reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

Ja sama odstawiłam Maksowi wit. d3 :zawstydzona/y:Maks ma 12 ząbków, codziennie rano i wieczorem pije płynną kaszkę z 210ml wody. Do tego dostaje jogurty :tak:
 
reklama
Emilia a jak Krzys reaguje na soje, bo tam jest bardzo dużo białka. Toska podawała kiedys jak sie robi budyń sojowy - mojemu Franiowi bardzo smakuje :tak:
 
Isztar soja to dla mnie kompletna egzotyka:sorry2:
Nie wiem co, gdzie, jak i na co się to podaje... to w przypadku Krzysia zalecane czy raczej niewskazane...:confused:?
 
Emmila mówi się, że soja może uczulać, gdy ktoś jest uczulony na białko. Ale wydaje mi się, że warto spróbować. Na działach ze zdrowa żywnościa znajdziesz produkty sojowe, ja polecam deserki sojowe - coś a'la budyń Toski, tylko zacznijcie od łyżeczki.
 
Zosia wypija 570ml mleka plus kaszka na rzadkim mleku 200 ml plus jogurt. I ja się zastanawiałam czy nie pije za mało :-D Ech... jak to dobrze czasem sie skonsultować z innymi mamami :-)

U Zosi 'mle-mo' to podstawa. Potrafi przyjść i o nie poprosić nawet jak jeszcze nie czas :tak:

Z tą witaminą to ja już głupieje. Jedno jest pewne - jest nie tylko na słońcu ale też w mleku wiec ja w lato dawać nie mam zamiaru. Tylko co mam robić po lecie to już nie wiem - ale o tym pisałam w zaleceniach pediatry.

A wracając do białka - jak dziecko nie chce mleka to trzeba stosować zamienniki. Jak nie soja to może po prostu mięsko? :confused:
 
Duzo Zosia dostaje bialka w ciagu dnia,ja sie martwilam ze Mela dostaje za duzo bo 2 razy dziennie po 210ml +2 razy dziennie kaszka z 150ml wody,czasem DANIo jeszcze:)
Gdzies wyczytalam ze dzienna norma dla roczniaka to 600ml.
 
Jak taka norma to spox bo pewnie tyle wyjdzie. Zośka ma manie niedopijania butelek. Jak jej zrobie 180 ml to zostawi na dnie. Jak jej zrobie 210 to też zostawi na dnie, jak jej zrobie 150 to też zostawi na dnie. Skąd ona wie kiedy jest 30 ml do końca to nie wiem :-D Może poznaje po ciśnieniu słupa wody vel mleka ;-)
 
I ja też ostatnio główkowałam...
Posiłki mleczne mamy tylko dwa, na śniadanie i kolacje. I zastanawiałam się czy mogę codziennie podawac jakiś jogurt, serek, itd. Bałam się żeby nie przesadzic.
Dobrze że o tym piszecie:tak:. Mam już odpowiedź:tak:
 
U nas też tylko dwa posiłki mleczne: 200 i 150ml (kaszki mleczne lub ryżowe na mm), a w ciągu dnia staram sie jeszcze wepchnąć jakąś kanapkę z serkiem... Oj chyba muszę się bardziej postarać, bo wychodzi że nijak nie wyrabiamy normy :dry:
 
reklama
Do góry