reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Dziecko połknęło przedmiot (podkładkę pod śrubę)

Rozwiązania
0
Dzisiaj moja 17-sto miesięczna córeczka połknęła podkładkę pod śrubkę. Normalnie przy okazji zjechałbym producenta zabawki na biegunach - bo to z tej zabawki od dołu dziecko sobie samo odkręciło śrubkę. Żona zdążyła wyciągnąć tylko nakrętkę ale podkładka zniknęła.
Sprawdziłem pozostałe śruby (bo niby jak małe dziecko odkręci sobie śrubkę!?) i byłem w szoku po śrubki odkręcały się prawie bez użycia siły. Szlag!
(Teraz to i do siebie mogę mieć pretensje, że tego wcześniej nie sprawdziłem), ale z drugiej strony kto sprzedaje zabawki z atestem dla dzieci (12-36m) a śrubki są niedokręcone i byle malec może je odkręcić.
(Mam mam nadzieję że ta podkładka jak i pozostałe nie jest ostra, przynajmniej te co zostały są w miarę gładkie bez ostrych krawędzi)
Ba.. nie wiem czy robić panikę, i lecieć z tym od razu do szpitala czy czekać na kupkę :(

reklama

Mama Helenki

i Aniki :D
Miasto
Wawa
Rozwiązania
0
Przy połknięciu guzika, zaleca się obserwowanie kupy przez 3 doby. Do tego czasu powinno wszystko przejść przez układ pokarmowy.

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń na pogotowie poproś o rade na pewno lekarz dyżurujący poradzi najlepiej.

Rozwiązania
0
Już dzwoniłem, ... zalecono obserwację, chyba żeby się coś działo to od razu na pogotowie, tylko, że obawiam się trochę... bo podkłada pod nakrętkę z jednej strony jest gładka a z drugiej trochę ma lekko ostre krawędzie, no nie tak ostre żeby coś przeciąć, ale może jestem nadwrażliwy:szok:.
Najbardziej oczekuję odpowiedzi osób, u których dzieci też połknęły coś takiego.

agata077

Czerwcowa mama 2009
Rozwiązania
0
poczekaj i nie stresuj sie podkładka pod śrubke wyjdzie sama gwarantuje ci obserwuj tylko czy nie ma krwi w kupie jezeli sie pojawi natychmiast do lekarza,szpitala co blizej

Rozwiązania
0
Dzięki, może będę spał troszeczkę spokojniej...
A jak wszystko się rozwiąże, napiszę co i jak
Pozdrawiam

kasia.883

Fanka BB :)
Miasto
Burgdorf
Rozwiązania
0
Jako dziecko(nie tak małe)7-mio letnie połknęłam hmmm....jak to nazwać metalowy spinacz do woreczków-kiedyś były takim czyms zamykane ciastka itp.Na moje szczescie nic sie nie stalo pomimo ze bylo to bardzo ostre.Po paru dniach wyszlo samo:-D.
Mam nadzieje ze twojej malej rowniez nic nie bedzie i wszystko dobrze sie zakonczy

reklama

anineczka

królowa mrówek :P
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Rozwiązania
0
Mój jak miał 10 miesięcy chyba :dry: połknął zawieszke z obrazka.Taki mały trójkącik i blaszkę.Bałam się okrutnie,pojechaliśmy do szpitala na RTG.Blaszka po 6 godzinach była już w jelicie.Na drugi dzień rano dałam mu gęstą owsiankę by popchneła ciało obce.Wyszło w porze poobiednej w dwóch częściach.Bałam sie bo blaszka miała ostre kanty ale na szczęście nie pocharatała jelitek ani odbytu.Wszystko skonczyło sie pomyślnie a blaszke mam na pamiątke :-D
Dajcie dziecku do jedzenia coś gęstego i czekajcie na niespodziankę :tak:

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Potrzebuję porady 5
Mythopoeia Ciąża, poród, połóg 14
Waleriana Potrzebuję porady 8
N Zdrowe dziecko 23

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry