reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gronkowiec

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2009
Postów
8
Dziewczyny bardzo Was prosze, jezeli Wasze dzieci zlapaly to paskudstwo i jezeli mozecie mi cos poradzic, bylabym bardzo wdzieczna.

Opisalam cala nasza historie w temacie "Slaba przybieranie na wadze".

W kazdym razie moja 2,5 miesieczna Emma, u ktorej po wymazie stwierdzono gronkowca za uchem i w malzowinie, kiedy miala 5 tygodni od 4 tygodni prztyla zaledwie 190g! Z tego, co wiem dolna granica to 150 g na tydzien. Przed tem przybierala znakomicie. Pije normalnie, na zadanie, bardzo czesto.

Tutaj, gdzie mieszkam nie chca zrobic jej badan, bo uwazaja, ze gronkowiec sam zniknie...

Chodze i rozpaczam, bo nie wiem co z tego wszytkiego wyniknie...

Prosze odpowiedzcie mi...
 
reklama
Moja mała miała wykrytego gronkowca w kanaliku łzowym :no: Dostała krople z antybiotykiem. Gronkowiec na skórze jest bardzo powszechny. Najłatwiej o niego w szpitalu :wściekła/y: Niestety nie wiem jak się go leczy, w większości wypadków objawowo. Gronkowiec na skórze nie odpowiada za przyrost masy ciała. Jeśli dziecko ma biegunkę możesz podejrzewać to paskudztwo w przewodzie pokarmowym, wtedy jest problem.


Skoro dziecko nie przybiera na wadze problem pewnie tkwi gdzie indziej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marta ;-) nie taki gronkowiec straszny i nie sadze zeby to on byl przyczyna slabego przybierania na wadze...
mozna wyleczyc gronkowca aplikujac na niego autoszczepionke - pobiera sie wymaz tego konkretnego gronka i robi sie autoszczepionke - dziala ale nie zawsze...

ja tez mam gronkowca, 2 zdrowych dzieci i jestem honorowym dawca krwi (w stacji wiedza o gronku i im on nie przeszkadza ;-)) wiec nie martw sie na zapas

pozdrawiam ;-)
 
Do góry