reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fobie i lęki

Edzia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2005
Postów
1 009
Hej, postanowiłam otworzyć nowy wątek o fobiach i lekach, czy Wasze dzieci maja jakieś fobie? Mój 8 i pół letni syn zawsze bał się psów a na dodatek ma silna alergię na sierść zwierzat, ostatnio jednak to nabrało rozmiarów przerazajacych, boi sie sam wyjść na dwór, jak ide z nim to lapie mnie za rękę widząc psa nawet daleko...boli go brzuch ze strachu widzac psy podchodzace, nie wiem co robić, czy go leczyć? to nie jest do przetłumaczenia i jest co raz gorzej!
Pomóżcie proszę.
 
reklama
No to jest problem. Może ktoś go kiedyś nastraszył psem? Może jakiś duży pies podszedł do niego, jak był mały? Wydaje mi się, że najlepiej stopniowo oswajać to, czego się boi. Tylko szkoda, że Alex ma alergię na sierść. Mógłby zaprzyjaźnić się z jakimś szczeniakiem, obserwować jak rośnie. Może i lęki wtedy by minęły?

U nas od początku problem był odwrotny. Kajtek wychowywał się z psami. Najpierw był to duzy czarny briard, teraz golden. I uważał, że wszystkie psy sa miłe, łagodne i przyjacielskie. Wyrywał mi się wręcz, aby podjeść do każdego psa na spacerze i pogłaskac, bo jemu w głowie się nie mieściło, że pies może zrobić krzywdę. Na szczęscie już troche zmądrzał  ;).

Jego obsesją jest zamykanie garderoby każdego wieczora. Zawsze musi tam zaświecić światło, pooglądać czy kogoś nie ma i dokładnie zamknąć drzwi. Ale to raczej nieszkodliwe dziwactwo jego wieku i z tego powinien wyrosnąć.
Ostatnio zaczął przemyśliwać o sprawach zwiazanych ze śmiercią, starzeniem się. Obawia sie, że kiedyś umrzemy, że zostanie sam. Ale to normalne. Musi jakoś oswoić te trudne tematy.
 
Edzia , znam tą fobię bardzo dobrze. Sama panicznie boję się psów. Nigdy nie zostałam ugryziona, ale parę razy pies próbował mnie zaatakować. Próbuję z tym walczyć, ale efekty są marne. :(
 
Agnexx jak z tym walczysz? byłas kiedyś z tym u psychologa? bo ja myśle, że może warto spróbowac...

Dzięki za wsparcie i odpowiedż, ale dalej nie wiem jak z tym walczyć, dzis znowu był płacz zeby zejść wyrzucić śmieci, a śmietnik jest pod samym domem i zero psów, ale lęk był...
 
Staram się nie unikać psów. Chodzę na spacery na których często spotykam psy. Każde spotkanie z czworonogiem przypłacam szybszym biciem serca. :(
 
mój 8-letni synek nie boi sie psów ale je nienawidzi. Nie wiem dlaczego i niestety się mu nasila. Mam znajomych którzy szkola psy i dzisiaj byliśmy z nimi pierwszy raz na tropieniu. Małemu sie bardzo podobało, bo pies go znalał etc. Prowadzał psa na smyczy i był zadowolony. Potem rozmawialiśmy o tym i mówił że psy nie są takie złe. Spróbuj może poszukać kogoś kto się zajmuje dogoterapią. Jak nie wiesz gdzie szukać to napisz na maila skąd jesteś to jak będę miał dam Ci namiary.

Pozdrawiam
 
tato wielkie dzieki za odpowiedz, napewno jest to super pomysł, ale niestety u mnie nie wchodzi w gre, gdyz mój syn ma bardzo silną alergię na sierść zwierzat, natychmiast sie dusi przy bliskim kontakcie i to znacznie utrudnia sprawę, nie moge z nim pójsć np do znajomych, którzy maja psa... :(
 
a rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę :-[ Jest jeszcze jedna rzecz, którą ja czasami stosuję i to w różnych konfiguracjach. Chodzi o to, że dziecko które jest lubiane przez Twoje dziecko i nie ma tej fobii a wręcz lubi psy. Opowiada o tych zwierzątkach Twojemu. W takich sprawach dyieci s dla siebie bardyiej wiarzgodne.
Nie jestem pszchologiem, ale się zastanawiam na ile ta fobia jest wywołana Twoim lękiem spowodowanym jego alergią. Może powinnaś się udać do psychologa.

Pozdrawiam

 
reklama
fobia nie jest spowodowana alergia, bo Alex najgorzej reaguje na koty! Alergia!!! a koty kocha i uwielbia :)

Psów boi sie, bo tam gdzie mieszkalam ludzie wyprowadzali wielkie agresywne psy bez smyczy i kagańca które go ganiały i szczekały i rzucaly i on przeżywał ciągly stres!
 
Do góry