reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Górne dwójki przed jedynkami

moniał

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2009
Postów
33
Witam,
Mam pytanko moja córeczka ma juz 2 dolne jedyneczki i teraz zamiast górnych jedynek wyrzyna jej sie gorna dwojka.Czy to normalne?Pozno zaczela zabkowac bo po roku teraz ma 1,3 i dopiero 3 zabek wychodzi.Pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz:)
 
reklama
Witam,
Mam pytanko moja córeczka ma juz 2 dolne jedyneczki i teraz zamiast górnych jedynek wyrzyna jej sie gorna dwojka.Czy to normalne?Pozno zaczela zabkowac bo po roku teraz ma 1,3 i dopiero 3 zabek wychodzi.Pozdrawiam z góry dziekuje za odpowiedz:)
a jest jakaś kolejność w wyżynaniu się ząbków???ja się z czymś takim nie spotkałam:)mojej siostrzenicy wyszły najpierw górne jedynki a piszą wszędzie że najpierw dolne i o:))
 
Moniał u moich dziewczynek była identyczna kolejność - najpierw dolne jedynki, potem górne dwójki.
A córcia mojej kuzynki ma trójkę i jakieś 2 ząbki trzonowe. Nie każde dziecko jest książkowe, nie ma się czym martwić :)


Marczelitto
zwykle ząbki pojawiają się w takiej kolejności:

Jako pierwsze pojawiają się zwykle dolne jedynki (6–11. miesiąc), jako drugie górne jedynki (6–12. miesiąc). Po nich wyrzynają się dwójki górne (6–16. miesiąc) i dolne (7–16. miesiąc). Pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki, wyrosną między 10. a 19. miesiącem, kły, czyli trójki, w 15–24. miesiącu, ostatnie piątki w 21–31. miesiącu. Jeśli Twój malec ząbkuje później niż rówieśnicy, nie martw się. Jego ząbki będą lepiej zmineralizowane, a więc mocniejsze i zdrowsze.

źródło:http://babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_niemowlaka_zabkowanie_artykul,3755.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moniał u moich dziewczynek była identyczna kolejność - najpierw dolne jedynki, potem górne dwójki.
A córcia mojej kuzynki ma trójkę i jakieś 2 ząbki trzonowe. Nie każde dziecko jest książkowe, nie ma się czym martwić :)


Marczelitto
zwykle ząbki pojawiają się w takiej kolejności:

Jako pierwsze pojawiają się zwykle dolne jedynki (6–11. miesiąc), jako drugie górne jedynki (6–12. miesiąc). Po nich wyrzynają się dwójki górne (6–16. miesiąc) i dolne (7–16. miesiąc). Pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki, wyrosną między 10. a 19. miesiącem, kły, czyli trójki, w 15–24. miesiącu, ostatnie piątki w 21–31. miesiącu. Jeśli Twój malec ząbkuje później niż rówieśnicy, nie martw się. Jego ząbki będą lepiej zmineralizowane, a więc mocniejsze i zdrowsze.

źródło:Ząbkowanie - artykuł
o łał:)dziękuję:)nam idą wszystkie 3(juz prawie na wierzchu), 4 już mamy ooo czyli tylko jeszcze 5 nas czekają:)super:)pozdrawiam
 
u nas 4 miesiac 2 dolne jedynki, 5 miesiac 2 górne jedynki, 6 miesiac 2 górne dwójki, 7 miesiac 2 dolne dwójki, 11 miesiecy 4 piątki ( wszystkie na raz), 15 miesiecy wszystkie trójki a teraz czekamy na czwórki....


edit:
Jako pierwsze pojawiają się zwykle dolne jedynki (6–11. miesiąc), jako drugie górne jedynki (6–12. miesiąc). Po nich wyrzynają się dwójki górne (6–16. miesiąc) i dolne (7–16. miesiąc). Pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki, wyrosną między 10. a 19. miesiącem, kły, czyli trójki, w 15–24. miesiącu, ostatnie piątki w 21–31. miesiącu. Jeśli Twój malec ząbkuje później niż rówieśnicy, nie martw się. Jego ząbki będą lepiej zmineralizowane, a więc mocniejsze i zdrowsze.

źródło:http://babyonline.pl/niemowle_pielegnacja_niemowlaka_zabkowanie_artykul,3755.html

to mój z piątkami sie wybił
 
Ostatnia edycja:
A u mnie to juz calkiem pomieszane...pierwsze wyszly dolne jedynki,potem szla gorna dwojka,wtedy dolna dwojka a teraz ida za jednym zamachem:prawa gorna 3,prawa i lewa dolna 3,i gorne jedynki :-)
 
Ja mam wrazezenie ze mojej coreczce wlasnie wychodzi dwojka na gorze, pomimo tego ze nie ma jeszcze gornych jedynek. Na razie ma tylko dolne jedynki :p Uspokoilam sie czytajac Wasze posty- na dzieci nie ma reguly!!! :D
 
reklama
Nie ma żadnej reguły...

U mojej córki tylko te pierwsze były w miarę standardowo - dolne jedynki, ale dopiero w 8 miesiącu. Dwa miesiące przerwy, w 10 miesiącu - wyszły górne dwójki, wyglądała jak mały wampir. :-) W 11 miesiącu pokazały się górne jedynki. Od tego czasu minęło już półtora miesiąca i cisza, nic nowego się nie dzieje. :-)
 
Do góry