reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Femibion dla starających się a tarczyca

camellia92

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
139
Witam. Staram się o dziecko. Pani w aptece poleciła mi femibion chciałam sam kwas foliowy ale według niej ten zestaw witamin jest lepszy ale problem w tym, że nie do końca jestem przekonana czy mogę przyjmować ponieważ przyjmuje euthyrox 25 i moje hormony tarczycy wyglądają tak
Tsh 2,37
Ft3 6.58
Ft4 19.37
Nie pytałam jeszcze lekarza czy mogę przyjmować a tabletki zawierają JOD i nie wiem czy w moim przypadku jest wskazany, czy któraś się orientuje? :(
 
reklama
@camellia92 Pod względem zawartości kwasu foliowego podobny do Femibionu 0 jest Actifolin 0,8 - on nie zawiera innych witamin ani jodu. Nie pisałaś nic o D3. Czy endokrynolog Ci zaleca suplementację D3?
 
@camellia92 Pod względem zawartości kwasu foliowego podobny do Femibionu 0 jest Actifolin 0,8 - on nie zawiera innych witamin ani jodu. Nie pisałaś nic o D3. Czy endokrynolog Ci zaleca suplementację D3?
Niby przy niedoczynności można JOD, według mojej ginekolog endokrynolog wpadam w lekką niedoczynność wcześniej miałam tsh 2,664 i zbijam ale coś wolno idzie :( Ja biorę przy euthyroxie witaminę D normalnie i jest w porzadku
 
Pytam o D3, bo wiem, że przy chorej tarczycy zalecają lekarza, a w Femibionie 0 jest 800 j.m.. Zatem, jeśli suplementujesz, musisz też to brać pod uwagę. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czemu miałby Ci być do szczęścia potrzebny Femibion ;)
 
Jeśli masz Hashimoto to lepiej nie brać samej jodu, ponieważ nadmiar jodu pogarsza stan tarczycy, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku samej niedoczynności. Warto też pamiętać też, że w pożywieniu jest dość sporo jodu i nie zawsze jest w ogóle potrzeba żeby suplementować.
 
Jeśli masz Hashimoto to lepiej nie brać samej jodu, ponieważ nadmiar jodu pogarsza stan tarczycy, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku samej niedoczynności. Warto też pamiętać też, że w pożywieniu jest dość sporo jodu i nie zawsze jest w ogóle potrzeba żeby suplementować.
Nie , nie mam hashi. Dziękuję za odpowiedź i tak i uzgodnie to z lekarka w takim bądź razie
 
Pytam o D3, bo wiem, że przy chorej tarczycy zalecają lekarza, a w Femibionie 0 jest 800 j.m.. Zatem, jeśli suplementujesz, musisz też to brać pod uwagę. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czemu miałby Ci być do szczęścia potrzebny Femibion ;)
Rozumiem. Staram się o dziecko i chciałam zestaw witamin i zostało mi to polecone w aptece
 
W Twoim przypadku, nawet telefonicznie skonsultuj. Mi femibion 0 tez poleciła. Nie byłam przekonana, prawie rok starań za mną był. W drugim cyklu się udało.
Ale rozumiem że mialas problemy z tarczyca przed ciąża? Wolę zadzwonić bo boję się że sobie narobie jeszcze tragedii :(
 
@camellia92 Zadzwoń, bo może i trzeba intensywniej nad tym TSH popracować? Pamiętaj o tym Actifolinie, o którym pisałam - jeśli gin/endo powie Ci, żebyś dała sobie spokój z preparatami wielowitaminowymi i brała tylko kwas foliowy, to mi się właśnie ten wydaje przyzwoity.
 
reklama
Do góry