reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gorączka

Dzieki dziewczyny gorączka wzrosła do 39 więc nurofen podałam a po 3 dniach gardziełko czerwone się zrobilo i pani pediatra poleciła antybiotyk maotoksyczny ale zadziałał. Gorączki nie ma , ząbków tez więcej nie ma. Pozdarwiamy
ps za to jest dużo potówek!
 
reklama
Może nikt mi nigdy wprost nie powiedział że może dojść do odwodnienia ale przy gorączce to chyba poi się dzieci. Jak ostatnio mój starszy miał przez 2 dni ok 39 stopni to starałam się żeby chociaż pił bo apetytu nie miał.
 
Dziewczyny pomóżcie mi proszę!!!!!!! mój Kuba ma 1 rok i 3 miesiące, od soboty ma temperaturę 39 i tylko wieczorem, daje nurofen i zasypia temperatura przechodzi a on się co dwie godziny budzi. Nie chce jeść tylko pije , byłam dwa razy u lekarza i powiedział że to na ząbki i będzie to jeszcze to trwało parę dni... jestem padnięta ciągle się o niego martwię podaję mu nurofen w płynie bo czopków nie przyjmuje jest uczulony na czopki i do buźki podaję TANTUM VERDE taki chłodzący żel.. nie wiem jak mu już pomóc . Wieczorem jest taki że pada z tej temperatury a zasypia o 22 aż tem. minie... pomocy:-:)-:)-(
 
Jeżeli temperatura spada po lekach i nie przekracza 40 stopni ponadto lekarz nie zauważył innych objawów (katar, czerwone gardło) to pewnie ma rację. Gorączka zawsze jest najwyższa wieczorem jeżeli potem w nocy jej nie ma to jest ok. Jeszcze kilka dni cierpliwości - dasz radę. Super że pije to ważne przy gorączce. Wygląda rzeczywiście na zęby. Jeżeli do soboty nie przejdzie to w poniedziałek do lekarza.
 
moja martynka tez miala taka wysoka goraczke. od wtorku do soboty. w niedziele wstala wysypana. wiec to byla trzydniowka
nasz pediatra powiedzial ze przy zabkowaniu dziecko max ma 38stopni. i zlecil badanie moczu, a u Was?moze popros by dali skierowanie na mocz to zobaczysz czy jakies chorobsko sie nie rozwija.
 
Maks miał przy ząbkowaniu 39. chyba nie da się dokładnie określić granicy. dzieci to nie tabelki z książęk. Jak cię niepokoi to oczywiście rób badania ale jak masz nerwy to zaczekaj jeszcze troszkę po co dzieciom choroby wymyślać. (zwłaszcza że dziecko widział lekarz, gdyby coś go zaniepokoiło dał by znać)
 
no ja bym tak na zeby nie zwalala wszystkiego bez sprawdzenia innych ewentualnych przyczyn ...39 jak na zeby to troche duzo.. dziwie sie ,ze lekarz Ci tego nie powiedzial- podstawowym bledem jest to, ze jak dziecko goraczkuje a akurat pchaja sie zeby to juz kazdy twierdzi, ze od zebow. Ja bym zrobila badanie moczu czy dziecko nie ma infekcji jakiejs
 
Cześć jakiego termometru używacie? Elektronicznego czy tradycyjnego? I gdzie mierzycie dzieciom temperaturę? Bo mi położna powiedziała aby mierzyć w pachwinie, w żadnym wypadku nie wkładać do pupy.
 
reklama
hmmmm.... a ja wlasnie wole mierzyć w pupie termometrem elektronicznym - potem odejmuję 0,5 stopnia od tego co pokazuje termometr... tyle że zawsze najpierw mierzę takim Elektroniczny termometr na podczerwień SCANEO 4w1 (1155358142) - Aukcje internetowe Allegro na czole albo w uchu i sprawdzam czy w ogóle jest jakaś gorączka na horyzoncie...

nie opieram się na wskazaniach tego cuda bo... żeby pomiar był w miarę dokładny to trzeba mocno docisnąć do czoła a dziecko to nie lalka...zawsze się ruszy, ucieka od tego i wyskakuje jakas dziwna temp. typu 33,5 st. C
w uchu - jeszcze większa porażka bo ta końcówka douszna jest po prostu za duża dla niemowlaka - mierzy się w zasadzie temp. małżowiny :-/

ja tego termometru uzywam do mierzenia temperatury...powietrza w pokoju ;-) :-)

marzę o takim bezdotykowym termometrze jaki mają w moim szpitalu - położna podchodziła, celowała w czoło i wiedziała czy delikwent jeszcze dycha :-) :-D
 
Do góry