reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa razy pusty pecherzyk

Dołączył(a)
4 Luty 2020
Postów
4
Witam Was serdecznie.
Chcialabym zapytac, czy ktoras z Was miala pusy pecherzyk ciazowy wiecej niz raz?
Czy udalo sie Wam poznac przyczyny i zajsc w zdrowa ciaze?
Jestem po dwoch lyzeczkowaniach, bardzo pragne dziecka i nie wiem co mam robic i jak poznac przyczyne.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja miałam pusty pęcherzyk, potem w 9 tyg przestało bić serce. Jestem świeżo po łyżeczkowaniu. Póki co na razie się wstrzymujemy. Dostałam od gin skierowanie do poradni genetycznej i już jesteśmy umówieni na wizytę. Czekamy....
Ja miałam jeden raz ,później serduszko przestało bić, nie znam przyczyna, ale za 3 razem się udało, Moje szczęście ma 5 miesięcy, a czy robiłaś jakieś badania? Choćby tarczyce?? I czy mąż się badała?? Może problem z nasieniem?
 
Ja miałam jeden raz ,później serduszko przestało bić, nie znam przyczyna, ale za 3 razem się udało, Moje szczęście ma 5 miesięcy, a czy robiłaś jakieś badania? Choćby tarczyce?? I czy mąż się badała?? Może problem z nasieniem?
Robiłam badania. W ciąży miałam TSH 6.6 ale ft3i ft4 w normie. Lekarz kazał zbadać się u genetyka. Muszę czekać 4miesiace na wizytę, i później na wyniki. Boje się teraz próbować dalej, bo dwa puste pęcherze to już jednak nie za często się zdarzają
 
Kochana, ale tsh jest za wysokie. Do 2 maksymalnie! Nie ma znaczenia, że reszta w normie, bo norma to dość szerokie pojęcie. Co na to ginekolog i endokrynolog?
 
Robiłam badania. W ciąży miałam TSH 6.6 ale ft3i ft4 w normie. Lekarz kazał zbadać się u genetyka. Muszę czekać 4miesiace na wizytę, i później na wyniki. Boje się teraz próbować dalej, bo dwa puste pęcherze to już jednak nie za często się zdarzają
strasznie wysokie tsh i to moglo być przyczyna
 
Oczywiście że tsh nie do przyjęcia, serio zmień lekarza ,bo to konowal, koleżanka miała 2,6 ,ft3i4 ok a i tak od razu ja do endo wysłał, w ciąży nie może być więcej jak 2
 
reklama
Lekarz tłumaczył mi że TSH owszem za wysokie, ale to nie może być powód aby pęcherzyki były puste. Przypuszcza że błąd jest jakiś w komórkach.
Nie znam się aż tak, ale.... Jeśli przed ciążą masz problemy z tarczyca, zaraz od testu zwiększasz leki, żeby tsh nie skoczyło. Bo jest to niebezpieczne dla dziecka. Tak mówi mój endokrynolog. Zaczęłabym od pakietu badań na tarczycę (też przeciwciała).
 
reklama
Tarczyca nie ma wpływu na puste pęcherzyki, ale na pewno masz hormony do wyregulowania. Też jestem po dwóch. Przyczyna nieznana. Zróbcie sobie oboje z partnerem kariotypy. Do tego partner powinien zbadać nasienie i zrobić posiew z nasienia. W dalszej kolejności fragmentacja dna plemników. Ty powinnaś zrobić sobie badania na zespół antyfosfolipidowy.
 
Do góry