reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gra komputerowa dla dziewczynki

Dołączył(a)
28 Luty 2011
Postów
1
Cześć drogie mamuśki:) Poniewaz moja 8 letnia Kasieńka ciągle siedzi na komputerze- postanowiłam znaleźć dla niej gre- taką dziewczęcą.

Czy znacie jakis tytuł który by sie nadawał? Kupiłam w niedzielę gre Młody Doktor 3, lecznica dla zwierząt. kasia uwielbia kotki, pieski, koniki a w tej grze jest wterynarzem i sie nimi opiekuje.

Fajna sprawa- gra ponoc rozwija emocjonalnie dziecko- nie wiem ile w tym prawdy, ale na pewno sama gra jest ciekawa i ma sporo 'trudnego" słownictwa. kasia juz zdążyła się nauczyc czym jest pasożyt i jak sie uzywa stetoskopu.

ten tytuł polecam dziewczynkom - ale szukam juz kolejnego- polećcie mi cos proszę:) jakąś fajna, dziewczynkową i rozwijająca gre:)
Ilona
 
reklama
Moja Julia bardzo lubi wyścigi konne Barbie. Gra ma fabułę trzeba znaleźć konia, którego porwano. Jest prosta tylko jak raz się przejdzie to później jest to samo. Poza tym moja córcia uwielbia Scooby Doo więc taką grę też jej kupiłam i również okazała się fajna.
Gra księżniczka i żaba to totalna porażka
 
Moja prawie 7-latka uwielbia wszystkie gry Barbie. Nie gra codziennie, może raz na dwa/trzy tygodnie, może troszkę rzadziej. Jest dużo gier online, ale ogólnie polecam zabawy na powietrzu, tym bardziej, że robi się ładna pogoda :)
 
Scooby jest fajny i oprócz rozrywki uczy po części logicznego myślenia - nie nudzi się też dzieciom po przejściu całej gry i dzieci lubią do niej wracać. Może jakieś gry, które oferują przebieranie? Znalazłam też grę Catz 2 (ale nie widziałam jej nigdy zaistalowanej), w której opiekować się można zwierzakiem (online też takie gry).
 
Moja Martynka bardzo lubi przygodowe gry z Reksiem do kupienia w AidemMedia. Nie są typowo dziewczęce, ale bardzo wciągają :) Polecam
 
Witam , myślę że taką fajną grą była by farma jest to gra o hodowli zwierząt i uprawianiu warzyw gorąco polecam :-)
 
Witam Was kochane,
niestety nie mogłam przejść obojętnie obok tego i wyrazić swojego zdania na temat gier komputerowych i ich wpływu na rozój naszych dzieci. Oczywiście nie twierdzę, że to samo zło itd. ale osobiście staram się unikać tego typu rozrywek dla moich dzieci. Powiem Wam, że najlepszym prezentem ostatnio jaki mogłam sprawić moim wspaniałym dzieciaczkom to Pluszaki Pamiątkowe (uszyte z ubranek moich kochanych maluszkó) od Twojazszywka.pl :):) Wow, co za pomysł i wykonanie. Polecam wszystkim, bo to najlepsza zabawka moich dzieci odkąd je dostały, a zarazem pamiątka na całe życie... :) Pozdrawiam i lecę dalej, gdyż szukam tematu o pierwszym roku w przedszkolu. :)
 
reklama
Też jestem za tym żeby ograniczać dzieciom komp. A najlepiej unikać bo to bardzo uzależnia. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, wszędzie telefony w dłoniach a w domu przed komp. Ostatnio w restauracji widziałam jak dzieciaki jadły z włączona bajką przed nosem. Radzę się zastanowić jak wspólnie spędzić czas z dzieckiem zanim będzie Was potrzebować tylko do przyniesienia kolacji przed monitor
 
Do góry