reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gorączka a ząbkowanie

IlaDusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Marzec 2019
Postów
8 196
Witam. Córka ma od 4 dni gorączkę a w zasadzie stan podgorączkowy max 38 przeważnie 37, 8 Po podaniu nurofenu spada. Żadnych innych objawów. Idą trzy piątki na raz. Córka nie chcę nic jeść poza mlekiem jest bardzo marudna i osowiała. Ile to może jeszcze potrwać? Kiedy ewentualnie iść z nią do lekarza? Nie mogę chyba cały czas podawać jej nurofenu
 
reklama
Ja osobiście jeśli oprócz temperatury nic córce nie dolega, to do lekarza bym nie szła.
Organizm osłabiony, to tylko coś załapać może - a po co to Wam?

Jeśli leki pomagają, to podawałabym aż do czasu aż przejdzie. Jeśli pojawią się inne objawy (kaszel, katar, biegunka itp), to dopiero wówczas bym się umawiała. Na ten moment lekarz nic innego i tak Ci nie przypisze. Możesz spróbować dodatkowo smarować dziąsła żelem lub spróbować z Tantum Verde (ja moczyłam palca i smarowałam dziąsła, ale można też kupić w psikaczu).
 
Dziękuje. Dodatkowo ma tylko zaparcia ale to zawsze przy zębach było. Faktycznie może lepiej się teraz nie Szwedac po przychodniach. Chyba poczekam jeszcze i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie
Ja osobiście jeśli oprócz temperatury nic córce nie dolega, to do lekarza bym nie szła.
Organizm osłabiony, to tylko coś załapać może - a po co to Wam?

Jeśli leki pomagają, to podawałabym aż do czasu aż przejdzie. Jeśli pojawią się inne objawy (kaszel, katar, biegunka itp), to dopiero wówczas bym się umawiała. Na ten moment lekarz nic innego i tak Ci nie przypisze. Możesz spróbować dodatkowo smarować dziąsła żelem lub spróbować z Tantum Verde (ja moczyłam palca i smarowałam dziąsła, ale można też kupić w psikaczu).
 
Mam nadzieję, że to nie to.. Ale jakis czas temu moj syn dostał gorączki, przez 3 dni non stop, tylko po lekach temperatura wracała do normy.
A po 3 dniach pojawiły się afty i pecherze w buzi- głównie na języku. To było opryszczkowe zapalenie jamy ustnej. niestety, panuje wirus, slyszalalam już o kilku przypadkach poza moim synem..
Obserwuj buzie- u nas doszedł brak apetytu, nie chciał też pić, potem dopiero skarżył się na ból :/
 
Nie raczej to nie to bo buzie ma czysta w środku tylko te dziąsła porozwalane. Mleko pije chętnie w każdej ilości a jak włoży coś innego do buzi z jedzenia to wypluwa z płaczem
Mam nadzieję, że to nie to.. Ale jakis czas temu moj syn dostał gorączki, przez 3 dni non stop, tylko po lekach temperatura wracała do normy.
A po 3 dniach pojawiły się afty i pecherze w buzi- głównie na języku. To było opryszczkowe zapalenie jamy ustnej. niestety, panuje wirus, slyszalalam już o kilku przypadkach poza moim synem..
Obserwuj buzie- u nas doszedł brak apetytu, nie chciał też pić, potem dopiero skarżył się na ból :/
 
Nie raczej to nie to bo buzie ma czysta w środku tylko te dziąsła porozwalane. Mleko pije chętnie w każdej ilości a jak włoży coś innego do buzi z jedzenia to wypluwa z płaczem
Oby tak było! Monitoruj jednak buzię, na wszelki wypadek..
Nasz syn przez pierwsze dni chciał pić tylko kakao, potem już tylko woda i to też trochę wymuszona.. O jedzeniu mowy nie było. Ale Twój synek na pewno by się skarżył, Płakał, więc to pewnie tylko ząbki!
Trzymajcie się dzielnie!!
 
Dziękuję. Byłyśmy dziś u pediatry. Wyszło że to zęby plus zaczerwienione gardło. Dostałyśmy antybiotyk żeby nie przerodziło się w zapalenie jamy ustnej co ostatnio często się zdarza podobno
Oby tak było! Monitoruj jednak buzię, na wszelki wypadek..
Nasz syn przez pierwsze dni chciał pić tylko kakao, potem już tylko woda i to też trochę wymuszona.. O jedzeniu mowy nie było. Ale Twój synek na pewno by się skarżył, Płakał, więc to pewnie tylko ząbki!
Trzymajcie się dzielnie!!
 
reklama
Nie lubię lekarzy, co od razu przypisują antybiotyk... Mam nadzieję, że chociaż celnie.
U mnie też ostatnio rodzina chorowała i zaczęło się od gardła - ale ewidentnie jakaś wirusówka.

Polecam inhalacje z mgiełki solankowej - nas niejednokrotnie uratowały :)
 
Do góry