reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki 10cznego niemowlaka

MalyGosc

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
1 447
Dziewczyny!
Ile i jakiej długości są drzemki Waszych Maluchów?
Mój syn ma 10mcy i o ile pierwsza drzemka przed południem trwa 3-3,5h to później już nie chce zasypiać. Jeszcze tydzień temu miał dwie regularne drzemki. Druga zazwyczaj była krótsza.
Teraz, choćbym nie wiem jak się starała to nie mogę go uśpić popołudniu.
Czy to nie za wcześnie na 10 mcznego bobasa na jedna drzemkę?
Dodam tylko, ze w nocy śpi 10h. Odkąd nie ma drugiej drzemki w nocy wstaje do niego 2-3 razy, bo się kręci. Daje smoka, przykrywam nóżki i śpi dalej
 
reklama
Dziewczyny!
Ile i jakiej długości są drzemki Waszych Maluchów?
Mój syn ma 10mcy i o ile pierwsza drzemka przed południem trwa 3-3,5h to później już nie chce zasypiać. Jeszcze tydzień temu miał dwie regularne drzemki. Druga zazwyczaj była krótsza.
Teraz, choćbym nie wiem jak się starała to nie mogę go uśpić popołudniu.
Czy to nie za wcześnie na 10 mcznego bobasa na jedna drzemkę?
Dodam tylko, ze w nocy śpi 10h. Odkąd nie ma drugiej drzemki w nocy wstaje do niego 2-3 razy, bo się kręci. Daje smoka, przykrywam nóżki i śpi dalej
Moje dziecko od 8 miesiąca życia miała jedną drzemkę 😊 wstawała koło 8 i szła koło 11 spać na 2 godziny i później wieczorem koło 19 😊
 
Moja starsza też tak miała że do południa szła na długą drzemkę, noce ładnie przesypiała, a po południu nieraz było 2 godziny lulania na 5 minut snu, później już była tylko jedna drzemaka a ok 2 roku przestała spać w dzień, no chyba że bardzo wczas wstała to po południu drzemała troszkę
 
Moje corka w tym wieku miala dwie drzemki do godziny przewaznie.
Jesli synek spi Ci tak dlugo na pierwszej drzemce to zwyczajnie nie ma czasu na zmeczenie sie zeby zasnac po raz kolejny. Robi sie coraz wiekszy i zapotrzebowabie na sen sie zmniejsza a dlugosc aktywnosci zwieksza.
Dzieci sa rozne wiec nie mozna powiedziec ze kazde bedzie wspolpracowac ale tak jak posilki tak i drzemki mozna sprobowac podporzadkowac pod caly harmonogram dnia. U nas od pobudki ok 7 do 10 byl ranek zazwyczaj aktywny, zabawy, spacer itd zeby miedzy 10 a 11 sie zdrzemnela malutka, srednio te 45 minut wystarczalo jej zeby naladowac baterie. Pozniej znow aktywnie do obiadku ok 13 i taka najedzona zasypiala kolejny raz na troche. To wszystko z wiekiem rozjezdzalo sie w czasie i jak druga drzemka zaczynala sie pojawiac zbyt pozno tak pierwszą rowniez przesuwalam az zostala tylko jedna w poludnie. Raz bylo to przed obiadem innym razem po. Od dluzszego czasu, a ma ponad 2,5 roku jest jedna drzemka ok 13, zazwyczaj nieco ponad godzine i obydwie zadowolone:) ja mam choc chwile dla siebie a ona bez problemu i marudzenia bawi sie do wieczora, bez drzemki popoludnie jest duzo gorsze poki co wiec nie przetrzymuje na sile, kiedy bedzie gotowa to sama zrezygnuje ze spania.
 
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi!
Wczoraj gadałam ze szwagierka i podpytywalam jak jej dzieciaki się przestawialy na jedna drzemkę i w jakim wieku… Dostałam liściem w twarz :D ze za mały na jedna drzemkę, ze powinnam go kłaść, ze muszę zmienić rytm dnia, ze mózg, ze sen…. No i się trochę wystraszyłam. Tym bardziej, ze noc miał „taka sobie”.
No i oczywiście się naczytałam w internetach :p
Natomiast postanowiłam go nie zmuszać do tej drugiej drzemki. Zazwyczaj biorę Małego na druga drzemkę na spacer w cicha i przyjemna okolice. Jak będzie miał ochotę to niech drzemie, a jak nie to czekamy do wieczora :)
Raz jeszcze dzięki!
 
Do góry