reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza - starania z pomocą medyczną

jolancik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Październik 2016
Postów
1 088
Witam,
Mam endometriozę otrzewnową i 1 niedrożny jajowód, laparoskopie miałam w listopadzie, lekarz przepisał mi lek Visanne na 3 miesiące. W lutym na kontrole i możemy działać.
Staram się o dziecko od ponad 6 lat i trochę się boję kolejnego rozczarowania.
Dziewczyny z "endomendą" co Wam mówią Wasi lekarze? Jakie leki Wam pomogły, a może jesteście na podobnym etapie starań co ja?
 
reklama
Jolancik jest juz watek o endometriozie. Mnie to troche irytuje jak slysze, ze dziewczyny dostaja visanne. Wiem, ze to jedyny refundowany lek na endometrioze, aczkolwiek nie na kazda osobe dziala. Poza tym wazny jest stopien zaawansowania choroby i jej objawy. Nie twierdze, ze to zly lek, bron boze. Jednak poobserwuj sie i zobacz czy @ mniej bolesna itp, po prostu czy ci pomaga. Najprawdopodobniej od wielu lekarzy uslyszysz in vitro i warto mimo wszystko ta opcje przemyslec. Skoro mialas laparoskopie to lekarzowi nie udalo sie udroznic jajowodu, czy w ogole nie sprobowal. Wazne jest jeszcze jak wyglada twoj cykl miesieczny i na jakim poziomie masz hormony. Raczej nie bedzie ci latwo zajsc w ciaze tak jak osobom bez endometriozy. Ale na pewno nie jest to niemozliwe. Wiec glowa do gory dobry lekarz, ktory na leczeniu endometriozy sie zna i do dziela. Mnie mowili, ze nie bede miec dzieci. Mam endomende 3 stopnia i conajmniej 2letnie leczenie za soba. Poronilam 2 razy, a jednal obecnie wbrew opiniom lekarzy jestem w ciazy w niemal 37 tygodniu. Masz macice i jeden jajowod. To wystarczy. Choc jesli drugi da sie udroznic to zawalcz o niego. Mnie gonil czas, bo lecze sie od 31 rz, a obecnie mam 37 lat. Z niczym sie nie spiesz. Przygotuj dobrze cialo to jest ogromna szansa, ze sie uda. Endometrioza dobrze prowadzona to nie wyrok.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@Destino dziękuję za odpowiedź. Nie zauważyłam wcześniej, że jest już wątek o endometriozie. Jeśli chodzi o mój jajowód to leklarz powiedział że jest szansa że biorąc visanne jajowód się udrożni, nie wiem, czas pokaże. Powiedział tez że nie będę miała miesiączki podczas brania tego leku a jednak pod koniec pierwszego opakowania @ przyszła.
A napisz proszę czy udało Ci się zajść naturalnie czy musiałaś skorzystać z in vitro?
 
Mialam stymulacje. Nie zadzialalo. W zasadzie jak juz ktorys raz z rzedu uslyszelismy ze dzieci miec nie bedziemy to do nas dotarlo. Szykowalismy sie do procedury in vitro i udalo sie naturalnie, bez wspomagaczy. Zreszta wszystkie 3 ciaze naturalne. A ostatnia z nieczynnego jajnika. Tak wiec cuda sie zdarzaja. Dla mnie leczenie endometriozy juz nie jest obce i wiem, ze dobre wyciszenie choroby trwa ok pol roku. To moze sie wydawac wiecznoscia przy staraniach, ale nie ma sie co goraczkowac. To naprawde pomaga w zajsciu w ciaze. Ja po leczeniu troche przytylam, bo mialam duze dawki hormonow, wiec pol roku przed ciaza schudlam ze 15 kg (dieta io plus cwiczenia), wyleczylam grzybice ogolnoustrojowa i inne dziady. Dowitaminizowalam organizm. Wazna zwlaszcza wit d3.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To rzeczywiście cud, zwłaszcza jak lekarze mówili co innego. Poczytam jeszcze ten drugi wątek i życzę szczęśliwego rozwiąznia :)
 
@jolancik jak moge w czyms pomoc to pytaj. Bede umiala to odpowiem. Niby mam endomende zdiagnozowana od 2012, ale ciagle ucze sie o niej czegos nowego. Poczytaj neta. Jest duzo fajnych informacji. Na pewno moze ci pomoc dieta. Oczytasz sie wiele informacji o tym jak to trudno byc w ciazy z endomenda. Jest w tym troche prawdy, ale tylko troche. To wszystko da sie pokonac. Niezwykle wazne jest nastawienie umyslu, ze pomimo... uda sie. A udaje sie naprawde z bardzo zaawansowana choroba niszczaca narzady rodne. Otrzewnowa to lepsza forma (jesli w ogole mozna tak o tym dziadostwie powiedziec), bo oszczedza macice, jajniki i jajowody dajac wieksza szanse na rodzicielstwo. To ty musisz uwierzyc, ze ci sie uda. A jak juz uwierzysz to walczyc. Po prostu nie daj sie pokonac

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry