reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie chce spać na plecach.

gnidka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Sierpień 2012
Postów
584
Miasto
Irlandia
Witam was dziewczyny, to znowu ja, ale z innym problemem. Mój synek nie chce spać na plecach. Nawet jak zaśnie to budzi się w przeciągu 2 minut z wielkim wrzaskiem i znowu wszystko od nowa... Na brzuszku zasypia szybko i nie potrzebuje do tego nikogo. Wystarczy go położyć i po jakimś czasie sam zaśnie... tylko własnie w związku z tym w dzień zasypia sobie sam a ja mam na niego oko, a w nocy spi ze mną w łóżku. Antek ma prawie 2 miesiące i nie chce żeby sie przyzwyczaił do mojego łózka. Już sama nie wiem co robić. Z jednej strony strach przed nagłą śmiercią łóżeczkową, a z drugiej nie chcę go zmuszac do spania na plecach, a i ja nie chce sobie fundować zarwanej nocy. Dodam, że synek ma problemy z brzuszkiem i podejrzewam, że spanie na brzuszku przynosi mu ulgę i stąd takie upodobanie tej pozycji. Na boczku sie denerwuje, więc o tym tez nie ma mowy. Na plecach jest w stanie spac jedynie jak przełożę go gdy twardo śpi. Jego łóżeczko jest dostawione do mojego łóżka i dzielą nas zaledwie szczebelki. Nie chce być wyrodna matką... w ciągu dnia jest tez ostatnio dośc płaczliwy własnie z powodu brzuszka i ukojenie przynosi mu leżenie na brzuszku, zazwyczaj jest wtedy we mnie wtulony, na prawde nie mam serca fundowac mu dodatkowych stresów ze zmuszaniem do spania na plecach, a wszyscy patrzą na mnie rządnym krwi wzrokiem jak mówię, że śpi ze mną i w dodatku na brzuchu!! Mąż sugeruje, żeby do 3 miesiąca spał z nami a potem juz do łóżeczka go przenieć, bo powinien bardziej sprawnie przekręcać główkę, choc juz nie ma z tym wiekszych problemów. Doradźcie cos dziewczyny!
 
reklama
Moje malenstwo gdy lezy na pleckach w lozeczku to ciezko zasypia, natomiast jak go poloze na boczku to zaraz zasnie. Ale jak jestesmy na na spacerku to w wozku na pleckach normalnie zasnie. Moze zobacz czy Ci w wozku bedzie na plecach zasypial? I wtedy niech spi troche w wozku a pozniej moze przyzwyczai sie do lozeczka. Tam jest troche ciasniej to moze bedzie sie czul bezpieczniej.
 
moj synek od urodzenia spi na brzuchu. kazda proba przekrecenia to natychmiastowe budzenie sie. tylko w wozku spi na plecach. wiadomo, trzeba sprawdzac czy wszystko ok, ale skoro tak lubi...
 
Do góry