reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

hehe jeeenyyy :):):) a jednak sie jakas rozsypala w pelni :):)

hmm, z Olkale mialysmy termin na 1 grudnia z om a tu wszystko sie poprzesuwalo ;) wogole tak sobie po pusto kobiecemu pomyslalam ze nawet po porodzie Olkale musiala ladnie wygladac przez te sliczne rzeski :) malutka ma przesliczna glowke:)) no i nie widzialam nigdzie wspominki o cc wiec to byl tez pierwszy sn na grudniu i to u pierworodki :O
ja zmykam do poloznej bo mi umowili termin na zdjecie miednicy jutro na 12 a do poloznej mam tak samo yyhh
 
reklama
Witam :)
Ja też obawiam sie jak to bedzie z tym karmieniem po cesarce :(. Kupiłam sobie ta herbatke na laktacje hippa i wczoraj juz wypiłam filiżanke.
Nawet smaczna :) i do szpitala zamierzam zabrać albo poprosze meza zeby przynosił zaparzoną w termosie :).

Moja kuzynka urodziła 29 pażdziernika przez cc, bez akcji porodowej, karmiła od razu, ale miesiac przed planowana cesarką już piła tą herbatke.
Nie wiem czy to rzeczywiście wpływ herbatki. Sprawdze na sobie.
Słyszałam, że najważniejsze to nie stresować sie. Zobaczymy.
 
Witam :)
Ja też obawiam sie jak to bedzie z tym karmieniem po cesarce :(. Kupiłam sobie ta herbatke na laktacje hippa i wczoraj juz wypiłam filiżanke.
Nawet smaczna :) i do szpitala zamierzam zabrać albo poprosze meza zeby przynosił zaparzoną w termosie :).

Moja kuzynka urodziła 29 pażdziernika przez cc, bez akcji porodowej, karmiła od razu, ale miesiac przed planowana cesarką już piła tą herbatke.
Nie wiem czy to rzeczywiście wpływ herbatki. Sprawdze na sobie.
Słyszałam, że najważniejsze to nie stresować sie. Zobaczymy.

Ja też miałam cesarkę, żadnych herbatek nie piłam, laktacja sama przyszła bez najmniejszych problemów, a czasem to taki nawał mleka był że laktator nie wydalał :)
 
Ja nie miałam cesarki tylko sn, ale mała była w inkubatorze więc jej nie karmiłam, wspomagałam się herbatką i dostałam laktator, na początku nic nie chciało lecieć pomimo że siara leciała w ciąży jak szalona (więc widać że to nic nie znaczy), ale jak dostałam małą to się po 1 dniu rozkręciło i nawał miałam że hoho:-)
 
Ale fanie że chwiowa cisza porodwa została przerwana. Mamy śliczną dziewczynkę grudniową. Ciekawe która panienka zgarnie srebro :)
 
witajcie ale slicznotka jeju jak fajnie ze juz jest po tej stronie brzuszka jest.... a ja mialam odpoczywac ale jakos mi nie wychodzi, moze od jutra bo dzisiaj umylam 2 ostatnie juz okna i czekam az sie zaslony upiorą to uprasuje i powiesze... podjadam tez obiadek w miedzyczasie;) ojejku jak mi sie juz nic nie chce.... taka sie jakaś ciężka czuje :D
 
cześć dziewczyny,
też jestem grudniową mamą, to znaczy - tak sądzę. Mam pewien kłopot, ponieważ lekarze nie potrafią stwierdzić terminu mojego porodu, wacha się on od jutra 23ciego listopada, do 5tego grudnia. Wynika to z faktu, iż dziecko rozwija się nader szybko i zgodnie z badaniem USG powinnam jutro urodzić, a zgodnie z datą ostatniej miesiączki dopiero 5tego grudnia. Chodziłam do wielu różnych lekarzy, ale nie chcą mi w żaden sposób pomóc, każą czekać, Tymczasem moja córeczka waży już 3.400 i jest dość dużą dziewczynką, a ja zwyczajnie nie mam siły już chodzić z tym bębenkiem. Próbowałam wszystkich możliwych metod: wysiłku fizycznego, sprzątania, masażu, seksu, ostrych przypraw czy herbatek.
Czy możecie mi coś doradzić w tej kwestii?
pozdrawiam,
Agata
 
No właśnie miałam wyprać firany! O kurcze, zupełnie zapomniałam. A jutro planuję wyprawę do Gdańska, więc nici z prania. Coś muszę wymyślić. Obym zdążyła, zanim maluch zdecyduje się na wielkie wyjście;-) A córeczka Olkale śliczna. Zazdrość to mnie jeszcze trochę zeżre w całości.

sand_saref
chyba pozostaje tylko czekać, aż córeczka sama zdecyduje się pojawić z tej strony brzuszka. Nie ma chyba recept na przyspieszenie porodu, które działałyby w 100%, a tylko zaszkodzić sobie można.

Moja noc dziś super. Wstałam w nocy do toalety i aż oczy przecierałam ze zdziwienia, która godzina, bo o tej porze to z reguły drugi albo trzeci spacer miałam. Kiedy dzwonił budzik, to tak mi się wstawać nie chciało. Chyba rzeczywiście ta pełnia podziałała, ale zupełnie inaczej niż przepowiadałyście. Przynajmniej na mnie;-)

Jutro w planach zakupy świąteczne. Mam tylko problem z prezentami dla tesciów, dziadka i chrześniaka. Mam nadzieję, że jak jutro coś zobaczę, to pomysły same przyjdą do głowy.

Chciałabym się Was poradzić. Od kilku dni mam lekko opuchnięte wargi sromowe, które troszkę bolą. Znam to uczucie, bo podobnie mam na początku okresu. Czy coś podobnego ma może któraś z Was?
 
Ostatnia edycja:
reklama
sand_saref hej - ja malo co doradze bo to moja pierwsza ciaza i nie mam doswiadczenia i pomyslow (poki sama nie sprobuje jakis metod) :zawstydzona/y: Do 5 grudnia juz blisko - ja po prostu bym sie nie oszczedzala - cieple kapiele, wysilek i inne - moze w koncu zadziala :) Trzymam kciuki...


Nie wiem czy sie wyswietli jak ktos nie ma facebooka (trzeba sie zalogowac) - ale fajny filmik, mimo ze juz widzialam takie animacje i tak sie wzruszylam:

Zaloguj się | Facebook

:-)
 
Do góry