reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy rozkładany na płasko

Charlotte21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Styczeń 2019
Postów
3 799
Miasto
Katowice
Hej dziewczyny!
Przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika, ale mamy mały dylemat. Obecnie jest na runku z firmy CYBEX cloud q fotelik samochodowy, który bo wyjęciu z auta ma możliwość rozkładania się do pozycji leżącej. Zastanawiam się na ile jest to dodatkowy atut a na ile niepotrzebna rzecz. Wiem, że takie Maluszki nie mogą długo jeździć w foteliku, a ten daje nam możliwość np podjechać sobie na jakiś spacer do parku i nie brania np gondoli ze sobą, tylko można na stelażu do wózka go wpiąć i rozłożyć do pozycji leżącej. :)
Myślicie, że to nowość która będzie miała dobre zastosowanie?
Będę wdzięczna za Wasze rady :)
 
reklama
Ja byłam bardzo zadowolona z tego typu fotelika. Córka jako hipotrofiik była malutka wiec slozyl nam bardzo długo. Nie na spacery ale np do kościoła na msze czy do sklepu. Do tego jeździliśmy bardzo dużo bo nawet po 2 tys km i mogłam na postojach układałc ja na boku czy na brzuszku.
 
reklama
Miałam taką samą zagwozdkę przy wybieraniu fotelika... Ile ja się naczytałam i nazastanawiałam! To był chyba najtrudniejszy zakup w całej wyprawce. Stwierdziłam, że rozkładanie na płasko nie jest niezbędne bo i tak na spacery jedyną słuszną opcją jest gondola. Najważniejsze dla nas było bezpieczeństwo i waga fotelika (mieszkamy w bloku bez windy). Zdecydowaliśmy się na Avionaut Pixel. Bardzo dobrze wypada w testach i jest ultra lekki. Dodatkowo ma fantastyczną wyprofilowaną wkładkę, którą dostosowuje się wraz ze wzrostem dziecka. Przez pierwsze miesiące służył nam też jako nosidełko, więc waga fotelika była wieeelkim plusem. Avionaut jest o połowę lżejszy niż inne dostępne na rynku foteliki. Później fotelik zostawał już na stałe w samochodzie. Po wyjęciu wkładki córka (11 miesięcy) nadal ma sporo miejsca.
 
Najlepiej w pierwszej kolejności sprawdź sobie, ktore modele maja najwyzsza ocene za bezpieczeństwo (w punktacji ADAC to 1.0 po niemiecku a 5 po naszemu ;)). Czasem ta ogolna ocena ADAC pokazuje, że jest 4 (niemieckie 2.0) a jak sobie wejdziesz w szczegóły, to te oceny za bezpieczeństwo są lepsze. Tak jest w aton 5 - on ma generalnie ocene 4 (2.0) ale za bezpieczeństwo ma najwyższą notę 5 (1.0). Jeżeli chodzi o moje zdanie, to najważniejsza jest ta 5 za bezpieczeństwo i z tego sobie wybieraj. Żadna opcja dodatkowa, waga czy wygląd nie są warte zdrowia Twojego dziecka.
 
Najlepiej w pierwszej kolejności sprawdź sobie, ktore modele maja najwyzsza ocene za bezpieczeństwo (w punktacji ADAC to 1.0 po niemiecku a 5 po naszemu ;)). Czasem ta ogolna ocena ADAC pokazuje, że jest 4 (niemieckie 2.0) a jak sobie wejdziesz w szczegóły, to te oceny za bezpieczeństwo są lepsze. Tak jest w aton 5 - on ma generalnie ocene 4 (2.0) ale za bezpieczeństwo ma najwyższą notę 5 (1.0). Jeżeli chodzi o moje zdanie, to najważniejsza jest ta 5 za bezpieczeństwo i z tego sobie wybieraj. Żadna opcja dodatkowa, waga czy wygląd nie są warte zdrowia Twojego dziecka.
Najważniejszy wyznacznik bezpieczeństwa to plus test. Ten jest najbardziej restrykcyjny. Same adac takie nie są.
 
Ja z mężem bardzo długo zastanawialiśmy się nad wyborem pierwszego fotelika dla naszego dziecka. Wiązało się z tym wiele pytań, obaw i niepewności, który będzie najlepszy dla naszego maleństwa i powiem szczerze, że najlepszy wydawał się fotelik z firmy maxi cosi 0-13, ale niestety nasz synek bardzo się w nim pocił i nie wiem czy każdy fotelik ma to do siebie, że dzieci strasznie się w nich pocą? Wszyscy piszą, że najważniejsze aby sprawdzać czy zwracać uwagę na ocenę bezpieczeństwa, ale moim zdaniem ważne jest też, aby dziecko czuło się w nim dobrze i komfortowo. Nasz syn uwielbia jazdę samochodem, ale już wyrósł z jednego i drugiego fotelika i zaczynamy szukać czegoś bardzo dobrego, bezpiecznego i oczywiście wygodnego dla naszego 4 latka. Szukam fotelika samochodowego na Link do: Cybex Aton 5 i Aton M i-size -wszystkie wersje fotelika, isofix | BoboKing.pl i mam dylemat, który mam wybrać, bo mój synek waży ponad 16 kg i nie wiem czy mam wybrać 0-18 czy 0-25 kg? możecie mi doradzić?
 
Ja z mężem bardzo długo zastanawialiśmy się nad wyborem pierwszego fotelika dla naszego dziecka. Wiązało się z tym wiele pytań, obaw i niepewności, który będzie najlepszy dla naszego maleństwa i powiem szczerze, że najlepszy wydawał się fotelik z firmy maxi cosi 0-13, ale niestety nasz synek bardzo się w nim pocił i nie wiem czy każdy fotelik ma to do siebie, że dzieci strasznie się w nich pocą? Wszyscy piszą, że najważniejsze aby sprawdzać czy zwracać uwagę na ocenę bezpieczeństwa, ale moim zdaniem ważne jest też, aby dziecko czuło się w nim dobrze i komfortowo. Nasz syn uwielbia jazdę samochodem, ale już wyrósł z jednego i drugiego fotelika i zaczynamy szukać czegoś bardzo dobrego, bezpiecznego i oczywiście wygodnego dla naszego 4 latka. Szukam fotelika samochodowego na Link do: Cybex Aton 5 i Aton M i-size -wszystkie wersje fotelika, isofix | BoboKing.pl i mam dylemat, który mam wybrać, bo mój synek waży ponad 16 kg i nie wiem czy mam wybrać 0-18 czy 0-25 kg? możecie mi doradzić?
Mamy obecnie Cybex aton5. Malutka raz w nim dopiero jechała i to 3 minuty tyljo. Więc nie pomogę za bardzo. Ale skoro dziecko ma 16 kg, to ja już bym nie kupowała przedziału 0-18. Szkoda kasy. 2 kg to mało i nim się obejrzysz to wyrośnie z niego. 1🙂
 
Ja z mężem bardzo długo zastanawialiśmy się nad wyborem pierwszego fotelika dla naszego dziecka. Wiązało się z tym wiele pytań, obaw i niepewności, który będzie najlepszy dla naszego maleństwa i powiem szczerze, że najlepszy wydawał się fotelik z firmy maxi cosi 0-13, ale niestety nasz synek bardzo się w nim pocił i nie wiem czy każdy fotelik ma to do siebie, że dzieci strasznie się w nich pocą? Wszyscy piszą, że najważniejsze aby sprawdzać czy zwracać uwagę na ocenę bezpieczeństwa, ale moim zdaniem ważne jest też, aby dziecko czuło się w nim dobrze i komfortowo. Nasz syn uwielbia jazdę samochodem, ale już wyrósł z jednego i drugiego fotelika i zaczynamy szukać czegoś bardzo dobrego, bezpiecznego i oczywiście wygodnego dla naszego 4 latka. Szukam fotelika samochodowego na Link do: Cybex Aton 5 i Aton M i-size -wszystkie wersje fotelika, isofix | BoboKing.pl i mam dylemat, który mam wybrać, bo mój synek waży ponad 16 kg i nie wiem czy mam wybrać 0-18 czy 0-25 kg? możecie mi doradzić?
My mamy teraz axkid move 9-25kg. Cena super jak na fotelik z takimi testami.
 
reklama
Witam , mam pytanie do mam które mają te rozkładane foteliki na płasko.
Czy w czasie jazdy może być taki fotelik rozłożony? Inaczej czy idzie go rozłożyć na czas podróżowania?
Dodam że dziecko moje musi leżeć na płasko i prawy, lewy bok .
 
Do góry