reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Garisell - opinie

amore_mio

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2020
Postów
29
Dzień dobry wszystkim :rofl:
Znajdą może się tu mamy które są w stanie pomóc przy problemie niewyspania i pozostawionych już worków pod oczami?
Jestem już po budzeniu się w nocy i wydawało mi się że jak pośpię więcej to jednak worki pod oczami mi znikną, a tu nic.
Nadal męczę się z tym by one się zmniejszyły, ale no są i nie mogę ich usunąć ani okładami z herbaty ani żelami takimi przyklejanymi, ogórkami.
Nic a nic. Myślałam, że może to jest problem przez dietę ale no mimo zmiany diety i odstawienia kawy i innych takich rzeczy jest jak jest.
Ostatnio zaczełam się interesować bardziej naturalnym i zdrowszym odżywianiem i ogólnie życiem i też to przełożyłam na kosmetyki.
Miałam już różne kosmetyki pod oczy też naturalne ale chyba dopiero teraz jak czytam składy widze że nie bez powodu łzawiłam.
Szukałam i znalazłam garisell tak że widze po tym co jest w środku że jest bezpieczne pod tym względem ale nie mam nikogo kto by wiedział jak on działa.
Mamy, może któraś z was go miała? Może jesteście w stanie mi pomóc? Będę wdzięczna.
Z góry dziękuję za pomoc :rofl:
 
reklama
jaaaaaa go nie mam, ale moja siostra go jakos chyba niedawno kupowała. nie jestem pewna czy to ten, ale się zapytam i się dowiem czy to jest to i jakie ma wrażenia co do niego :)
 
mała aktualizacja: siostra ma i chwali. mówi, że przez ten czas co go nakłada pod oczy to widzi że trochę te opuchnięcia są mniejsze. smaruje się dwa razy dziennie i też widziała że lekko rozjaśnia cienie ale to nie jest jakoś bardzo aż tak porównywalne co do efektów usuwania worków. cena nie jest jakaś najniższa ale mówi że działa i nic jej nie drażni w oczy :) mam nadzieję że ci jakoś pomogłam haha
 
Pewnie że pomogłaś :rofl: Mam nadzieję, że jest mi w stanie jakoś pomóc. Chciałabym go kupić, ale się jeszcze waham, bo wygląda on mi całkiem NA MOJE a nie znam się na tym zbyt jeszcze na wszystkim. Wiem mniej więcej które żeby to oleje mineralne, alkohole i niektóre slsy ale to nadal nie jest taki zbyt poważny poziom. Może orientujesz się albo ktoś z forum czy w składzie wszystko jest okay?
Poniżej podam skład żebyście nie musiały szukać by mi pomóc :rofl:

INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Squalane, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Glucose Sesquistearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Alcohol, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Helianthus Annuus Seed Oil, Cucumis Sativus Seed Oil, Elaeis Guineensis Oil, Glyceryl Monostearate, Prunus Domestica Kernel Oil, Bisabolol, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Yeast Extract, Coffea Arabica Seed Oil, Arnica Montana Flower Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Niacinamide, Caffeine, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Echinacea Angustifolia Meristem Cell Culture, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Lactobacillus Ferment, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum

Buziaczki 💋
 
Aqua - woda
Prunus Amygdalus Dulcis Oil - olej ze słodkich migdałów ( ma witaminę E i K, ujędrnienie, odżywia i nawilża, rozjaśnienie)
Squalane - skwalan (ochrania skórę, uelastycznia i nawilża. chroni przed wolnymi rodnikami. uzupełnia warstwę lipidową i zapobiega ścieńczeniu)
Glycerin - gliceryna (nawilża, pomaga innym składnikom przedostać w skórę, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia)
Caprylic/Capric Triglyceride (emolient, utrudnia nadmiernemu odparowywaniu wody, zmiękcza i wygładza skórę)
Methyl Glucose Sesquistearate (emolient, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni. Tym samym w sposób pośredni działa nawilżająco, zmiękcza i wygładza skórę. dobry na skórę wrażliwą i alergiczną)
Butyrospermum Parkii Butter - masło shea ( ma właściwości odżywcze, nawilżające i łagodzące objawy suchości skóry. Wykazuje ogromne działanie pielęgnacyjne, natłuszcza i nawilża. Dzięki niemu skóra jest gładka i miękka. Substancja ta przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych)
Cetyl Alcohol - Cetyl Alcohol ( Emolient, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę oraz włosy. )
Theobroma Grandiflorum Seed Butter - Masło z nasion kakaowca właściwego ( wykazuje działanie natłuszczające oraz ochraniające, zawarte są bardzo dobrze tolerowane przez skórę i łatwo wchłaniane, nie powodują alergii kontaktowej. masło kakaowe w znacznym stopniu promuje produkcję kolagenu oraz zapobiega jego rozkładowi, co zapewnia wzrost jędrności i elastyczności skóry. polecane jest zwłaszcza do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. Ze względu na własności natłuszczające, jak i ujędrniające.
Helianthus Annuus Seed Oil - Olej z nasion słonecznika ( funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Polecany do pielęgnacji ciała, ma działanie przeciwzapalne, łagodzące i przeciwrodnikowe).
Cucumis Sativus Seed Oil - Olej z nasion ogórka (nadaje skórze świeży wygląd: nawilża ją, ujędrnia i napina. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne)
Elaeis Guineensis Oil - Olejowiec Gwineiski ( silne działanie antyoksydacyjne, zapobiega starzeniu skóry, poprawia elastyczność, zmiękcza i wygładza. Jest bardzo tłustym emolientem, skutecznie chroni skórę przed przesuszeniem i czynnikami zewnętrznymi)
Glyceryl Monostearate ( W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy także na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody). Ma właściwości wygładzające)
Prunus Domestica Kernel Oil - Olejek z pestek śliwki ( . Nie uczula i nie podrażnia, dlatego często jest dodawany do kosmetyków dla najwrażliwszej skóry, także niemowląt. Jest lekkim emolientem, tworzy na powierzchni skóry i włosów bardzo cienki film, delikatnie natłuszcza, napina, wygładza i odżywia)
Bisabolol (koi podrażnienia i łagodzi zaczerwienienia, pobudza regenerację skóry)
Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment - bioferment z aceroli ( składnik o mocnych właściwościach odmładzających jest bogatym źródłem witamin C, A i B1. Zwiększa produkcję kolagenu, rozjaśnia skórę i poprawia jej ukrwienie, dzięki czemu cienie zostają z powodzeniem zredukowane)
Yeast Extract - ekstrakt z drożdży ( drożdże są bogatym źródłem witamin, soli mineralnych i aminokwasów. Stymulują regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Zwiększają jędrność, elastyczność i poziom nawilżenie skóry)
Coffea Arabica Seed Oil - ekstrakt z zielonej kawy ( usuwa widoczne oznaki zmęczenia, jak cienie i dotlenia skórę, dzięki swojemu stymulującemu mikrokrążenie działaniu. Obfituje w antyoksydanty, np. kwas chlorogenowy i witaminę E. Pobudza skórę do regeneracji i pomaga w zachowaniu jej nawilżenia)
Arnica Montana Flower Extract - ekstrakt z arniki ( wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza ich przepuszczalność. Działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, łagodząco na podrażnienia. Usprawnia mikrocyrkulację krwi, oczyszcza skórę)
Bambusa Arundinacea Stem Extract - puder bambusowy ( Wspomaga gojenie się skóry. Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości antybakteryjne, łagodzące)
Tetrahexyldecyl Ascorbate ( Najstabilniejsza forma witaminy C, rozpuszczalna w tłuszczach, która bez problemu wnika w głąb skóry i nie wymaga specjalnych formuł zapewniających jej skuteczność działania. Zwiększa gęstość skóry właściwej, poprawia elastyczność skóry, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe. Wspomaga gojenie, działa łagodząco i przeciwzapalnie. Poprawia stopień nawilżenia skóry, wyczuwalnie wygładza naskórek. Wzmacnia naczynka krwionośne)
Niacinamide ( witamina B3 działa na cienie pod oczami na kilku poziomach. Rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Usprawnia mikrokrążenie, zapewniając skórze lepszą detoksykację i dopływ składników odżywczych. Stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, co owocuje pogrubieniem i ujędrnieniem skóry)
Caffeine - Kofeina ( likwiduje opuchliznę oraz cienie pod oczami poprzez swoje działanie pobudzające mikrokrążenie. Efektem tego jest usprawnianie przepływu krwi i limfy, i, co za tym idzie, lepsze dotlenienie i odżywienie skóry oraz wsparcie procesu detoksykacji. Oprócz tego napina i ujędrnia skórę)

nie mam już siły dalej tłumaczy, ale wszystko naturalne i wszystko pięknie wygląda. delikatne, nie podrażniające, no ogólnie elegancko.
 
Moja droga! Dziękuję ślicznie za to, że tak wiele tutaj z tych rzeczy wymieniłaś i to od razu z tłumaczeniem za co dokładnie odpowiadają. Zrobiłaś taki zapis, że jest on na prawdę bardzo dłuuugi i bardzo mocno to uprościłaś dla takiego laika jak ja. Trochę to też mnie uspokaja, że osoba z taką wiedzą przyklasnęła na taki składzik i taki krem. Masz go może @odreyva ?
 
No mam go od jakiegoś już czasu. Nie jakiegoś bardzo długiego, ale na tyle by widzieć, że u mnie się sprawdza. Nie wiem czy u wszystkich tak to wygląda, ale jak na krem złożony z naturalnych składników to jest to na razie podium jeżeli chodzi o porównanie z takimi naturalnymi z drogerii. Wszystko pewnie zależy od skóry, ale wysyłałam też mamie zagranicę na wypróbowanie razem ze mną i też mówi że jest dobry, tylko że jej trzeba przypominać by dwa razy dziennie sobie go wklepała pod oczami. No ale ogólnie widze nawet nawet jak się łączymy przez kamerkę że weź powoli jej się poprawia. Potrzeba trochę czasu by się skóra rozbrykała i zaczęła się poprawiać, ale jednak działa. Miałam kremy niektóre i mimo, że nakładałam niektóre z nich przez 4 miesiące żadnego efektu nie widziałam.
 
Okay, no to myślę, że nie ma co już przedłużać. Dzisiaj sobie zamówię jak wrócę do domu, bo jeszcze dzisiaj mam wolne wzięte na długi weekend, także jak wrócę znad morza to na spokojnie już w domu sobie przeleję kasę na ten garisell :rofl: Mam nadzieję, że dość szybko mi przyjdzie i kurier nie będzie miał problemu z dostawą do mnie do sklepu, bo jeszcze nigdy go nie wołałam do pracy.
 
reklama
Do góry