reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne zachowanie córeczki ( 4 miesiące )

C

Catar

Gość
Witajcie, czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem u dziecka ? Co to jest i czy to jest normalne ?
Od jakiegoś czasu córeczka podczas zabawy gdy leży na plecach lub gdy np położymy ją pod karuzelą to nagle prostuje nóżki, rączki też i daje na boki, napina delikatnie ciało, otwiera buzię i wstrzymuje oddech, trwa to chwilę i potem się rozluźnia z wypuszczeniem piowietrza i czymś w rodzaju "ah!". Robi tak też gdy jest noszona "na samolot" lub noszona siedząc tyłem do noszącego gdy ktoś np zrobi do niej śmieszną minę czy pomacha palcami lub gdy przybliża się do niej zabawkę ruchem jakby leciała. Robi też tak czasem leżąc na łóżku gdy się zaopatrzy na coś przed sobą.
Proszę o pomoc bo nie wiem co o takim zachowaniu myśleć. Jeśli chodzi o napięcie mięśniowe to byliśmy u fizjoterapeuty i rehabilitanta i oboje nie widzieli żadnych problemów z napięciem czy rodzajem ruchowym.
 
reklama
Uważam, że jest to normalna reakcja rozwojowa 😉Że w ten sposób okazuje radość. Mój synek też robił coś takiego i w dodatku, jak się cieszył robił to na wdechu i miałam wrażenie, że się dusi 🙄 Jak się nauczył śmiać, to śmieje się na wydechu i wreszcie brzmi normalnie 😜 Aktualnie ma 5msc i tydzień.

Obserwuj swoje dzieciątko, ale myślę że nie masz czego się martwić 😉

PS. A podnoszenie rączek i nóżek, to pierwsze ćwiczenia w obracaniu na boczek 😉
 
Witaj 🙂 nie masz się czym martwić, to jak najbardziej normalny zdrowy odruch niemowlaka. Dziecko jest na etapie, kiedy jego układ nerwowy dojrzewa. Szybkie, gwałtowne ruchy budzą w niej lęk, ale i ekscytację, stąd taka reakcja ciałka 🙂 robimy tak obie moje córeczki, są zdrowe i wspaniale się rozwijają . Jeżeli byliście u fizjoterapeuty i nie zauważył wzmożonego napięcia mięśniowego to naprawdę możecie być spokojni. Pozdrawiam i dużo zdrówka 👍
 
Według mnie, a jestem mamą trójki dzieci to normalne zachowanie Twojego dzieciątka. Córeczka jest malutka - organizm uczy się wszystkiego i często nam dorosłym może się wydawać, że to dziwne zachowanie. Oczywiście obserwuj bo Ty jako mama znasz swoje dziecko najlepiej..
 
Do góry