reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duże gazy u miesięcznego dziecka - jak pomóc?

Maga83

Szczęśliwa Mama i Żona
Dołączył(a)
1 Lipiec 2010
Postów
73
Miasto
Będzin
Moja córeczka ma miesiąc. Jest od tygodnia karmiona wyłącznie butelką. Ma duże gazy, które mocno ją męczą (nie ma kolek). Herbatka koperkowa mało pomaga. Tak samo masowanie brzuszka czy przyciskanie do niego nóżek. Je spokojnie, nie ma problemów z ulewaniem. Kupkę też robi prawidłowo. Tylko te gazy.
Jak można jej pomóc? Słyszałam, że można podawać kropelki Espumisan dla niemowląt.
 
reklama
dla dzieci jest Esputicon w kroplekach albo mozesz zamowic w necie chyba z Czech Sab Simplex-podobno pomaga chociaz u nas wystarczyl Esputicon.
 
Mieliśmy to samo....
używałam infacol, ale gazy dalej były
to i tak dobrze, że ma gazy, bo podobno jakby ich nie miała to męczyły by ją kolki
moja mała to budziła się i popłakiwała, już wiedziałam, że gazy idą
tak było z jakieś dwa tyg. i samo przeszło
u nas też nic nie pomagało
 
a probowalas zmienic smoczek i butelke?
Ja polecam www.breastflow.co.uk super sie sprawdzila u mnie (kiedy nie moglam karmic piersia)

ja polecam tez ukladanie malucha przed i po jedzeniu na brzuchu, moj syn ma wtedy najlepsze bączki i beknięcia. i jeśli idzie kupa tez mu latwiej.
 
Infacol, Esputicon, Espumisan, Bobotic - warto któreś z tych kropelek podac dziecku. To kropelki, które mają w składzie simeticon i są bez recepty. Rózne dawki simeticonu, wieć może warto zacząć od najmniejszej? Np Espumisan. Jest jeszcze Delicol - również bez recepty, ale podaje je się w sytuacji nietolerancji laktozy. Debridad - na uregulowanie perystaltyki jelit, na receptę. Warto poszukać przyczyny tych gazów. Może dieta nieodpowiednia, jakas nietolerancja, alergia.
Pozdrawiam
 
Do wyzej podanych kminek gotowany z woda i do picia najlepsza sprawa pod sloncem i czopki kminkowe do pupy
 
Maga83 mój Synek od poczatku był karmiony piersią i butelką równoczesnie, mleko to Bebilon.
Puszczał tak dużo bąków i takie smierdziuszki ze szok. Każdy mi mowil ze to dobrze itd ale ja wiedzialam ze tak byc nie moze. Za duzo tego było, one mu przeszkadzały spać itd. Zmienilismy mleczko na Bebilon Pepti i było o wiele lepiej. Problemy sie skonczyły po ok 3,5 puszki. To mleczko po prosstu było dla jego brzuszka delikatniejsze. No bo tak na chłopski rozum......kiedy i my sie objemy czegos ciężkostrawnego też puszczamy bąki w nadmiernej ilosci i to wcale nie dobrze.

Te wszystkie medikamenty co poleciły dziewczyny są wydaje mi sie kiedy gazów nie ma a brzuszek jest wzdęty, dziecko puscic bączków nie moze, ma kolki itd.

Myslę ze tutaj problem jest inny!
 
reklama
Spróbowaliśmy Espumisanu i już jest dobrze. Początkowo dawaliśmy 2 razy dziennie, teraz sporadycznie. Mleka nie zmieniliśmy, cały czas używamy Bebilonu. Tak doradził pediatra.
Teraz malutka ma 2,5 miesiąca i sporadyczne problemy z brzuszkiem. Zazwyczaj jak się obje po długim spacerku :-). Nie można jej od butelki oderwać.
Dziękuję za rady.
 
Do góry