reklama

Grypa żołądkowa

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez red_kitten, 21 Październik 2006.

1. red_kitten

red_kitten Zaciekawiona BB

Niedawno mój siedmiomiesięczny synek przeszedł grypę żołądkową.
    Nie chce nawet mysleć ile stracił na wadze, ale to już zupełnie inna sprawa.

Wiadomo jak to grypa, wszystkim zwracał i przez trzy dni pił tylko herbatki i na siłe wmuszałam mu lekarstwa żeby sie nie odwodnił.
    Prawdziwy problem zacząła sie jak grypa zaczęła przechodzić. Widocznie musiał zapamietać, że zwracał mlekiem bo nie chce ruszyć butelki i tu własnie tkwi nasz problem. Do piersi sam mi sie przykleja, tylko że ja niedawno straciłam pokarm i choć bym chciała go nakarmić to i tak nic z tego.
    Jak go znowu nakłonić, żeby pił mleko z butelki??

(Jakby co to na grypkę żołądkową dawałam: lakcid 2xdziennie i smecta 3xdziennie po pół saszetki):oo2:

2. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Ja co prawda nie miałam takiego problemu, ale przyszło mi do głowy jedno - może poprostu zamień butelkę na jakiś nowy kubek-niekapek. Może dziecko zechce wypić z nowego naczynia, może nie skojarzy tego z niemiłymi przeżyciami z czasu choroby. Może też zmień mleko - być może pomoże, jak poczuje trochę inny smak.

pozdrawiam
    nikita

3. reklama
  4. LOTTA

LOTTA Początkująca w BB

witaj, ja nie przerabiałam grypy...
    ale pamiętam, że mój syn jakiś czas temu bardzo nie chciał pić mleka modyfikowanego z butelki (ja mam karmienie mieszane od początku) i strasznie płakał i się wykrzywiał.
    i po prostu zmieniliśmy mleko (Enfamil na Bebilon) i od razu zaczął jeść.
    może spróbuj.
    pozdrawiam.
    lotta

5. ania_77

ania_77 Mama Marcinka i Julki

U nas też jest ten sam problem. Synuś miał potężny katar i nie był w stanie ssać z butelki. A każda inna próba podania mleka kończyła się niepowodzeniem. Mam wrażenie że podczas kataru smak mleka musiał mu nieodpowiadać i że zapamiętał to. Trochę trwało zanim udało mi się przekonać go ponownie do kubków, łyżeczek (które też kojarzyły mu sie z mlekiem). Niestety już od miesiąca nie pije mleka. Na nic się zdały cudowania. Skusił się dopiero na mleko w płynie Bebiko i popija od czasu do czasu Bebiko bananowe. Nie martwię się tą sytuacją bo Marcinek je nabiał pod inną postacią. Tylko że Twój synuś jest młodszy i powinien pić mleko. Spróbuj podać mu inne i w innym naczyniu. I zacznij od niewielkiej ilości. Powodzenia

6. red_kitten

red_kitten Zaciekawiona BB

dzięki za rady
    to już jakiś czas trwa ale jakoś sobie radzimy
    na nic zdały się kubki niekapki i zmiany mleka :sick:
    wiem ze tak nie powinno być ale z butelki to pije już tylko soczki i herbatkę
    tymczasem mleko jemy "na gęsto" ...kaszka i budyń
    zawsze to lepsze rozwiązanie niż nic
    ewentualnym spadkiem wagi staram sie nie martwić bo wituś puki co ważył 12 400g a ile ma teraz to się okaże w przyszłym tygodniu
    w każdym razie dziękuję za dobre rady:happy:

Poleć forum