reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny wynik Beta po in vitro

Dołączył(a)
5 Sierpień 2017
Postów
8
Cześć dziewczyny,
Chciałbym poprosić Was o pomoc bo jestem w bardzo dziwnej sytuacji i dochodzę już od zmysłów.
W lipcu poddalam sie 1 zabiegowi ICSI, korzystając z nasienia dawcy. 17 lipca punkcja, 20 lipca transfer 2 zarodkow ( 4 b i 8 b). W 11 dniu po transferze wynik beta <2, czyli brak ciazy wg standardow lux medu. Badanie powtorzylam za 2 dni, dla formalnosci przed kontaktem z klinika, wynik 9,1, to samo lab. Kontakt z lekarzem, ten ze zrozumialych wzgledow sceptyczny, kaze powtarzac badanie. 15 dzien po transferze wynik beta 30, 2.
Jestem przerazona, obawiam sie ciąży pozamacicznej lub innych komplikacji.Beta owszem przyrasta, ale jej wskaznik jest stanowczo za niski. Dodam jeszcze, ze dokladna nazwa badania, ktore wykonuje to HCG ilisciowe.
Czy ktos kiedys spotykał sie z taka sytuacja?
 
reklama
Przyznam szczerze, że dziwna sytuacja. W tym dniu po transferze beta powinna być już zdecydowanie większa, nawet 3 cyfrowa. Zwłaszcza przy dwóch zarodkach. Może implantacja była później. Przyrost myślę, że w normach tylko zastanawiające jest, że w tak odległym czasie od transferu. Powtórzyłabym betę jeszcze raz i sprawdziła przyrost. Jeżeli jest w normie to nie przekreślałabym szans. Musisz to monitorować i wierzyć w kropki. Może leniwe trochę. Trzymam kciuki, aby wszystko skończyło się dobrze.
 
Zrob moze test ciazowy, zobaczysz co wyjdzie. Moze sytuacja sie troszke przejasni jak zrobisz teraz i np. Jutro. Porownasz kreski, czy ciemnieje i czy szybciej sie pojawia. Trzymam kciuki
 
Jeśli nie dostanę okresu do poniedziałku powtarzam badanie. Dodatkowo może spróbuję zmienic laboratorium. Chcialabym byc dobrej mysli, ale nie wiem czy takie cuda są możliwe. Dzięki dziewczyny za odzew.
 
reklama
Wedlug mnie beta za niska niestety, 2 tyg po transferze powinien byc wynik 3 cyfrowy juz ( tym bardziej przy dwóch zarodkach), cos sie zadziało ale obawiam sie, ze zarodki obumarły niestety :( niemniej trzymam kciuki. Rożne historie słyszałam a cuda sie zdarzają.
Powodzenia i nie poddawaj sie! :)
 
reklama
Jeśli dobrze rozumiem to 13dnia po transferze miałaś betę 9,1 a 15 dnia była 30,2? To ponad 3x wzrosła, wiec przyrost dobry, tylko trochę niska, zrób jeszcze raz betę i sprawdź przyrost tylko w tym samym labie, zeby mieć odniesienie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry