reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwna przypadłość

A jak czesto mialas ataki? I tylko w nocy czy w dzien tez? I co to jest? Znalazlas przyczyne? Cos na to bierzesz?
Wydaje mi się, ze większość ataków (a miałam je przez ok 2-3 lata raz na pare miesięcy) były późnym wieczorem, przed snem. Strasznie bolał mnie brzuch, skręcało mnie na każde boki. Na toalecie miałam ochotę jednocześnie wymiotować i się załatwic 🤦‍♀️ Potem dostawałam zimnych potów po których od razu kładłam się na podłogę by nie dopuści do zemdlenia. Po paru min koniecznie musiałam się zalatwic, potem ból ustępował.
Myśle, ze to przez dietę - tuż przed zajściem w ciąże rozpoznano u mnie zespół jelita drażliwego, miałam iść na gastroskopię, ale nie zdążyłam z terminem. Gastrolog przepisał mi jakieś tabletki/probiotyki na jelita ( jedne na receptę inne nie), ale nie wiem czy coś pomogły, bo tak jak pisałam - zaszłam w ciąże i musiałam wszystko odstawić.
Długo już tego dziadostwa nie miałam, ale jak wróci to pewnie zapisze się ponownie na gastroskopię 🙄
 
reklama
Tu zimne poty wystepuja juz po omdleniu, czyli jak sie juz dojdzie do siebie. Tu nie bardzo jest czas na cokolwiek bo w trakcie tego idzie kupa taka lekko rzadka wiec ciezko zapanowac nad tym zeby nie robic kupy i sie polozyc w czas na ziemi zeby nie walnac z impetem o podloge.
Zimne poty albo zatkanie uszu - nie pamietam już dobrze, ale całkiem możliwe, ze poty są później a szumy w uszach i potem ich zatkanie są zwiastunem odpływania u mnie
 
Wydaje mi się, ze większość ataków (a miałam je przez ok 2-3 lata raz na pare miesięcy) były późnym wieczorem, przed snem. Strasznie bolał mnie brzuch, skręcało mnie na każde boki. Na toalecie miałam ochotę jednocześnie wymiotować i się załatwic 🤦‍♀️ Potem dostawałam zimnych potów po których od razu kładłam się na podłogę by nie dopuści do zemdlenia. Po paru min koniecznie musiałam się zalatwic, potem ból ustępował.
Myśle, ze to przez dietę - tuż przed zajściem w ciąże rozpoznano u mnie zespół jelita drażliwego, miałam iść na gastroskopię, ale nie zdążyłam z terminem. Gastrolog przepisał mi jakieś tabletki/probiotyki na jelita ( jedne na receptę inne nie), ale nie wiem czy coś pomogły, bo tak jak pisałam - zaszłam w ciąże i musiałam wszystko odstawić.
Długo już tego dziadostwa nie miałam, ale jak wróci to pewnie zapisze się ponownie na gastroskopię 🙄
A to u mnie inaczej to przebiega. Tak jak pisalam wystepuje glownie nad ranem. Czyli budze sie w okolicach 2-3 w nocy i lece na kibelek. Zanim wstane to wierci w brzuchu. Wyprozniajac sie nagle jest utrata przytomnosci czyli lece na ziemie i chwile leze bez ruchu... w miedzy czasie to oczywiscie stolec leci dalej czyli po ocknieciu jestem cala ufajdana kupa. Ale jeszcze dokonczyc trzeba wyproznianie jak wstane i dopiero po tym moge wstac i isc cos dalej czyli umyc sie i polozyc. I to raz w koru bylawo. A przypadlosc 1 raz sie stala w 2019.
 
A to nie jest na zasadzie, że mdlejesz z bólu? Bo ja mam zespół jelita drażliwego i jak miewam takie bolesne kolki to z bólu omdlewam przy wypróżnianiu.
Część Madlein, też mam zespół jelita drażliwego i objawy się bardzo nasiliły w ciąży. Szczególnie ból przed i przy wypróżnianiu. Miałam też jeden atak skurczów, który trwał ok pół godziny. Jak sobie radzisz z bólem? Czytałam różne opinie na temat No Spa w ciąży. Wydaje mi się, że lekarze są dość niedoinformowani w tej kwestii. Mój gastrolog powiedział mi, że muszę popracować nad progiem bólu.
 
Tak jak pisałam jestem pod opieką gastrologa i ginekologa. Pytałam o doświadczenia dziewczyn z podobnymi objawami. Znalazłam na szczęście kilka życzliwych osób na innych forach.
 
Część Madlein, też mam zespół jelita drażliwego i objawy się bardzo nasiliły w ciąży. Szczególnie ból przed i przy wypróżnianiu. Miałam też jeden atak skurczów, który trwał ok pół godziny. Jak sobie radzisz z bólem? Czytałam różne opinie na temat No Spa w ciąży. Wydaje mi się, że lekarze są dość niedoinformowani w tej kwestii. Mój gastrolog powiedział mi, że muszę popracować nad progiem bólu.
Niestety nie pomogę. Połowa ciąży za mną i na szczęście póki co nie miałam jakiś silnych dolegliwości bólowych. Oczywiście nadal uważam na to co jem. Fakt zaparcia ciążowe nie sprzyjają kondycji moich jelit ale póki co jest ok.
O No-Spie w ciąży słyszałam już różne opinie, ale lekarz w szpitalu mówił mi, że w razie potrzeby mam doraźnie brać.
 
Niestety nie pomogę. Połowa ciąży za mną i na szczęście póki co nie miałam jakiś silnych dolegliwości bólowych. Oczywiście nadal uważam na to co jem. Fakt zaparcia ciążowe nie sprzyjają kondycji moich jelit ale póki co jest ok.
O No-Spie w ciąży słyszałam już różne opinie, ale lekarz w szpitalu mówił mi, że w razie potrzeby mam doraźnie brać.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Super, że nie masz silnych dolegliwości. Podobno najgorzej jest w pierwszym trymestrze także u Ciebie już powinno być ok do końca ciąży 🙂 taaak zaparcia też dają mi w kość niestety i w połączeniu z IBS sprawiają, że, delikatnie mówiąc, łatwo nie jest. Na razie nie brałam No Spy ani Buscopan ze strachu trochę, chociaż też mi lekarz powiedział, że mogę jeśli będzie bardzo źle. Pozdrawiam i powodzenia ☺️
 
Ja zmagałam się z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Dobrze że trafiłam dobrego lekarza, który pokierował moją dietą i dzięki mesalazynie. Udało mi się równowagę wypracować i funkcjonuję bez problemu.
 
reklama
Do góry