reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
Dzisiaj był u nas pediatra oglądnąć gardziołko i opowiadał, że Amerykanie robili takie badanie: jednej grupie chorych dzieci zbijali gorączkę, a drugiej dopiero, gdy przekroczyła 38 stopni. Okazało się, że te, które miały gorączkę, wytwarzały więcej przeciwciał i chorowały średnio 3 dni krócej. Dobrze, że mi to powiedział, bo ja bym pewnie zbijała już powyżej 37,5...
Ale to oczywiście nie dotyczy gorączki po szczepieniu - wtedy dziecko nie jest chore, i trzeba mu tylko ulzyć.
 
teraz szczególnie trzeba uważać na nasze maleństwa bo jest tyle wirusów że to głowa mała,moja panna miała zapalenie oskrzeli z częściowym zapaleniem płuc, a jak wyzdrowiała to miała grupe żąładkowa i kolejny antybiotyk, a co do tej gorączkio po szczepieniu to ja osobiśćie polecam vibrucol są to czopki homeopatyczne! a mamaoMałgosi ja zgadzam się z tym że gorączke najlepiej <oczywiście u chorego dziecka>najlepij zbijać gdy osiągnie 38 stopni, no chyba najwyzsza pora iść spać ,duże dziecko -tatuś i male c orcia już spią ,więc i ja ide palulu,życze miłej i wyspanej nocki .Do jutra pa
 
Ja akurat jestem w temacie, bo to przerabiam :). Męka pańska...
Ale najpierw powiedz mi, jaki jest jego wiek korygowany, rozwojowy, jaką ma wagę, ile przybrał w ostatnim miesiącu, co ile robi kupy i czym jest karmiony.
 
Może powiem tak: moja mała - aktualnie prawie 7 miesięcy, korygowane 4,5 - karmiona wyłącznie piersią, aż przestała prawidłowo przybierać na wadze (w połowie 6 miesiąca) ma teraz taki plan dnia (godziny orientacyjne, sama se decyduje):
3.00 - mleko
7.00 - mleko
10.00 - mleko + przecier z moreli lub jabłek (1/3 słoiczka schodzi)
14.00 - zupa jarzynowa (katastrofa, ale pół słoiczka sie uda wcisnąć)
mniej więcej 15.00 - głodna i dopija kilkadziesiąt ml. mleka
17.00 - soczek jabłkowy ok. 60 ml
18.00 - mleko + probiotyk
22.00 - kaszka ryżowa
Przy 6 karmieniach powinna zjadać objętościowo za każdym razem jakieś 150 ml.

Przecier z moreli i soczek jest fanaberią małej, nie jest w planie zywienia, ale nie zaszkodzi, a przy okazji pomaga na problemy z kupkami :-) Na dniach do zupki jarzynowej dodamy gluten w postaci łyżki kaszki 7 zbóż. W przyszłym tygodniu powoli wprowadzamy też mięsko w zupce. Jesli nie będzie zaparć (to nasza główna bolączka) włączymy drugą kaszkę rano.
Jesli będą problemy z kupkami, zamiast zupki zacznie dostawać szpinak i brokuły (zupka ze względu na zawartość marchwi działa zapierająco)

Gdyby nie była na mleku z cyca, zamiast kaszki dawałabym sinlac, i w ogóle wprowadzanie nowych pokarmów zaczęłabym wcześniej.

Zasada jest taka - jeden nowy pokarm na tydzień, jesli coś jest nie tak, to się wycofujemy i po uspokojeniu objawów próbujemy czegoś innego. Zaczynamy raczej od warzyw, bo dzieci bardziej lubią owoce i jak zaczną od nich, to już nie chcą zupek.
 
reklama
Witam mamuśki widze,żechoróbskaatakują ostro.Na szczęścienie mamy z nimi problmu.Problem jest z rozrabianiem mojej pociechy...Daje popalić zawszystkie czasy,a te jejpomysły....szkoda gadać.
 
Do góry