reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston i pcos

mysza28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
42
Miasto
Warszawa
Hej dziewczyny!
Lekarz przepisał mi przede wszystkim euthyrox 25 pół tabletki codziennie i lek duphaston 10 mg 2 razy dziennie przez 5 dni od 20dc. Teraz miałam brać na wywołanie... Tak mija 8 dzień od odstawienia i nic się nie dzieje. Dodatkowo mam pić Miositogyn. Generalnie pcos. Taka diagnoza. (krótko o mnie : Mialam robione badania hormonalne ze względu na bardzo długie cykle i nieregularne. Prolaktyna za wysoka w pierwszej fazie cyklu w drugiej w normie, progesteron w drugiej fazie za mały, androstendion za duży i Dheas również.) Mam za dwa miesiące powtórzyć badania.
Tylko jak mam się leczyć tym duphaston jak nie dostałam miesiączki... Co mam robić teraz? Już miałam nadzieję a tu kicha.
 
reklama
A ile czasu brałaś Duphaston? Mi na wywołanie lekarz kazał łykać przez 10 dni. Moim zdaniem musisz czekać. Krwawienie w końcu przyjdzie.
 
A ile czasu brałaś Duphaston? Mi na wywołanie lekarz kazał łykać przez 10 dni. Moim zdaniem musisz czekać. Krwawienie w końcu przyjdzie.
5 dni miałam brać 2 razy dziennie. Tyle że teraz był 32 dc i nie miałam krwawienia i lekarz zalecił branie żeby wywołać a później już normalnie z zalecenia od 20dc. Pierwszy raz tej lek mam. Teraz miałam czekać na miesiączkę i odliczyć 20 dni i przez 5 dni brać.
I się martwię no tyle dni i nic. Tyle że rano boli mnie brzuch jakby miało nadejść i na tym się kończy
 
Ja też brałam Duphaston na wywołanie tylko że brałam go przez 10 dni. Lekarz powiedział że minimum to 7 dni brania przy wywołaniu. I po Duphaston można czekać do max 14 dni od ostatniej tabletki na okres.
 
To Twój pierwszy cykl z duphastonem?
Jeśli tak to się nie martw, ja @ dostałam w 47d.c. po pierwszej przygodzie z duphastonem. I też zakładam wątek na forum bo uważałam to za coś niedobrego. Dziewczyny pisały właśnie że pierwszy cykl z nim taki jest. Więc się nie stresuj. I też już myślałam że jestem w ciąży, a nawet zaczęły występować objawy😂😂 a ciąży nie ma. I to tylko pierwszy raz cykl taki jest, potem @ bynajmniej u mnie co 30 dni 😊
 
To Twój pierwszy cykl z duphastonem?
Jeśli tak to się nie martw, ja @ dostałam w 47d.c. po pierwszej przygodzie z duphastonem. I też zakładam wątek na forum bo uważałam to za coś niedobrego. Dziewczyny pisały właśnie że pierwszy cykl z nim taki jest. Więc się nie stresuj. I też już myślałam że jestem w ciąży, a nawet zaczęły występować objawy😂😂 a ciąży nie ma. I to tylko pierwszy raz cykl taki jest, potem @ bynajmniej u mnie co 30 dni 😊
Jejku dziękuję bardzo że mnie uspokoiłaś ❤️ w takim razie będę czekać. A później oby było jak u Ciebie lepiej. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam
 
reklama
Do góry