reklama

Emolium czy Oilatum

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez pati1987, 5 Maj 2010.

1. pati1987

pati1987 Aktywna w BB

Witam wszystkich!!prosze powiedzcie mi co sadzicie o tych dwoch kremach,ktory jest lepszy??moj synek ma trzy miesiace i wysypke na skorze..lekarz stwierdzil skaze biaqlkowa chociaz ja w to za bardzo nie wierze,poniewaz najpieerw wmawiali trądzik..jek myslicie ktory krem bylby bardziej skuteczniejszy??

2. daffodill

daffodill Gość

u nas sprawidzlo sie Oilatum:)

3. reklama
  4. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

idz do dermatologa i niech Ci robiona masc natłuszczjaca przepisze u nas najlepiej działa do dzis

5. pati1987

pati1987 Aktywna w BB

A do dermatologa trzeba miec skierowanie?

6. kakakarolina

kakakarolina Moderator

do dermatologa nie potrzeba skierowania. Ja polecam olium. Warto mieć w domu. Skład ma ten sam co oilatum a połowę tańszy. Oilum to Polski odpowiednik oilatum. U nas się sprawdza tak samo jak oilatum właśnie w razie wysypek czy odparzeń.

7. pati1987

pati1987 Aktywna w BB

dziewczyny jak mam stworzyc suwaczek do konca?? wyswietlaja sie jakies kody zeby je wkleic ale nie wiem gdzie

8. natasza-182

natasza-182 mama Kasieńki

wklej kod do sygnatury

9. pati1987

pati1987 Aktywna w BB

juz mam swoj suwaczek..:) a z tym oilatum to nie wiem jak juz jest..przez jakis czas smarowalam malego tym kremem i krostki zeszly..nie wiem czy od tego czy mleko zaczelo dzialac..teraz smaruje emolium i znowu zaczynaja sie pojawiac..moze jednak powinnam pozostac przy oilatum? tylko ktory jest bardziej odpowiedni do atopowej skory?

10. reklama
  11. kakakarolina

kakakarolina Moderator

one się naprawdę nie różnią zbytnio. W składzie mają parafinę, która ma działa na różne skórne przypadłości. Najlepiej dodać jedno albo drugie do kąpieli i pozwolić maluszkowi poleżeć w tym z 10 minut. jest też na rynku mydelko oilatum - ja stosowałam. a do smarowania stosowałam krem sos nivea i wszystkie chrostki schodzily. Tylko my nie mieliśmy skazy.

12. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

u nas na skazę pomoga emolium. Julka miała całe ciałko w suchych jakby liszajach, buźka w krostach. Teraz ma prawie idealne ciało, buźka bez zarzutów. Oilatum nie pomogło więc kupiłam emolium emulsję , kapię małą w nivea 2w1, a po kapieli smaruję emulsją. Mi samej emolium wyleczyło kolana i łokcie (miałam strasznie suche i spękane). Ale jak piszą dziewczyny, może warto się udać do dermatologa? ja w sumie nie byłam, bo jak emolium zaczeło działać to już nie szłam.

Poleć forum