reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotowanie dla Maluszkow :) Nasze przepisy na pysznosci (Bez komentarzy)

Pure z dorsza i szpinaku.

15g niesolonego masla.
5cm pora, dobrze pokrojonego.
1 sredni ziemniak
100ml wody
75ml mleka
2 garsci szpinaku, dobrze poszatkowane
100g dorsza bez kososci (lub innego bialego fileta rybnego)
15g parmezanu (opcjonalnie)


Maslo rozpusc w rondelku, dodaj porai podsmarz przez ok 3 minuty. Dodaj ziemniaka i podsmarz przez kolejne 3 minuty. Dodaj wode i mleko. Zagotuj, po czy gotuj na malym ogniu mieszajac przez ok 8 minut. Dodaj szpinak i dorsza i gotuj kolejne 3 minuty. Posyp serem. Do blendera i gotowe :))

3 porcje, mozna mrozic.

Smacznego :))
 
reklama
Dzisiaj zrobiłam Wandzi zupę nieco własnego pomysłu, ale zajadała się nieludzko:
rosołek z kurczaka jako baza
ugotowana dynia
marchewka, pietruszka
mięso z piersi drobiowej bardzo mocno pokrojone na wiórki
Wszystko razem zagotowałam, kaszkę dodałam pod koniec żeby zupka była odpowiedniko gesta.
Wanda jadła i uszka się jej trzęsły :-D
kaszka kukurydziana
 
Ja wymodziłam coś takiego na wieczór:

Do garnuszka wlałam trochę wody, wrzuciłam 1/4 pogniecionego widelcem banana, żeby się kilka minut pogotował, później około łyżki kaszki manny błyskawicznej, na końcu jak lekko przestygło dodałam nie całą łyżeczkę zapasteryzowanych latem malin (prawie bez cukru) i miarkę mleka modyfikowanego.

Wczoraj zamiast kaszki dałam płatki owsiane, ale zwykłe, więc wrzuciłam jeszcze przed bananem.

Dziś otworzę mus jabłkowo-jagodowy i będzie zamiast malin.

(zawsze myślałam, że owsianka jest niejadalna, ale jak spróbowałam, to aż sobie dziś na śniadanie zrobiłam tylko z cukrem zamiast banana i zwykłym mlekiem :D)
 
Ostatnia edycja:
Do góry