reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzienny schemat jedzenia

Olla ja mam ten sam problem - tyle ze probowalam z herbatka i u nas herbatka dopiero w nocy jak juz Suri jest taka spiaca ze jej wsio wpas wchodzi. Inaczej wrzeszczy o mleko....
 
reklama
Efilo ona zwymiotowala tylko raz i od razu byla jak skowronek wiec nie wydaje by to moglo byc zatrucie pokarmowe....przecholowala poprostu a byla tak zmeczona ze jak tylko butle zassala to usnela jak kamien ...i tak doila doila az ...

No nie wiem ,a moze masz racje?Ale mimo wszystko wydaja mi sie ze jest za krotki odstep pomiedzy kolacja a butla....
 
Anni no i co mam zrobic?Ja sobie tak mysle ze przeszlo by u nas z ta herbata przed snem,a zanim poloze sie spac to wcisne jej mleko...co?
 
u nas jest ostatni posiłek (butla z mlekiem) ok 19:30 i Michał wytrzymuje spokojnie do rana (8-9):tak: nie daję mu kaszek po południu:no: jakiś owoc lub jogurcik, właśnie po to, żeby mleczko weszło i zostało;-) Olla mam nadzieję, że to tylko jednorazowy wypadek i wszystko już jest dobrze
 
Zosia dostaje kaszke z owocami lub jogurcik i chrupki po południu. Im więcej zje i im później tym mniej mleka wypije. Ale w normalnych warunkach (jak się nie obje o 18) to na kolacje o 19:30 dostaje butle 240 ml i śpi do rana.
 
Piotruś wciąż jedzie na starym schemacie - z tą różnicą, że na podwieczorek (16-17) nie kaszka, tylko kanapka z wędliną - kolację (kaszkę na 150ml mm) dostaje po kąpieli (chyba musimy to zmienić...) koło 20 i przesypia spokojnie do rana (7.30-8). Tylko z obiadami wciąż są jakieś jazdy :dry:
 
Witajcie wszystkie Mamy !
Nasze dzieci mają lub prawie mają już roczek i chyba by nalezało zmienic schematy jedzenia naszych maluszków, pewnie wiele z Was już go zmieniło. Mam wrażenie że mój Szymek je za mało, bo fakt że jest długi ale jak go wydłużyło tak się zrobił chudziutki, od trzech dni apetyt mu dopisuje, wiec np. dzis rano zaczelismy dzień od :
250 ml mleka 6:30
jajecznica 8:00
pózniej bedzie kaszka 11:00
obiadek 15:00
deserek owocowy 17-18
po kapieli mleczko z kaszką 20:00

tak wiec dziś jest wiecej o jajecznice

apeluje o wpisywanie nowych schematów jedzenia Waszych pociech !!:tak::-)
 
goździczek to nie jest mało - ja bym się najadła ;-) Nie masz się czym martwić :-)
Piotruś na razie nic nie zmienił - śniadanie to kaszka, obiad słoiczek + owoce, kolacja kaszka, kombinujemy tylko z podwieczorkiem - raz kanapka, czasem jogurt z owocami, jakieś przegryzki :tak:
 
Nasz schemacik nic sie nie zmienił. No, tylko Zuzia zaczęła już wiecej jeśc. I przestawiłam deser na przed obiadem. Ze względu na to że moja panna przestawiła porę drzemki.
Tak wiec
7.00 mleczko 210ml
11.00 kaszka 210ml, niestety z butli:-(
13.00 deser owocowy plus jakieś chrupki i inne przegryzki
16-16.30 obiad ( w dalszym ciągu jedynie 120ml)
20.00 kaszka (niestety znów z butli)

Moja Zuzka nie jest jeszcze gotowa na większe zmiany. Nie chcę ryzykowac bo naprawdę od niedawna zaczęła jeśc ładnie. A pamietam te czasy: ostatni posiłek o 20 wieczorem, następny o 11 lub 12 w południe:szok: Ale tak było...
 
reklama
U nas wygląda to tak:
-po spanku- 200 kaszy na gęsto
-jak ja jem śniadanko- to troszkę chlebka, paróweczki czy jajeczniczki
-11-owoc najczęsciej jabłuszko bądź słoiczek
-13-14- obiad
-16-17- jogurt z owocem (ostatnio najchętniej są pochłaniane truskawki)
-20-200 kaszy na gęsto
 
Do góry