reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie rodzić w Krakowie

Natka8907

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2020
Postów
111
Dziewczyny, jestem obecnie w 3 msc ciąży i wybieram lekarza prowadzącego. Znajome sugerują, żeby była to osoba pracująca w szpitalu, gdzie będę chciała rodzić.
Chciałabym więc poznać Wasze opinie, gdzie rodzić w Krakowie? Czy warto zainwestować w prywatną położną?
 
reklama
Hej! Ja rodzilam sn w lutym w szpitalu na Siemiradzkiego i jestem bardzo zadowolona. Co wiecej moge zaryzykowac stwierdzenie, ze porod to byla przyjemnosc. Nie mialam tam.lekarza prowadzacego ani poloznej a i tak czulam sie super zaopiekowana i doglądana. Obecnie na pkus jest to ze jest to szpital polozniczy, nie ma innych oddzialow, np. Zakaznego. Druga kwestia to to, ze szpital slynie z tego ze kazdy kto tylko chce dostaje znieczulenie zo. Jest zawsze anastezjolog do dyspozycji. Jezeli chodzi o polozna to z calego serca polecam Panią Jolę Franczak - cudowna kobieta. No i pyszne, domowe jedzonko :D
 
Ja także rodziłam drugie dziecko w szpitalu na Siemiradzkiego i także polecam. Moja lekarka prowadząca tam pracowała, Korzystałam z KOCa (Kordynowana Opieka nad Kobietą w ciązy) na Kremerowskiej ale to już pod koniec. I miałam wybraną położną. Bardzo polecam Panią Jolę. Złota kobieta. Z tym znieczuleniem to prawda. Anestezjolog jest tylko do porodów czy to sn czy cc więc nikt nie spławia rodzącej. Tylko zawsze się je dostaje o ile wyraża się taką ochotę.
 
Ja rodzilam w Żeromskim (nie miałam przed porodem wybranej położnej, a moja lekarka tam nie pracowała). Generalnie w porządku, choć neonatolodzy pozostawiają wiele do życzenia... (Oby Twoje dzieciątko nie potezebowalo od nich niczego !! Poza nadaniem 10 punktow!!)
Ale położne bardzo w porządku, doradcy laktacyjni, personel niższy.
Nie miałam znieczulenia, bo było za późno, ale poród przebiegł w porzadku- położne (dwie, bo trafiłam na zmianę dyzurow) bardzo pomocne przy porodzie, sympatyczne i "ludzkie". Warunki super.
 
Rodzilam pierwsze dziecko i drugie (2tyg temu) w Rydygierze i polecam z całego serca! Nie ma sensu wykupowac położna bo te które tam są w zupełności wystarczają
 
Dziewczyny, jestem obecnie w 3 msc ciąży i wybieram lekarza prowadzącego. Znajome sugerują, żeby była to osoba pracująca w szpitalu, gdzie będę chciała rodzić.
Chciałabym więc poznać Wasze opinie, gdzie rodzić w Krakowie? Czy warto zainwestować w prywatną położną?
Hej. Ja polecam Ujastek :) rodziłam tam dwa razy i oba dwa razy zajęli się mną i córeczkami cudownie. Teraz też mam zamiar tam rodzić :). Opieka w ciąży też jest świetna i na NFZ. Jeśli chodzi o prywatną położną szkoda kasy. Lepiej te pieniążki przeznaczyć na rzeczy dla dzidziusia. Do żadnej szkoły rodzenia nie chodziłam, ale wiem, że w tym szpitalu jest. Choć w obecnej sytuacji to nie mam pojęcia czy jakieś zajęcia się odbywają. Może warto spróbować on line ?Jakbyś potrzebowała jeszcze jakichś wieści pisz na priv. Pozdrawiam
 
reklama
Mam termin na jesień więc czasu na wybór jeszcze trochę jest. Napewno chcemy z Mężem chodzić do szkoły rodzenia. Do lekarza chodzę prywatnie, szczególnie w obecnej sytuacji pandemii. Jak realizacja planu porodu, nacięcie, doradca laktacyjny w poszczególnych szpitalach?
 
Do góry