14 miesięcy, młodszy syn za to zaczął wszystko na ok 8 miesięcy - w sensie przewracac się z boku na bok(wcześniej się zdazalo ale raczej tak sporadycznie, nawet chyba nieświadomie- choć główkę ładnie trzymał na ok 2 miesiace), siadać. Na ok 9 miesiecy zaczął sie podnosic na nogi, na 9.5 zaczął raczkowanie, a równo na 10 zaczął chodzić. Nie w sumie on nie zaczął chodzić - zaczął biegać i tak ma do dziś - 22 miesiące i stale w biegu ;) wiec ogólnie córka wszystko po kolei ale dość wcześnie zaczela, a syn bardzo późno ale jak ruszył to już się nie dało go zatrzymać :p
 
Do góry