reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

Izka , współczuje, ja długo czekałam na przespanie nocy ok.7 m-cy, i wydawało mi się że to trwało wieki, kuuurcze naprawde zasłużyłaś już na przespanie nocy !!

u nas ze spaniem wygląda tak:
20 - 21 do 6 - 7 (nigdy dłuzej niestety )
9 - 9:30 drzemka ok. godziny, czasem 1,5 h
14-15 druga drzemka

ogólnie nie mogę narzekać :tak:
 
reklama
Fantazja i Izka współczuję wam, oby nastapiła poprawa:tak:.
U nas wyglada to tak:
spanie od 20 do 8:30-10 wtedy je jogurcik lub kanapeczę ale w miedzyczasie około 6-7 wypija około 200 ml mleczka
13 do 15 lub 16 spanie i przed spaniem wypija 180 ml mleczka
15:30 -17:00 (w zaleznosci o której rano wstała i po drzemce) obiadek
19:00 owoce czasami jeszcze kanapka lub jogurt jak zje mało obiadu
20:00 270 -300 ml mleczka i spanie do rana
No i w ciągu dnia wypija 300 ml soczku lub herbatki, jak jest upał to nawet 500 ml wypije.
 
no ładnie ładnie....
u nas:
20 - spanie, przy czym w nocy pobudki na piciu - 12 i 3 rano ostantnio tylko 3 rano
5 - 5.30 - pobudka niestety :baffled:
6.-7 - śniadanko, ostatnio dało rade z Bebilon Pepti i chyba juz tak zostanie
8 - drzemka ok 1h
10 - II śniadanko słoik (jajecznica odpada bo jednak Krzysio jest uczulony tez na białko)
11 - drzemka
13-14 - obiadek, słoiczek
16 drzemka (czasem się udaje)
17 deserek - owoce
19.30 kolacja słoiczek
20 spanie

Musze przyznać ze wieku prawie 12 miesięcy Krzysio śpi sporo więcej niż w wieku 2 m-cy

A nocki przesypiam wyłącznie wtedy kiedy oddaje małego dziadkom na działke, bo niestety skuteczne wdrożenie metody "uśnij wreszcie" nie do końca się udało.

Dlatego Iza zrób coś ze swoją małą bo się zamęczysz kobieto. Skończcie z tym cyckaniem, zdziwisz się jak gładko pójdzie. Ja z Krzysiem miałam podobnie o 12 lądował u nas w łóżku i cyckał do 6 rano - masakra to była jakaś.
 
Dlatego Iza zrób coś ze swoją małą bo się zamęczysz kobieto. Skończcie z tym cyckaniem, zdziwisz się jak gładko pójdzie. Ja z Krzysiem miałam podobnie o 12 lądował u nas w łóżku i cyckał do 6 rano - masakra to była jakaś.
Emmila-mialas racje, skonczylam z tym cyckaniem i dziecko mi cala nocke przesypia!!! budzi sie o 6 na mleczko i spi dalej lub czasem wstaje i zasypia dopiero o 8-9. Ale jest o niebo lepiej, nawet jak sie o tej 6 obudzi :tak:
Jesli chodzi o jedzonko to nam sie teraz troche zmienilo:
7-mleczko
10-jogurcik i ciasteczko zbozowe
14-obiadek
16-deser-owoce
19-kaszka
choc dzisiaj o 18 wtrabila cala parowke (smakowalo tak bardzo ze jak sie skonczyla to Alutek sie rozplakala, takie grochy lecialy z oczek ze prawie serce mi peklo, no ale na pierwszy raz i na noc nie chcialam jej dawac wiecej) i o 19 wypila mleczko :-)
 
A u nas jest tak
5:30 -150 kaszy (w czasie snu)
6:30 - Majka wstaje
8:30- 150 kasz
9- 10:30 - sen
12 - bułeczka z parówka
13- 14:30 -sen
15 -obiad (zupa własnej roboty ok 100 wiecej nie da rady)
18- albo bułeczka z masełkem, wcześniej był danonek ale Majka ma uczulenie, albo staram sie cos innego wymyśleć
19;30-180 kaszy
20:30-sen
Majka od miesiąca nie tknie owoca (chyba że jest to kisiel)
Słoiczków nie tknie więc musze jej coś wymyślać.
 
A które z dzieci śpią już tylko raz w dzień i jak wygląda ich schemat jedzenia?
Ja od wczoraj kładę Czarka na jedną drzemkę w ciągu dnia bo jak spał dwa razy po dwie godziny to potem brykał w łóżeczku do późna i rzadko zasypiał przed 22:angry: No ale przez tą zmianę rozpadł nam się całkiem dobrze funkcjonujący schemat jedzeniowy.
 
Miki spi raz dziennie ok 12 a nasz schemat wyglada tak

6-7 mleko 210
10-mleko 180
12-12.30-kaszka z owocem
16-obiadek to słoiczek,lub cos naszego
18-i tu dawałam my parowke z chlebkiem i danonka
20.30- mleko 210

ale tak mysle czy nie przełozyc mu z 18 na 10 parowki i kaszki na wieczor.Kupiłam wczoraj Delekty kisiel marchewkowo-jabłkowo,marchewkowo-bananowy,marchewkowo-brzoskwiniowy,czy ktoras z was dowała sos takiego juz??? Ostatni zafundowałam Mikiemu Kinderki myslałam ze padne co ugryzł dawał mi buziaka. ami slinka ciekła;-)
 
Michał śpi raz dziennie, ale niestety o różnych porach:angry: czasem już po 11 pada, czasem nie śpi od 8 do 16tej (tak jak dzisiaj) więc schemat jedzeniowy mamy mniej więcej codziennie taki sam, ale drzemki o różnych porach mieszają z obiadem
 
Zuzka też śpi raz dziennie. Dwugodzinna drzemka wypada gdzieś ok.13-14.
Czasem gdy wstanie bardzo wcześnie rano (5.30:szok::szok::szok:) to jeszcze podrzemie pól godzinki tak od 7.30-8.
A z obiadkami to różnie nam wypada.
O 11 jemy kaszkę i wychodzimy na spacer. I tak jak nam się uda na spacerze zjeśc deser to obiadek dopiero o 16. A gdy nie chce zjeśc desreku to obiadek na dwie raty. Przed i po spaniu.​
 
reklama
Zosia śpi 20-6
potem drzemka ok. 8-9 jakieś pół godziny
po południu koło 14-15 2h

Co do jedzonka
6 butla 150-180 ml
8 - śniadanko: kaszka, jajecznica, kromeczka z wędliną, ewentualnie parówka jedynka
11 - II śniadanko - jogurcik nestle, musli ze słoiczka albo twarożek z owocami
14 - obiadek: zupka mamy lub słoiczek
16-17 - podwieczorek: kaszka z owocami, jogurt albo butla mleka (ok. 180 ml)+ miśkopty
19:30 250 ml mleka

kaszki robione na mleku (zazwyczaj jest to sinlac z dodatkiem owoców ze słoiczka)
 
Do góry