reklama

Dziecko połknęło przedmiot (podkładkę pod śrubę)

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Trogos, 2 Luty 2009.

1. Trogos

Trogos Początkująca w BB

Dzisiaj moja 17-sto miesięczna córeczka połknęła podkładkę pod śrubkę. Normalnie przy okazji zjechałbym producenta zabawki na biegunach - bo to z tej zabawki od dołu dziecko sobie samo odkręciło śrubkę. Żona zdążyła wyciągnąć tylko nakrętkę ale podkładka zniknęła.
    Sprawdziłem pozostałe śruby (bo niby jak małe dziecko odkręci sobie śrubkę!?) i byłem w szoku po śrubki odkręcały się prawie bez użycia siły. Szlag!
    (Teraz to i do siebie mogę mieć pretensje, że tego wcześniej nie sprawdziłem), ale z drugiej strony kto sprzedaje zabawki z atestem dla dzieci (12-36m) a śrubki są niedokręcone i byle malec może je odkręcić.
    (Mam mam nadzieję że ta podkładka jak i pozostałe nie jest ostra, przynajmniej te co zostały są w miarę gładkie bez ostrych krawędzi)
    Ba.. nie wiem czy robić panikę, i lecieć z tym od razu do szpitala czy czekać na kupkę :(

2. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Przy połknięciu guzika, zaleca się obserwowanie kupy przez 3 doby. Do tego czasu powinno wszystko przejść przez układ pokarmowy.

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń na pogotowie poproś o rade na pewno lekarz dyżurujący poradzi najlepiej.

3. reklama
  4. Trogos

Trogos Początkująca w BB

Już dzwoniłem, ... zalecono obserwację, chyba żeby się coś działo to od razu na pogotowie, tylko, że obawiam się trochę... bo podkłada pod nakrętkę z jednej strony jest gładka a z drugiej trochę ma lekko ostre krawędzie, no nie tak ostre żeby coś przeciąć, ale może jestem nadwrażliwy:szok:.
    Najbardziej oczekuję odpowiedzi osób, u których dzieci też połknęły coś takiego.

5. agata077

agata077 Czerwcowa mama 2009

poczekaj i nie stresuj sie podkładka pod śrubke wyjdzie sama gwarantuje ci obserwuj tylko czy nie ma krwi w kupie jezeli sie pojawi natychmiast do lekarza,szpitala co blizej

6. Zuz-Inka

Zuz-Inka MAMA NA PEŁNY ETAT

moja Ania jak miala roczek polknela 10 gr...za dwa dni wyszlo:tak:

7. Trogos

Trogos Początkująca w BB

Dzięki, może będę spał troszeczkę spokojniej...
    A jak wszystko się rozwiąże, napiszę co i jak
    Pozdrawiam

8. kasia.883

kasia.883 Fanka BB :)

Jako dziecko(nie tak małe)7-mio letnie połknęłam hmmm....jak to nazwać metalowy spinacz do woreczków-kiedyś były takim czyms zamykane ciastka itp.Na moje szczescie nic sie nie stalo pomimo ze bylo to bardzo ostre.Po paru dniach wyszlo samo:-D.
    Mam nadzieje ze twojej malej rowniez nic nie bedzie i wszystko dobrze sie zakonczy

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Mój jak miał 10 miesięcy chyba :dry: połknął zawieszke z obrazka.Taki mały trójkącik i blaszkę.Bałam się okrutnie,pojechaliśmy do szpitala na RTG.Blaszka po 6 godzinach była już w jelicie.Na drugi dzień rano dałam mu gęstą owsiankę by popchneła ciało obce.Wyszło w porze poobiednej w dwóch częściach.Bałam sie bo blaszka miała ostre kanty ale na szczęście nie pocharatała jelitek ani odbytu.Wszystko skonczyło sie pomyślnie a blaszke mam na pamiątke :-D
    Dajcie dziecku do jedzenia coś gęstego i czekajcie na niespodziankę :tak:

10. reklama

Poleć forum