reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Formalności

Dawidowe co za baba:wściekła/y::wściekła/y: A ile obecnie w polsce jest tego becikowego? Ja tutaj nie dostalam bo trzeba korzystac z jakis benefitow ktore mi sie nie naleza i tak 500 f przeszlo kolo nosa:no:
 
reklama
Wioli to było 1000 zł. piechotą nie chodzi. Jak jest teraz nie mam pojecia bo coś tam kiedys mieli znieść bo matki za to 1000 domy pobudowy i szaleju dostały
 
Wiecie co ja nie wiem ale moja szwagierka dostała 2000zł bo mężowi nie przekraczał zarobek a mam przekroczył 2zł(chyba jakoś tak) i już tylko tysiąc dostaliśmy:baffled: ale mi to pomogło bardzo bo zrobiliśmy chrzciny małemu :sorry2:
 
Z becikowym teraz trzeba mieć zaświadczenie że się było od 10 tyg. ciąży pod opieką lekarza i że miało się przynajmniej jedną wizytę w każdym trymestrze.

BAŚKA - te 2000 co piszesz to pewnie chodzi o to, że szwagierka korzystała z zasiłku rodzinnego i jak ma się ten zasiłek przyznany to w przypadku urodzenia dziecka dostaje się z mopsu 1000zł, plus dodatkowo jest to 'państwowe' 1000zł becikowego.
 
No to ja Jak Jule rodzilam to mi się sypneli na 2.000 a teraz nam przekraczalo też niewiele ale juz tylko 1.000 dostalam i nawet na rodzinny sie nie załapuje bo dzierżawimy ziemie i mamy jeszcze dopłaty z unii za to
 
reklama
My dostaliśmy łącznie 3000zł tak więc dla nas to był niezły zastrzyk gotówki. 1000zł- to podstawowe becikowe, 1000zł- od prezydenta miasta Krakowa, że niby dziecko rodzi się tutaj, a trzecie 1000zł to chodziło o zarobki, bo jeszcze wtedy jak składaliśmy wnioski o becikowe to G. miał tą gorszą,poprzednią pracę na umowę zlecenie i zarobkowo udało nam się nie przekroczyć limitu.
 
Do góry