reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko śpi trzymając mnie za palec

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
2
Witam dziewczyny mam takie pytanie... Czy któraś przeżyła lub dalej przeżywa problem z uwolnienie się z uścisku dziecka? Córka nie chce puścić mojego palca.... Jak tylko zaśnie i chce odejść ona się budzi i szuka mojego palca... Śpimy z mężem z córką ale kładziemy ją około 20tej... I chcielibyśmy spędzić wtedy trochę czasu razem :) jak sobie z tym poradziłyście?
 
reklama
Witam dziewczyny mam takie pytanie... Czy któraś przeżyła lub dalej przeżywa problem z uwolnienie się z uścisku dziecka? Córka nie chce puścić mojego palca.... Jak tylko zaśnie i chce odejść ona się budzi i szuka mojego palca... Śpimy z mężem z córką ale kładziemy ją około 20tej... I chcielibyśmy spędzić wtedy trochę czasu razem :) jak sobie z tym poradziłyście?
Podstawowe pytanie, w jakim jest wieku? ;)
 
Podstawowe pytanie, w jakim jest wieku? ;)
11 miesięcy... Myślałam że czegoś się boi ale całe dnie spędzam z małą i nie zaobserwowałam w ciągu dnia żeby były jakieś stresowe czynniki... Tiutiamy ją tulimy i cieszymy się nią strasznie... Może za bardzo? Że nawet po zasnieciu chce mieć nas przy sobie? Chyba ją zbyt logicznie tłumaczę... Teściowa sugeruje separacje i już! Ale ja nie umiem tak... Jak ona płacze nie ustoje sekundy! Chciałabym żeby też czuła się bezpiecznie nie musząc pilnować NAWET PRZEZ SEN czy jestem czy nie... Na początku wydawało nam. Się to słodkie :) i tak zastygaliśmy z palcem w jej rączce ale po ponad dwóch miesiącach zaczyna nas to męczyć... :(
 
Mój ma 6 miesięcy i tez zaczyna sie przyzwyczajać do mojej ręki podczas snu ;). Ja bym na twoim miejscu jeszcze troche poczekała, dzieci czesto same dojrzewają i rezygnują z pewnych rzeczy. Moze to lek separacyjny? :)
 
Zdecydowanie to czas lęku. Minie. Palec to i tak spoko opcja bo można próbować zamienić. Zazwyczaj to pierś cała noc w buzi :p
 
@Mamamamuminka jeśli piszesz, że sama nie jesteś gotowa na taką rozłąkę, to dziecko odpowiada na twoje zapotrzebowanie. Ona wczuwa twój niepokój i mu się poddaje. Poza tym nauczyła się również, że kiedy płacze, to dostaje uwagę. Może warto ją trochę przeuczyć? Może jakiś pluszaczek, pachnąca tobą koszulka i pomalutku wprowadzać zmianę. Ona jest jeszcze maleńka, i dlatego cię tak potrzebuje. I najważniejsze - ty musisz być przekonana, że tego chcesz. Może też potrzebujesz czasu :)
 
reklama
Moja córcia już od drugiej doby po narodzinach trzymała mnie za palec. Trwało to aż do 5 miesięca. Potem zamiast palca zaczęłam jej podkładać misia do przytulenia bądź kocyk ;)
 
Do góry