reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Garkuchnia

Makaron z sosem pomidorowo-tuńczykowym
  • Pomidory w puszce krojone
  • Tuńczyk w sosie własnym
  • Serek topiony
  • Cebula
  • Czosnek
  • Pieprz
  • Sól
  • Pieprz kolorowy w kosteczce Knorra
  • Makaron (np. muszelki Lubelli
  • Pyszne i jakie proste :tak:.
Blueberry, zrobiłam taki makaron, bardzo mi smakuje:-), dodatkowo jest to tani obiad:tak:, dla męza mam asekuracyjnie kiełbaski:dry:, bo on oczywiście nie uznaje dania bezmięsnego:eek:, ale zobaczymy;-)
 
reklama
Obiecałam kiedyś przepis na muffinki i zapomniałam :sorry2:
Oto on (znalazłam go na innym wątku na bb):

MUFFINKI z czekoladą

Składniki:
mokre:-0,5 kostki masła-2 jajka-1 mały kefir (250 ml)
suche:-1,5 szklanki mąki-8 łyżek cukru-0,5 łyżeczki proszku do pieczenia(płaska)-1 łyżeczka sody(płaska)-cukier waniliowy-tabliczka czekolady (ja dałam mleczną)

Przygotowanie:
Wszystkie suche wymieszać w misce ze sobą (czekoladę pokroić najlepiej w małą kosteczkę). Masło rozpuścić, a następnie wymieszać z kefirem i jajkami. Wlać mokre do suchych i niedbale, byle jak wymieszać ciasto.Wlać (włożyć-zależy od konsystencji) do formy wysmarowanej tłuszczem lub wyłożonej papilotkami. Piec 25 min w temp. 175C najlepiej z termoobiegiem.


Dziewczyny, czy któraś ma przepis na biały sos?
 
Nie to chyba nie beszamel, chociaż nie znam się ...
Czasami właśnie można jakieś mięsko podać w białym sosie - czytałam w przepisach jakiś, ale właśnie nie wiem o jaki to chodzi...np. kurczaka chyba w nim można podać,.
 
Wiesz co, ja się też nie znam ;-). Ale ja nie przepadam za takimi zawiesistymi sosami z mąką, więc robię czasem tak, że dodaję do sosu spod mięsa śmietankę albo serek topiony żeby go zagęścić. A ten biały, to się chyba robi na zasmażce.
 
agutek ja znalazłam taki przepis:
Wykonanie:
1 łyżka masła,
2 łyżki mąki,
1 szklanka wody,
pieprz,
gałka muszkatołowa,
sól

Masło rozpuścić, uważając aby się nie przyrumieniło, wsypać mąkę i wymieszać nie rumieniąc. Zdjąć z ognia, wlać zimną wodę, stale mieszając, dodać pieprz i gałkę muszkatołową, posolić, gotować mieszając ok. 5 min. na małym ogniu. Można dodać sok z cytryny do smaku.

From Z.Wodecki
 
Ja też nie....zawsze mi brakuje pomysłów, a potem do tego jeszcze chęci :evil:

Dziewczyny wrzucajcie co gotujecie, na pewno nie jedna skorzysta :tak:
 
ja mialam dzisiaj obiadek a'la leczo - cienkie parowki pokrojone na plasterki, podsmazone z cebulka, do tego na patelnie pieczarki, papryka w roznych kolorach i co kto lubi np. fasolka szparagowa:-)plus pomidory z puszki lub koncentrat, zalezy co komu pasuje i jak bardzo ma byc geste
podawac z czym sie chce:-) - moze byc makaron, ryz, ziemniaczki...ja lubie ze swieza buleczka:-)
 
reklama
ja mialam dzisiaj obiadek a'la leczo - cienkie parowki pokrojone na plasterki, podsmazone z cebulka, do tego na patelnie pieczarki, papryka w roznych kolorach i co kto lubi np. fasolka szparagowa:-)plus pomidory z puszki lub koncentrat, zalezy co komu pasuje i jak bardzo ma byc geste
podawac z czym sie chce:-) - moze byc makaron, ryz, ziemniaczki...ja lubie ze swieza buleczka:-)
mniam mniam :-)
 
Do góry