reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Z ostatniej wizyty termin faktycznie wypada na 28 listopad (ktoś pytał o dokładny wiek ciąży - wg ostatniego badania dziś jest 12+5, w poniedziałek będzie wiadomo czy usg prenatalne potwierdza ten termin), natomiast nie wiem czy dwunasty (teraz już trzynasty) tydzień jest mocno do przodu, skoro 12+3 daje termin już na grudzień. 😉
Jedna z osób wspominała o "rozbieżności" terminów listopadowych czy styczniowych, chociaż kobiety rodzące na początku czy na końcu miesiąca mają mniejszą rozbieżność z mamami z innych miesięcy, niż te, które np. rodzą 1 i 31 grudnia. 😉 No nieważne.
Przy okazji do kalendarza możesz dopisać wizyty: 24.05 i 27.05, dzięki. 🙂

Ja chodzę prywatnie i na NFZ.
Mam dwie karty ciąży, wizyty w podobnych terminach... Ciekawie. 😉

Pewnie mieli rację, że usg i pobranie materiału jest najbardziej miarodajne, kiedy odbywa się w tym samym dniu. Pappa czy wolna podjednostka hcg ma swoje normy dla danego tygodnia ciąży. Jeśli materiał pobrany zostanie np. tydzień wcześniej, to badanie krwi masz np. z 11 tygodnia, a usg z 12 - nie wiem, jak "widzi to" program liczący ryzyko.

Mi też i prywatnie i na NFZ wyznaczono wizyty na termin najbliższy możliwy po prenatalnych. Oczywiście też nie zapytałam po co🙈


Lat mam jeszcze 29 (do lipca 😁)
Jedna strata, w brzuszku jedno. 🙂


Miałam takie bóle w krzyżu, że nie mogłam siedzieć, stać, leżeć w żadnej pozycji... Okazało się, że wszystko było ok z dzieckiem.

U mnie przez ostatnie dwa dni ta sama zupa 😀
Jakieś pomysły na dziś?
U mnie ostatnio króluką zupy i warzywa na patelnię na obiad 😁
 
Też od początku ciazy że względu na duże ilości progesteronu, które biorę, mam zaparcia okropne. Lekarz polecił mi ten syrop. Pomaga bardzo i nie muszę się tak napinać a wiem, że takie napinanie może prowadzić do hemoroidów. Także polecam mocno
 

Załączniki

  • 854d853a-c9f7-456d-be67-568ee057545a.jpg
    854d853a-c9f7-456d-be67-568ee057545a.jpg
    46,3 KB · Wyświetleń: 35
ja zawsze załatwiałam się 3 razy dziennie. Od roku jak rzuciłam finalnie i na zawsze fajki to pojawił się problem i robiła raz na 3 dni. A teraz w ciąży to masakra jest. Nie robię przez 5 dni a jak zrobię to dziwie się gdzie to się mieściło. Ja zaczęłam siemię lniane zaś dodawać do jogurtu i zawsze pomagało a teraz nie bardzo. Myślę że te bóle i skurcze z jelit są także spokojnie. Ja będę we wtorek na prenatalnych to jak nie zapomnę to zapytam lekarza czy może coś polecić.
nie wymawiaj mojego imienia głośno 🤣🤣
Antoś też ładne, ooo mi się też Karolina podoba🙂

Przecież masz śliczne imię 💛 naprawdę 😊

Taaaak Karolina ❤️ starsza córka wybrała młodszej 😂 liczę na nią że wybierze teraz też 😂
 
Zazdroszczę wam tego entuzjazmu my z mężem nie wybieramy jeszcze. W poprzedniej ciąży wybraliśmy na początku dziewczynka Mia chłopiec Mio. Teraz pozostał mi tylko tatuaż, a kolejnemu Dzieciątku nie damy tak samo na imię.
 

Załączniki

  • 8b8c3a06-fd84-461c-b7b5-c2c55eb7ec82.jpg
    8b8c3a06-fd84-461c-b7b5-c2c55eb7ec82.jpg
    9,2 KB · Wyświetleń: 54
A z tymi imionami to jest tak. Kilka lat temu były Zuzie, Julcie, teraz idźcie do szkoły w każdej klasie po 5 dziewczynek o tym sam imieniu. Teraz modne są stare imiona piękne są Fakt, ale patrząc na rozwój świata nie wiem gdzie nasze dzieci wylądują obecnie w większości krajów dogadujemy się po angielsku za kilka lat może być to chiński i pomyślnie jak chińczyk wypowiada imię waszego dziecka 😁 wiem jesteśmy Polakami powinniśmy nosić Polskie imiona, ale pizzę też jemy, a jest włoska.
 
reklama
Też od początku ciazy że względu na duże ilości progesteronu, które biorę, mam zaparcia okropne. Lekarz polecił mi ten syrop. Pomaga bardzo i nie muszę się tak napinać a wiem, że takie napinanie może prowadzić do hemoroidów. Także polecam mocno
no ja właśnie jednego hemoroida mam przez parcie podczas porodu. Ten syrop bez recepty? Po jakim czasie działa ?
spróbuję tego siemienia 😉 ja mam na imię Karolina i nie nawidzę go szczerze przez kuzyna i jedną pioseneczkę która mi śpiewał w dzieciństwie 🙂😉
no ja to siemię lniane mielone daje tak 2 łyżeczki do jogurtu i mieszam i szybko jem bo potem glut się robi i nie smakuje mi to.
Zazdroszczę wam tego entuzjazmu my z mężem nie wybieramy jeszcze. W poprzedniej ciąży wybraliśmy na początku dziewczynka Mia chłopiec Mio. Teraz pozostał mi tylko tatuaż, a kolejnemu Dzieciątku nie damy tak samo na imię.
przykro mi. Ja straciłam córke w 19 tyg., Został mi po niej grób. To była wysoka ciąża więc dziecko tak i tak chowają w tym wypadku więc mimo że organizacja wszystkiego zajęła się opieka społeczna bo ja nie dałam rady, na pogrzebie też nie dalam rady być, za dużo to było dla mnie. Ale po miesiącu się otrzasnelam i przejęłam grób, zaczęłam tam chodzić, potem postanowiłam zrobić ładny, skromny nagrobek i chodzę do niej ze starsza córka i mężem. Taka mam po niej pamiątkę. Bliźniaki zatrzymały się na 9tc. I w tym wypadku można było pochować albo po prostu spalają je. Nie zdecydowałam się na pochówek, nie wiem czemu. Też myślę ze kiedyś zrobię sobie tatuaż upamietniajacy moja trójkę aniołów, pod sercem albo na brzuchu właśnie. Też jestem pełna obaw i nie pałam takim entuzjazmem jak w pierwszej ciąży ale czym wyższa jest ta ciąża obecna tak staje się radośniejsza i cieszę każdym dniem 😌
 
Do góry