reklama

Eko-sprzątanie

Temat na forum 'Eko - rodzina' rozpoczęty przez layryn, 8 Listopad 2012.

1. layryn

layryn Aktywna w BB

Od pewnego czasu, w miarę możliwości zmieniam przyzwyczajenia dotyczące sposobów sprzątania. Wiem, że ekomama jest momentami mocno przereklamowana ale biorąc pod uwagę ekonomiczny aspekt to na prawdę się opłaca. Fakt - ekologiczne środki często są droższe od chemii, ale najczęściej są skoncentrowane więc wydajniejsze. Dwa - ocet, soda nie jest droga a sprawdza się fantastycznie.

2. Mruczka

Mruczka Fanka BB :)

3. reklama
  4. layryn

layryn Aktywna w BB

A powiedz mi są wydajne w miarę? Szukam idealnego. Na razie poznałam zaledwie kilka, koleżanka dała mi coś z neimieckiej chemii tylko nie pamiętam teraz nazwy, płyn był z octem. No i te testowałam Lilly's Eco Clean - środki czystości - Więcej niż eko i np. płyn do dezynfekcji WC jest bardzo fajny.

5. Mruczka

są niesamowicie wydajne i skuteczne
    sama ciągle jestem w szoku, że eko może być tak skuteczne i że tak mało osób o tym wie...

6. aurinko123

aurinko123 Fanka BB :)

W naturalnych metodach sprzątania przeszkadza mi zapach octu (jakoś strasznie go nie lubię :no:)
    Ale odkryłam też środki, które tym octem nie pachną a są skuteczne

Ja akurat wypróbowałam:
    PŁYN DO MYCIA ŁAZIENKI

do wypróbowania czeka płyn do toalety:
    PŁYN DO TOALET

Obydwa Bentley Organic

Środki z Lilly's Eco Clean też mi odpowiadają

Jeszcze widziałam z Alma Win, ale na razie nie próbowałam

7. Milika

Milika Zaciekawiona BB

Ja teraz mam płyn do wc właśnie ten z żabą. A zastanawiałam się czemu nie śmierdzi chlorem. :) Muszę popróbować tych środków o których piszecie. A jak wychodzi cenowo? Czy wszystkie z podanych to koncentraty?Bentley Organic i Lily's Eco Clean nawet mają podobne etykiety. Zamawiać online czy jest szansa by wpierw dotknąć?

8. kusmir

kusmir Fanka BB :)

a czy ten Frosh jest na tyle "ekologiczny", ze będzie nadawał się do takiej biologicznej oczyszczalni ścieków BIO HERO nie ukrywam, że ja w tym zakresie jestem jeszcze laikiem, a jak mąż się uparł to wierzcie nie miałam zbyt dużo do gadania, jednak właśnie zaznaczył, żebym tylko teraz nie robiła porządków domestosem, bo nam te "wartościowe" bakterie pozabija i szukam jakieś dobrego środka zastępczego, doradzicie coś?

9. sill

sill Zaciekawiona BB

Zastanawiałam się, jednak przyzwyczajenie wzięło górę. Kiedyś miałam kilka produktów z Lidla, faktycznie nie są złe. Ale bardziej zainteresowały mnie te o których wspomina aurinko123. Od czego zacząć? Lily's Eco Clean czy Bentley Organic? Może głupie pytanie ale które lepiej czyszczą?

10. reklama
  11. Mruczka

moim zdaniem bentley przereklamowany
    ja się przerzuciłam całkowicie na eko :)
    płyn dezynfekcyjny Folia moim zdaniem rewelacja
    Dla EKO Domu :: Czysty i Bezpieczny Dom -

12. layryn

layryn Aktywna w BB

O już mi się cena podoba. Jak z wydajnością? Co to ta Folia? Nadaje się do dezynfekji ubikacji? Jeszcze mam płyn z lily's eco clean ale się już kończą. A sodę w większych opakowaniach gdzie kupujesz?

Poleć forum