reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GROTA SOLNA

Ż

żużaczek

Gość
Witam , zaczęłam z synkiem (siedmiolatkiem - alergikiem) terapię w grocie solnej. Moze macie jakies doswiadczenia, swoje uwagi - jak dziala to na Wasze dzieci?
 
reklama
Nie mam pojęcia... Szczerze mówiąć nawet o tym nie słyszałam...Tzn obiło mi sie cos tam o uszy, że ma to zdrowotne właściwości, jeśli regularnie sie chodzi, ale nic nie wiem dokładniej.
 
No właśnie, ja też słyszałam, że to coś dobrego i daje pozytywne efekty, ale nie wiem, jak to wygląda. A mogłabyś opisać, co to dokładnie jest i jak taka terapia wygląda?

pozdrawiam
nikita
 
Tez jestem ciekawa. Może napisałabys cos więcej ? Troche czasu juz upłynęło, to może wiesz już coś więcej na ten temat ?
 
Seanse w jaskiniach solnych sa szczególnie polecane Przepisze Wam trochę z ulitki która dostałam w grocie " O skutecznosci leczenia w polaskich jaskiniach solnych decyduje specyfika mikroklimatu cechujacego się czystoscią bakteriologiczną, korzystna wilgotnoscia powietrza i obecnoscia sodu, potasu, wapnia, magnezu, bromu i jodu. Kuracja zmineralizowanym powietrzem wspomaga leczenie nerwic, depresji, schorzeń dermatologicznych, naczyniowo-sercowych i chorób przewodu pokarmowego" ale szczególnie wskazana jest dzieciom z niezytami dróg oddechowych, astmą, zapalaniem oskrzeli i alergikom. Mojemu synkowi bardzo oczyszczaja się tam zatoki, zawsze zabieram ze soba fure chustek do nosa. W srodku jest b. sympatycznie. Calośc jest wyłozona wielkimi bryłami soli, na podłodze (chodzi sie w skarpetkach) jest warstwa grubych kryształków (podgrzanych), po jednej ze scian spływa woda (jak w ciechocinku) , mozna sobie lezec na b. wygodnych lezaczkach i sluchac relaksacyjnej muzyki, dzieci moga się bawić. Seanse powinny byc co 2 dni po 45 min. W Białymstoku jeden kosztuje 10zl dla dziecka i 15zl dla dorosłego
 
Qrczę, moje dziecię , odpukać, tego nie potrzebuje, ale ja sama bym się na coś takiego wybrała z tymi swoimi bidnymi płuckami, bo mnie ostatnio cosik dusi...
A gdzie są takie groty?

pozdrówka
nikita
 
W całej Polsce jest sieć tych grot, ale nie wiem w jakich miastach. W Kudowie i w Białymstoku ale gdzie indziej to nie wiem. Najlepiej zadzwonic do informacji o uslugach w swoim miescie, albo popytac w przychodniach.
 
Grota solna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, polecam osobom zapracowanym, i nerwowym.Kto choruje na niedoczynność tarczycy powinien sie tam koniecznie wybrać.Jeden seans, to tak jak kilka dni nad morzem.Kto czuje sie dobrze nad polskim morzem, a nie ma możliwości wyjazdu - polecam!!!

POZDRAWIAM ;)
 
Witam!
Jestem z Krakowa.
Temat o grocie solnej jest mi szczególnie bliski.
8 miesięcy temu zaczęłam walczyć z depresją oraz nerwicą lękową.Dolegliwości stały się tak poważne , że prawie przestałam wychodzić z domu, unikałam kontaktu z ludźmi, a najdrobniejsza czynność sprawiała wręcz fizyczny ból. Rano wstawałam z płaczem. W nocy nie mogłam zasnąć. Dostanie się na psychoterapię graniczy z cudem. Nawet najbliżsi mieli mnie dosyć.
Moja 9-cio letnia córka zaciągnęła mnie pewnego dnia do groty solnej na naszym osiedlu.Ma alergię i chciała spróbować.Szybko zaprzyjaźniłam się z właścicielką. Rozmawiała ze mną, dawała mi ziółka Bonifratów:)
Zaczęłam cytać dzieciom w grocie bajki :)
Obecnie przestałam zażywać jakiekolwiek leki na depresję i nerwicę a moja córka nie ma problemów z oddychaniem. Mogę powiedzieć więcej. Znalazłam nową pracę ... W Grocie Solno-Jodowej GALOS w Krakowie :)
Czuję się świetnie.
Chętnie udzielę wszystkim zainteresowanym wszelkich informacji o terapiach w tych niezwykłych miejscach.
Pozdrawiam serdecznie
Berta
 
reklama
żużaczek pisze:
Witam , zaczęłam z synkiem (siedmiolatkiem - alergikiem) terapię w grocie solnej. Moze macie jakies doswiadczenia, swoje uwagi - jak dziala to na Wasze dzieci?

Na prawde super polecam. Działa jak wczasy nad morzem. Szczególnie dobrze działa zimą.
[ftp][/ftp]
 
Do góry