reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gimnastyka Korekcyjna

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2009
Postów
2
GIMNASTYKA KOREKCYJNA!!!​

Instruktor Gimnastyki Korekcyjnej absolwent warszawskiej AWF zaprasza na zajęcia dzieci i dorosłych.
Zdrowie jest dla człowieka jedną z najważniejszych spraw życiowych i dlatego konieczne jest już od najmłodszych lat życia zabieganie o to aby była jak najlepsza opieka nad dziećmi i młodzieżą szkolną.

Zajęcia w grupie i indywidualnie. W razie potrzeby możliwość dojazdu!!!
792 – 840 – 927 @: karol.walowski@tlen.pl

Szereg błędów popełnianych w pierwszych latach życia i okresie szkolnym ma ogromny wpływ na późniejsze nasze życie dorosłe. Bagatelizowanie najmniejszych wad u dzieci w przyszłość może przynieść bardzo niekorzystne w skutkach powikłania chorobowe. NIE POZWÓL NA TO!!!!
Zdrowe i normalnie rozwijające się dziecko posiada zawsze prawidłowa postawę ciała która kształtuje się z biegiem lat pod wpływem bodźców środowiska zewnętrznego (tryb życia, szkolne ławki, sposoby spędzania wolnego czasu, dieta).

Gimnastyka Korekcyjna ma do spełnienia szereg celów Jedna z głównych jest skorygowanie istniejących zaburzeń ciała i doprowadzenie jej, o ile to jest możliwe do stanu prawidłowego. Niedopuszczenie do powstania wady postawy ciała, gdy zaistnieją warunki sprzyjające ich powstaniu. Doprowadzenie sprawności dziecka do stanu uważanego za prawidłowy.

Aby osiągnąć taki cel należy stosować kilka zadań. Wyrabianie u dziecka nawyku prawidłowej postawy ciała we wszystkich sytuacjach i czynnościach dnia codziennego. Wytworzenie silnej i wytrzymałej stabilizacji mięśniowo - więzadłowej kręgosłupa po uprzednim usunięciu dystonii mięśniowej. Wdrożenie do rekreacji ruchowej uwzględniającej elementy profilaktyki i korekcji zaburzeń zagrażających lub istniejących u dziecka. Opanowanie przez dziecko i jego środowisko opiekuńcze wiedzy i umiejętności dotyczących spraw jego zdrowia związanego z wada.
 
reklama
Do góry