reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog a koronawirus

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Dziewczyny jestem w 24 tygodniu ciąży i powinnam zrobić przesiewowe badanie glukozy, niestety mój ginekolog nie przyjmuje ani nie robi wyników przez wirusa, kontaktujemy się tylko telefonicznie w wyznaczony dzień o wyznaczonej godzinie. Martwię się ponieważ wiem że to ważne badanie i nie wiem co powinnam zrobić. Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Myślicie że powinnam znaleźć ginekologa który mnie przyjmie i wykona badanie lub da skierowanie? Teraz jest taka sytuacja z ta wstrętną zarazą, że juz sama bije sie z myslami czy w obecnej sytuacji bezpieczniej jest to badanie robić czy nie. Co myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Przyjmuje i prywatnie i na NFZ, ja akurat mam możliwość na nfz i pobieram u niego krew co badania za darmo, jest to duże ułatwienie ponieważ dostaje od niego karteczkę z listą badań które w danym miesiącu mam zrobić, przychodzę w dzień w którym pobierają krew z rana daje pielęgniarce która jest również jego "sekretarka" i ona mi pobiera krew, kilka dni później jest wynik i kiedy przychodzę na wizytę pielęgniarka od razu mu go przekazuje A on go odczytuje i wpisuje do karty ciąży:) Nie trzeba nigdzie latać ze skierowaniem ani po odbiór wyników, wszystko jest u niego :)
Aaaa ok czyli to w przychodzi pielęgniarka pobiera to już rozumiem :)
I tak spoko.
Ja chodzę prywatnie do lekarza i badania też prywatnie bo mi się nie chce w...
Dziewczyny jestem w 24 tygodniu ciąży i powinnam zrobić przesiewowe badanie glukozy, niestety mój ginekolog nie przyjmuje ani nie robi wyników przez wirusa, kontaktujemy się tylko telefonicznie w wyznaczony dzień o wyznaczonej godzinie. Martwię się ponieważ wiem że to ważne badanie i nie wiem co powinnam zrobić. Czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Myślicie że powinnam znaleźć ginekologa który mnie przyjmie i wykona badanie lub da skierowanie? Teraz jest taka sytuacja z ta wstrętną zarazą, że juz sama bije sie z myslami czy w obecnej sytuacji bezpieczniej jest to badanie robić czy nie. Co myślicie?
To bardzo ważne badanie a lekarz może wystawić skierowanie przez telefon i przekazać bezkontaktowo.
 
A na to badanie nie musisz mieć skierowania. Idziesz do laboratorium i już. Nie jest ono drogie. Wyniki później możesz skonsultować z lekarzem. Poza tym masz czas je zrobić do 28 tc.
 
A na to badanie nie musisz mieć skierowania. Idziesz do laboratorium i już. Nie jest ono drogie. Wyniki później możesz skonsultować z lekarzem. Poza tym masz czas je zrobić do 28 tc.
Dokładnie tak jak napisała koleżanka.
Takiego badania nie robi ginekolog tylko laboratorium. Trzeba poszukać otwartego prywatnego i może się uda
 
Dokładnie tak jak napisała koleżanka.
Takiego badania nie robi ginekolog tylko laboratorium. Trzeba poszukać otwartego prywatnego i może się uda
U mnie ginekolog wykonuje u siebie wszystkie badania krwi, nie muszę chodzić nigdzie tylko zawsze u niego 2 dni w tygodniu jest możliwość wykonania wszystkich badań ciazowych
 
reklama
reklama
Do góry