reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Femibion dla starających się a tarczyca

reklama
@camellia92 Zadzwoń, bo może i trzeba intensywniej nad tym TSH popracować? Pamiętaj o tym Actifolinie, o którym pisałam - jeśli gin/endo powie Ci, żebyś dała sobie spokój z preparatami wielowitaminowymi i brała tylko kwas foliowy, to mi się właśnie ten wydaje przyzwoity.
Właśnie też mi się wydaje, że powinno się nad tym tsh popracować ale i tak nie jest niewiadomo jak wysokie i tak mam wyniki zrobić po majówce i zobaczymy z lekarzem co dalej, czy coś spada czy nie :( pamiętam dziękuję kochana za radę :)
 
Morfologie mam wzorową :) Też chciałam tylko kwas foliowy, poradzę się lekarza co z tymi witaminami
Wiesz lekarze ginekolodzy nie za bardzo proponują lykanie witamin do 12 tyg bardziej po 12 ja mam hasimoto i np jod zwiększa mi tsh nie stety koleżanka też ma i bierze witaminy z jodem i u niej ok a u mnie du....więc co kobieta to inaczej
 
Wiesz lekarze ginekolodzy nie za bardzo proponują lykanie witamin do 12 tyg bardziej po 12 ja mam hasimoto i np jod zwiększa mi tsh nie stety koleżanka też ma i bierze witaminy z jodem i u niej ok a u mnie du....więc co kobieta to inaczej
Ja nie mam hashi. Moja tarczyca podobno wpada lekko w niedoczynność. 3 miesiące przed ciąża można się już przygotowywać, można brać kwas foliowy, witaminy. Ja i tak ustale to z lekarzem bo też się boję, że skoczy mi tsh i w ogóle nie zajde i będę musiała długo schodzić potem. Organizm różnie może zareagować. Przy Hashimoto jod nie jest wskazany z tego co się orientuję
 
przy staraniach wystarczy brać sam kwas foliowy, bo on jest najważniejszy. można jeszcze olej z wiesiołka na poprawę ilości i jakości śluzu :) przy tej pogodzie i coraz bardziej urozmaiconej diecie (więcej warzyw i owoców) nie ma chyba potrzeby brać dodatkowo żadnych witamin. na nie przyjdzie czas w II trymestrze, o ile oczywiście wyniki, w tym morfologia są teraz ok.
W Twoim przypadku ważne jeszcze, żeby tarczycę mieć pod kontrolą i tyle.
witaminy pewnie droższe niż sam kwas foliowy, stąd może sugestia w aptece ;)?
 
Ja nie mam hashi. Moja tarczyca podobno wpada lekko w niedoczynność. 3 miesiące przed ciąża można się już przygotowywać, można brać kwas foliowy, witaminy. Ja i tak ustale to z lekarzem bo też się boję, że skoczy mi tsh i w ogóle nie zajde i będę musiała długo schodzić potem. Organizm różnie może zareagować. Przy Hashimoto jod nie jest wskazany z tego co się orientuję
No ja w 2 ciałach miałam calkowity zakaz brania Wit z jodem a teraz mi lekarz kazał i wyszły cyrki w ciągu 2 tyg przyjmowania tych witaminek tsh podskoczyLO 2 krotnie endokrynolog się dziwił jak mu tłumaczyłam co i jak z tym jodem to miałam wrażenie że wiem więcej od niego stary dziad
 
Do góry