reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dużą główka dziecka a poród SN

Dołączył(a)
31 Sierpień 2020
Postów
12
Witajcie,
Czy miałyście może taka sytuację, że główka dziecka była o 5 tyg większa od faktycznego wieku ciąży? Będąc w 35 tyg odpowiadała 40 tyg. Obwód 36 cm. Mam mieć powtórzone USG ale chciałam wcześniej dopytać czy ktoś może był w podobnej sytuacji albo jest i jak to się skończyło. Lekarz wspominał coś o CC. Ja wolałabym oczywiście SN. Na szczęście mam korzystna budowę. Z góry dziękuję
 
reklama
Witajcie,
Czy miałyście może taka sytuację, że główka dziecka była o 5 tyg większa od faktycznego wieku ciąży? Będąc w 35 tyg odpowiadała 40 tyg. Obwód 36 cm. Mam mieć powtórzone USG ale chciałam wcześniej dopytać czy ktoś może był w podobnej sytuacji albo jest i jak to się skończyło. Lekarz wspominał coś o CC. Ja wolałabym oczywiście SN. Na szczęście mam korzystna budowę. Z góry dziękuję
Moja siostra miała taką samą sytuację. W 8 miesiącu ciąży powiedzieli jej że mała na dużą głowę i napewno będzie miała problem z naturalnym porodem. Bidula przeplakala caly miesiąc bo bała się że poród się zacznie, mała się zaklinuje i coś złego się stanie. Co do czego przyszło przed porodem w szpitalu robili badanie i lekarz stwierdził że głowa ma taki wymiar jaki powinna i absolutnie nie jest za duża 😉 więc ja bym z dystansem podchodziła do wszystkich takich wyliczeń z USG.
 
Witajcie,
Czy miałyście może taka sytuację, że główka dziecka była o 5 tyg większa od faktycznego wieku ciąży? Będąc w 35 tyg odpowiadała 40 tyg. Obwód 36 cm. Mam mieć powtórzone USG ale chciałam wcześniej dopytać czy ktoś może był w podobnej sytuacji albo jest i jak to się skończyło. Lekarz wspominał coś o CC. Ja wolałabym oczywiście SN. Na szczęście mam korzystna budowę. Z góry dziękuję
Mnie też lekarz nastraszył, że synek ma dużą główkę.
Urodziłam SN w 36 tyg, obwód główki 34 cm.
 
Na USG wychodziło, że syn ma 4 tygodnie większą głowę w porównaniu do reszty ciała. Cały internet przeczytany, dnie przeplakane, a jak się urodził w 39 tyg to malutka kruszynka, 34 cm w obwodzie głowy.
 
Mój w prawdzie miał 34 cm ale wychodził twarzyczka bardziej ( Ułożenie potylicowo tylne) więc było kilka cm więcej. Nie polecam
 
Do góry