reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujemy... po duńsku i po polsku :)

kA-Mila

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Marzec 2009
Postów
169
Hopsasanka oto mój sposób na udanego torta :)



to zmodyfikowany przeze mnie Kopiec Kreta. Zawsze przywożę sobie z PL kilka pudełek.. :)
Piekę ciasto jak w przepisie, potem kroję ciasto wzdłuż na dwie części i przekładam masą zrobioną też jak w przepisie. Do przełożenia daję mniej więcej połowę tej masy a resztą obkładam wierzch i dekorują owocami. Bok jest obłożony kawałkami czekolady, które wg przepisu dodaje się do masy. I to wszystko.. Super wygląda a jeszcze lepiej smakuje :)



A tu tort urodzinowy Kamilki:



Upieczony z trzech pudełek Kopca Kreta, ale w prostokątnej formie, przełożony konfiturą + masą z przepisu. Na wierzchu krem czekoladowy (chyba z Oetkera). Dekoracja wymyślona w ostatniej chwili :-)
 
reklama
Super, że jest ten wątek :) Piszcie dziewczynki jak macie jakieś fajne, sprawdzone przepisy. Ja na pewno skorzystam-uwielbiam eksperymentować w kuchni;-)

A tu tort, który zrobiłam dla Lenki na urodziny

c88b4ff40045010cmed.jpg

I tort, który zrobiłam dla Męża na urodziny

7e7085c369ee9bcfmed.jpg
 
Ale fajne ciacha!
Ja robilam kiedys 3 torty, jeden mial byc na biszkopcie i nie wiem czemu, ale biszkopt w ogole nie wyszedl (albo maka albo piekarnik), robilam tutaj tez kiedys cytrynowca, postaram sie kiedys dodac przepisy :-)
 
Dziewczyny ciasta super! Ja jeszcze się dopomnę o te mufinki :-)

A chciałam się z Wami podzielić przepisem na biały ser, bo nie wiem czy znacie. Ponieważ nigdzie takiego nie mogę dostać to robię sama, z przepisu znajomej Polki:

1.Kupujemy 2x Ymer (stoi koło jogurtów, mleka itp.)
2. Do większego garnka wstawiam nieotwarte kartoniki tych Ymerów i wlewam wodę - 3/4 garnka
3. Gotuję na niewielkim ogniu przez godzinę po czym wyłączam, a jak woda ostygnie to wyciągam kartoniki i odstawiam je sobie na noc.
4. Na drugi dzień otwieram ymery i wylewam oddzieloną serwatkę
5. Ser który powstał wrzucam na pieluszkę tetrową lub ręcznik kuchenny i wyciskam. Tej wody będzie w nim bardzo dużo, więc jest co wyciskać. No i mamy serek. Przypomina raczej drobno zmielony. Z takich 2 kartoników powstaje około 0,5 kg sera. Piekłam już na nich serniki i o dziwo (jak na moje umiejętności) wychodziły :-)
 
Też robię twarożek, ale trochę inaczej. I raczej z A38, ten z Ymera wydaje mi się lekko gorzkawy.

Wlewam do dużego garnka 2 lub 3 kartony, gotuję około 1h, mieszając co jakiś czas, widać jak się rozwarstwia ser i serwatka. Później wylewam całość na ścierkę rozłożoną w zlewie (teraz mam też pieluszki, na pieluszkę wygodniej ;) ), spinam rogi agrafkami i wieszam pod prysznicem. Samo się odsącza i stygnie, po mniej więcej godzince wiszenia jest gotowe.

Nigdy nie robiłam z tego sernika, ten robię z kvarka, ale rzadko, bo nic nie jest w stanie dorównać sernikowi mojej teściowej, więc po co się oszukiwać ;)
 
Echo no ciekawie piszesz, bo nie wiedziałam, że z A38 też można robić ser. Następnym razem też spróbuję! No i dużo szybciej się robi Twoim sposobem. Sprawdzę, i porównam smaki :-)

Super, że możemy tutaj pisać sobie takie kulinarne ciekawostki. Ile nowości można się dowiedzieć. Człowiek jednak uczy się całe życie :-D
 
Ojeju!!!!
Jakie ciasto-mistrzynie tutaj mamy!!!!
No, no kobietki!!!!
Smaki narobilyscie!
Zadroszcze!!!!
Bo ja z maka to jakos nie mozemy sie zaprzyjaznic :-)
 
Wysylam przepis dunski na babke marmurkowa. Powiem wam zawsze wychodzi i jeszcze robie do tego polewe czekoladowa. Wazne ze nie trzeba kupowac polskiej maki.
A oto link ze zdjeciem:

Marmorkage II med billede fra Alletiders Kogebog
wysylam bo zaraz mnie wyloguje, ale w nastepnym poscie wysle wyjasnienia
smacznego!

Dziekuje tez Wam za przepisy i wspaniale zdjecia:-)
 
reklama
A teraz mowie jak robie.Mieszam maslo z cukrem i cukrem waniliowym. Dodaje pojedynczo jajka i po kazdym mieszam.Osobno do maki wsypuje proszek do pieczenia.Dodaje do pozostalych skladnikow i mieszam dodajac smietane mieszam. Dziele ciasto na dwie czesci 1/3 i 2/3. Do 1/3 dodaje kakao. No i juz prawie gotowe. Teraz tylko na wysmarowana blache babkowa najpierw daje polowe jasnego ciasta potem kakaowa czesc i potem druga polowe jasna.
Zostaje tylko poruszac troche nozem w ta i z powrotem zeby sie zmarmurkowalo i do piekarnika na Godzine 175 stopni.
Zaraz jeszcze napisze jak robie polewe:-)
 
Do góry