reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Dziewczyny - o co chodzi z tymi centylami?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2005' rozpoczęty przez anekk, 12 Styczeń 2006.

 1. anekk

  anekk Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Chyba wyjdę tu na tępaka z księżyca spadłego ;D ;) :p ale nie mam pojęcia, co to są te centyle, po co i jak się toto oblicza. Oświecicie mnie? Jeśli mozecie, to powiedzcie też jak to się oblicza, bo ponoć w Excelu?

  POZDRAWIAM :-[
   
 2. eg16

  eg16 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Średnia waga i średni wzrost to pięćdziesiąty centyl. To oznacza, że połowa dzieci w tym wieku ma takie wymiary. Maksymalny, 97. centyl pokazuje wartości wagi i wzrostu dla dzieci dużych, a 3. centyl - jak się łatwo domyślić - dla tych najdrobniejszych. Cały obszar pomiędzy 3. a 97. centylem pokazuje granice normy. Zaznaczając wagę i wzrost na siatce, można samemu narysować krzywą rozwoju dziecka. Zasada jest prosta: nawet jeżeli przebiega ona powyżej albo poniżej średniej, ale wznosi się systematycznie - nie ma powodu do niepokoju. Dziecko jest po prostu większe lub mniejsze niż jego przeciętny rówieśnik, ale rozwija się harmonijnie.
  Siatki centylowe masz w książeczce zdrowia, więc tylko zaznacz sobie wiek i wagę (albo wzrost) i tam gdzie ci się przetną linie sprawdż jaki to centyl.
   
 3. reklama
 4. anekk

  anekk Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzięki
   

Poleć forum