reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duphaston po II kreskach

Fifonka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Maj 2021
Postów
2 035
Cześć!
Mam 31 lat i od zawsze miałam PCOS i mega długie cykle- zwykle 75-80 dni. Gdy zaczęłam wiosną starać się o dziecko, włączono mi Duphaston przez 10 dni w II fazie cyklu z zaleceniem, że jak zajdę to mam dalej brać. Jak zaczęłam ostatnie opakowanie to zgłosiłam się do swojej ginekolog po kolejną receptę, niestety lekarz jest na dwutygodniowym urlopie i recepta będzie do odbioru 27 października. Myślę- ok, mam czas do kolejnego cyklu, ale.. UDAŁO SIĘ!! Dziś (11 dpo) zobaczyłam bladziocha na teście i pobiegłam do labo na betę i progesteron. Beta ponad 30 mlU/ml, a progesteron 14,57 ng/ml. Niestety wczoraj przyjęłam ostatni duphaston i więcej nie mam.... jutro z rana mam wizytę u pierwszego lepszego lekarza ginekologa i poproszę o wypisanie recepty. Proszę Was o podzielenie się własnymi doświadczeniami. Czy któraś z Was brała Duphaston od początku ciąży? Czy przerwanie duphastonu nie wywoła mi krwawienia? Czy mój progesteron nie jest za niski jak na ciąże (3-4 tydzień)? Codziennie mierzę sobie temperaturę rano i nigdy w tym cyklu nie miałam wyższej niż 36,95 st. C... Czy powtórzyć betę w poniedziałek czy lepiej poczekać z tydzień i wtedy zrobić dwie bety w odstępie 48-72 godzin? Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
 
reklama
Tak, zrób sobie bety w odstępie 48h po niedzieli 🙂 ja też PCOS i brałam przed ciąża Duphaston, potem w ciąży też- ale miałam jakąś przerwę do wizyty właśnie, nie wywoła to krwawienia napewno 🙂 progesteron miałam też coś koło 13/14, a dziś już 25+4 tc 🥰 nam się udało w 2 cyklu zajść. Brałam Duphaston + Clostilbegyt.
Trzymam kciuki za Was 🙂❤️
 
Lepiej żeby nie przerywać duphastonu. Napisz może na fb czy gdzieś czy ktoś nie ma odstąpić. Paru tabletek /bete sobie powtórz po 48 h / powodzenia
 
Tak, zrób sobie bety w odstępie 48h po niedzieli 🙂 ja też PCOS i brałam przed ciąża Duphaston, potem w ciąży też- ale miałam jakąś przerwę do wizyty właśnie, nie wywoła to krwawienia napewno 🙂 progesteron miałam też coś koło 13/14, a dziś już 25+4 tc 🥰 nam się udało w 2 cyklu zajść. Brałam Duphaston + Clostilbegyt.
Trzymam kciuki za Was 🙂❤️
wow! gratuluję i dziękuję za kciuki :)
 
Tak, zrób sobie bety w odstępie 48h po niedzieli 🙂 ja też PCOS i brałam przed ciąża Duphaston, potem w ciąży też- ale miałam jakąś przerwę do wizyty właśnie, nie wywoła to krwawienia napewno 🙂 progesteron miałam też coś koło 13/14, a dziś już 25+4 tc 🥰 nam się udało w 2 cyklu zajść. Brałam Duphaston + Clostilbegyt.
Trzymam kciuki za Was 🙂❤️
A w których dniach cyklu brałaś duphaston?:)
 
Skąd jesteś? Mam 2 op duphastonu, zostały mi po ciąży. Jestem z Krakowa
Jeju, dziękuję bardzo, ale niestety jestem z Dolnego Śląska. Mam nadzieję że jutro rozwieje swoje wątpliwości u lekarza albo dostanę receptę. Generalnie historia Joanny G. Bardzo podniosła mnie na duchu. Tym bardziej, że całe życie wydawało mi się że będę miała ogromny problem z zajściem z takimi długimi cyklami, a tu poszło ok. 🥰 I tak nie do końca jeszcze dociera do mnie nowa rzeczywistość 😉
 
Hihi rzuciłam się na moją szafkę z lekami, dobrze ze idziesz jutro do gin bo 5 dni do 27.10 to jednak dużo. Ja brałam duphaston do połowy ciąży, nie martw się progesteronem, najwyzej Ci gin dołoży luteine. Geatulacje i powodzenia :)
 
reklama
Cześć!
Mam 31 lat i od zawsze miałam PCOS i mega długie cykle- zwykle 75-80 dni. Gdy zaczęłam wiosną starać się o dziecko, włączono mi Duphaston przez 10 dni w II fazie cyklu z zaleceniem, że jak zajdę to mam dalej brać. Jak zaczęłam ostatnie opakowanie to zgłosiłam się do swojej ginekolog po kolejną receptę, niestety lekarz jest na dwutygodniowym urlopie i recepta będzie do odbioru 27 października. Myślę- ok, mam czas do kolejnego cyklu, ale.. UDAŁO SIĘ!! Dziś (11 dpo) zobaczyłam bladziocha na teście i pobiegłam do labo na betę i progesteron. Beta ponad 30 mlU/ml, a progesteron 14,57 ng/ml. Niestety wczoraj przyjęłam ostatni duphaston i więcej nie mam.... jutro z rana mam wizytę u pierwszego lepszego lekarza ginekologa i poproszę o wypisanie recepty. Proszę Was o podzielenie się własnymi doświadczeniami. Czy któraś z Was brała Duphaston od początku ciąży? Czy przerwanie duphastonu nie wywoła mi krwawienia? Czy mój progesteron nie jest za niski jak na ciąże (3-4 tydzień)? Codziennie mierzę sobie temperaturę rano i nigdy w tym cyklu nie miałam wyższej niż 36,95 st. C... Czy powtórzyć betę w poniedziałek czy lepiej poczekać z tydzień i wtedy zrobić dwie bety w odstępie 48-72 godzin? Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Ja w takich awaryjnych korzystam z internetowych lekarzy, podaje co i jak i dostaje receptę online. Taka usługa 50-70 zł a nie 200 za wizyte, trzeba tylko udokumentować że taki lek już inny lekarz przepisywał czyli najlepiej recepta stara.
Betę wskazane żeby badać po 48 godz , a co do reszty się nie przejmuj co organizm to inne wybryki.
 
Do góry