reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Miejmy nadzieję, że u nas nie będzie wojny, ale nie wygląda to dobrze. Bardzo współczuję tym wszystkim ludziom, coś niewyobrażalnego ☹️ Jak pomyślę o tych kobietach w ciąży, rodzących i malutkich dzieciach.... Same niedawno byłyśmy w ciąży i wiemy jak ciężko jest na końcówce. A tu jeszcze strach o życie, nocowanie w schronach, poród gdzieś w piwnicy, stres, lęk.. masakra 😭


Mój Adaś właśnie się obudził. Zaczął przesypiać noc, ciekawe jak długo to potrwa 🙂 Gdyby nie starsze dzieci, które się budzą to bym też spala do rana.. 🙂 Zmieniły się też kupki tzn z kilku dziennie przeszedł na jedną co kilka dni. Widzę, że nie cierpi, więc lekarz powiedział, że jest ok. Poza tym dużo się uśmiecha, gaworzy, dużo śpi. Płacze tylko, a właściwie to wrzeszczy 😛 jak głodny i ma brudną pieluchę.
 
reklama
Czy Wasze maluszki wymuszaja? Mi sie wydaje, ze ta moja mala atencjuszka juz od jakiegos czasu zaczela wymuszac. Pokrzykuje, ale to nie jest placz. I jak krzyknie to zerka na mnie, znowu krzyknie, zerka i tak kilka razy 🤣 3 miesiace ma jakby co 😀
 
Czy Wasze maluszki wymuszaja? Mi sie wydaje, ze ta moja mala atencjuszka juz od jakiegos czasu zaczela wymuszac. Pokrzykuje, ale to nie jest placz. I jak krzyknie to zerka na mnie, znowu krzyknie, zerka i tak kilka razy 🤣 3 miesiace ma jakby co 😀
Tak małe dziecko nie wymusza, tylko nie zna innego sposobu jak krzyk czy płacz na zwrócenie na siebie uwagi, której w danym momencie potrzebuje :) gdyby umiała mówić, wolałaby może: mamo, pobaw się ze mną ;)
 
Miejmy nadzieję, że u nas nie będzie wojny, ale nie wygląda to dobrze. Bardzo współczuję tym wszystkim ludziom, coś niewyobrażalnego ☹️ Jak pomyślę o tych kobietach w ciąży, rodzących i malutkich dzieciach.... Same niedawno byłyśmy w ciąży i wiemy jak ciężko jest na końcówce. A tu jeszcze strach o życie, nocowanie w schronach, poród gdzieś w piwnicy, stres, lęk.. masakra 😭


Mój Adaś właśnie się obudził. Zaczął przesypiać noc, ciekawe jak długo to potrwa 🙂 Gdyby nie starsze dzieci, które się budzą to bym też spala do rana.. 🙂 Zmieniły się też kupki tzn z kilku dziennie przeszedł na jedną co kilka dni. Widzę, że nie cierpi, więc lekarz powiedział, że jest ok. Poza tym dużo się uśmiecha, gaworzy, dużo śpi. Płacze tylko, a właściwie to wrzeszczy 😛 jak głodny i ma brudną pieluchę.
Z tą kupka to u nas nadal problem. Tzn. jak nie robi w ciągu 6 dni to daje czopek i wtedy od razu robi sporo,.do tego gazy śmierdzące. Wcześniej pediatra mówiła że to normalne jak bierze żelazo a teraz dala skierowanie do chirurga bo twierdzi że to niemożliwe ze od żelaza ... Już nawet byliśmy na USG jamy brzusznej. Martwię się już ale skoro mówisz u Was też kupa raz na kilka dni to może nie ma się czym martwić ...
 
Z tą kupka to u nas nadal problem. Tzn. jak nie robi w ciągu 6 dni to daje czopek i wtedy od razu robi sporo,.do tego gazy śmierdzące. Wcześniej pediatra mówiła że to normalne jak bierze żelazo a teraz dala skierowanie do chirurga bo twierdzi że to niemożliwe ze od żelaza ... Już nawet byliśmy na USG jamy brzusznej. Martwię się już ale skoro mówisz u Was też kupa raz na kilka dni to może nie ma się czym martwić ...

Raz była dopiero po 5 dniach. Wcześniej dużo gazów dość smierdzacych A jak już się pojawiła to dużo, gęsta, śmierdząca, czyli widać że zalegało w jelitach. Teraz tak właśnie co 2-3 dni robi. Raczej nie cierpi, nie płacze, więc lekarka uznała, że jest ok i że tak może być i to są indywidualne własności osobnicze każdego człowieka. Starsze dzieci u mnie codziennie robiły kupkę właśnie parę razy w ciągu dnia i tak było cały czas u nich. A tu trzeci maluch też tak miał, po czym nagle zmieniło się u niego.
Jednak jeśli macie skierowanie od lekarza to lepiej sprawdzić czy wszystko ok 🙂
Z tą kupka to u nas nadal problem. Tzn. jak nie robi w ciągu 6 dni to daje czopek i wtedy od razu robi sporo,.do tego gazy śmierdzące. Wcześniej pediatra mówiła że to normalne jak bierze żelazo a teraz dala skierowanie do chirurga bo twierdzi że to niemożliwe ze od żelaza ... Już nawet byliśmy na USG jamy brzusznej. Martwię się już ale skoro mówisz u Was też kupa raz na kilka dni to może nie ma się czym martwić ...
 
Czy Wasze maluszki wymuszaja? Mi sie wydaje, ze ta moja mala atencjuszka juz od jakiegos czasu zaczela wymuszac. Pokrzykuje, ale to nie jest placz. I jak krzyknie to zerka na mnie, znowu krzyknie, zerka i tak kilka razy 🤣 3 miesiace ma jakby co 😀

Mój synek też tak robi i też ma 3 miesiące 🙂 To nie wymuszanie tylko komunikuje się tak z Tobą, bo mówić jeszcze nie potrafi🙂
 
Mam takie pytanie do dziewczyn, które karmią mm. Ile Wasze dzieciaczki zjadają w ciągu dnia?
Moja Hanka zjada ponad 800 ml i się zastanawiam czy nie za dużo, bo na opakowaniu jest napisane, że w sumie powinno zjadać 720 ml
 
Moja, też Hanka, wychodzi na to, że zjada ok 720 właśnie, mniej więcej 6 x na dobe po 120 ml. Zazwyczaj trochę zostawia na dnie. Jednak był już moment że wypijała do dna te 120 wręcz aż wysysała powietrze więc zaczęliśmy robić 150, też wypijała a teraz nagle zwrot i nawet tych 120 nie wypija. Kupki robi kilka razy dziennie więc się najada. Może Twoja teraz tyle właśnie potrzebuje, nie sugerowalabym się za bardzo tym co jest na opakowaniu 😉
 
Mam takie pytanie do dziewczyn, które karmią mm. Ile Wasze dzieciaczki zjadają w ciągu dnia?
Moja Hanka zjada ponad 800 ml i się zastanawiam czy nie za dużo, bo na opakowaniu jest napisane, że w sumie powinno zjadać 720 ml
dokładnie, na opakowaniu np mleka na.n jest rozpiska i gwiazdkę ,że to jest średnia a nie że nie może więcej. My jesteśmy ze stycznia a dokładnie to z 6. Nieraz się zdarzyło ponad 800 a nawet pod 900 😊🤷
 
reklama
Do góry