reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidzi nie chce spać

mama.Antosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2018
Postów
436
Witam, mamy problem z naszym 4 tygodniowym synkiem , otóż nasz bąbelek nie chce w dzien sypiac tzn widac ze jest senny ale.ciezko go uśpić a jak juz usnie to szybko sie wybudza.. nosimy ,lulamy, bujamy nic nie dziala; ( nie ukrywam tez ze ciężko mi.cokolwiek w domu zrobic bo wlasciwie mam go caly czas na rekach.Moze jakies doświadczone mamy dadza jakies rady pomocne ?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziecko od zaśnięcia potrzebuje ok 20 min by dobrze spać. Dopiero wtedy warto go odłożyć nie wcześniej i do przytulnego ciepłego miejsca. Trzymając dziecko na rękach grzejesz je. Jak odkładasz to zabierasz źródło ciepła. Odkładaj do śpiworki albo innego ciepłego miejsca. Jeśli wybierasz łóżeczko to zaciesnij przestrzeń i spraw by było przytulnie. Bo inaczej odłożysz malucha a on natychmiast się przebudzi. Mój syn spał w wózku, mam stary tym na paskach z dużą gondola. A zimą wkładałam do łóżeczka, ale do śpiworki. Wtedy spał. Z córeczka mam to samo. Bez mojego wózka to prawie jak bez ręki [emoji6]
Takie dzieciaczki mają inny rytm snu niż dorośli. Trzeba im więcej czasu by głębiej zasnęły, a i rzadko głęboko śpią (to akurat instynkt przetrwania). U nas pomaga dłuższe noszenie (chusta) lub bujania (kołyska/bujaczek) - wtedy śpi dłużej. Z czasem pojawiły się też pory snu (niedawno), gdzie sama śpi bez dohusiana co każde kwęknięcie ;) Czas pomoże.
 
Dziecko od zaśnięcia potrzebuje ok 20 min by dobrze spać. Dopiero wtedy warto go odłożyć nie wcześniej i do przytulnego ciepłego miejsca. Trzymając dziecko na rękach grzejesz je. Jak odkładasz to zabierasz źródło ciepła. Odkładaj do śpiworki albo innego ciepłego miejsca. Jeśli wybierasz łóżeczko to zaciesnij przestrzeń i spraw by było przytulnie. Bo inaczej odłożysz malucha a on natychmiast się przebudzi. Mój syn spał w wózku, mam stary tym na paskach z dużą gondola. A zimą wkładałam do łóżeczka, ale do śpiworki. Wtedy spał. Z córeczka mam to samo. Bez mojego wózka to prawie jak bez ręki [emoji6]
 
Rozwiązanie
Do góry