reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Ja szczepiłam 6w1.. W sumie dostal dwa zastrzyki po jednym w każde udko i jedną strzykawkę z plynem do połknięcia... Zrobisz jak bedziesz uwazała...
 
reklama
Witam się po raz pierwszy☺Też jestem mamą styczniowego chłopczyka. Leoś urodził się 8. 01, to moje trzecie dzieciątko☺Dziewczyny, czy możecie wypowiedzieć się na temat szczepień? Szczepiłyscie już swoje maluszki? Jakimi szczepionkami i jak reagowały? Leon jeszcze nie zaszczepione bo wiecznie zasmarkany i odwlekam jak mogę ale w przyszłym tygodniu już muszę z nim pójść. Poprzednie dzieci szczepiłam 5 w 1 ale nie było tak głośno o tych NOPach wszystkich więc stres mniejszy bo i świadomość mniejsza. A teraz jestem przerażona I do tego te pneumokoki obowiązkowe. Jaką wybrać? Bardzo Was proszę o odpowiedzi. Może mnie troszkę uspokoicie....
Miłego dnia!
Hej :) ja szczepilam moja 5w1. Jedna szczepionka w jedną nozke, druga w drugą nozke, trzecia w rączkę i czwarta do picia, wiem że na rotawirusy miała Rotarex i za nią płacilam 300zl. Po szczepieniu 2 godziny była marudna bo ja nóżki bolały, a szczepienie przeszła bez gorączki i bez problemow. Następna wizytę mam 11 kwietnia na następne szczepienia, mam nadzieję że obejdzie się bez objawów. :))
 
Witam się po raz pierwszy[emoji5]Też jestem mamą styczniowego chłopczyka. Leoś urodził się 8. 01, to moje trzecie dzieciątko[emoji5]Dziewczyny, czy możecie wypowiedzieć się na temat szczepień? Szczepiłyscie już swoje maluszki? Jakimi szczepionkami i jak reagowały? Leon jeszcze nie zaszczepione bo wiecznie zasmarkany i odwlekam jak mogę ale w przyszłym tygodniu już muszę z nim pójść. Poprzednie dzieci szczepiłam 5 w 1 ale nie było tak głośno o tych NOPach wszystkich więc stres mniejszy bo i świadomość mniejsza. A teraz jestem przerażona I do tego te pneumokoki obowiązkowe. Jaką wybrać? Bardzo Was proszę o odpowiedzi. Może mnie troszkę uspokoicie....
Miłego dnia!
Szczepiłam 6w1 i pneumokoki. Na rota żadnego nie szczepiłam. A Leia jest 4[emoji16]
Moim nigdy nic nie było po szczepionce oprócz lekko podwyższonej temperatury. Mała miała 32.2 ale dałam jej czopka przeciwbólowego i było tak jak zawsze. Miała jedno ukłucie w jedną nóżkę i drugie w drugą.
Ps.mam też Leona. Ma 21 miesięcy [emoji6] jest 3 w kolejności
 
Szczepiłam 6w1 i pneumokoki. Na rota żadnego nie szczepiłam. A Leia jest 4[emoji16]
Moim nigdy nic nie było po szczepionce oprócz lekko podwyższonej temperatury. Mała miała 32.2 ale dałam jej czopka przeciwbólowego i było tak jak zawsze. Miała jedno ukłucie w jedną nóżkę i drugie w drugą.
Ps.mam też Leona. Ma 21 miesięcy [emoji6] jest 3 w kolejności
38.2 tam miało być. Sorki [emoji1]
 
A ja mam inne pytanie, czy wszystkie robiłyście USG bioderek? My byliśmy u ortopedy na badaniu, kazał się stawić w kwietniu na kontroli, ale o USG ani on ani pediatra nic nie mówił. Ze szczepieniami niestety mamy opóźnienie, z powodu infekcji byliśmy z małym w szpitalu ech.
 
A ja mam inne pytanie, czy wszystkie robiłyście USG bioderek? My byliśmy u ortopedy na badaniu, kazał się stawić w kwietniu na kontroli, ale o USG ani on ani pediatra nic nie mówił. Ze szczepieniami niestety mamy opóźnienie, z powodu infekcji byliśmy z małym w szpitalu ech.
Robiliśmy po szesciu tygodniach... Podobno czym wczesniej to lepiej w przypadku ewentualnego niedorozwoju bioderka.. Nie ma co zwlekac.. Nie wiem czy sa na nfz.. Ja placilam 150.. Na wizyte prywatna czekalam dwa tygodnie...
 
A ja mam inne pytanie, czy wszystkie robiłyście USG bioderek? My byliśmy u ortopedy na badaniu, kazał się stawić w kwietniu na kontroli, ale o USG ani on ani pediatra nic nie mówił. Ze szczepieniami niestety mamy opóźnienie, z powodu infekcji byliśmy z małym w szpitalu ech.
Hej, ja właśnie też do ortopedy mam na kwiecień, ale o USG mi nic nie mówili że będą robić. Powiedziała mi pediatra że daje skierowanie do ortopedy ze względu na to że dla wcześniaka musi dać.
 
Hej, ja właśnie też do ortopedy mam na kwiecień, ale o USG mi nic nie mówili że będą robić. Powiedziała mi pediatra że daje skierowanie do ortopedy ze względu na to że dla wcześniaka musi dać.

Ale w 4-6 tygodni mieliście już USG?
Ja się doczytałam, że generalnie zawsze musi być USG bioderek jeśli był poród pośladkowy, jest predyspozycja rodzinna, lub nieprawidłowości przy ręcznym badaniu bioderek. Choć standardowo jest robione koło 6 tygodnia, najpóźniej do 12 tygodnia. A do ortopedy kierują czasem nawet kilka razy w pierwszym roku, dla kontroli. Trochę się zmartwiłam, czy aby przez ten pobyt w szpitalu nie przegapiłam tego badania USG, choć u nas prywatnie raczej się tego nie robi - mała miejscowość. Mały mi jeszcze po szpitalu nie doszedł do siebie, ale spróbuje się na początku tygodnia skontaktować z lekarz rodzinną co dalej robić, czy starać się zrobić USG w marcu czy czekać do tej kwietniowej wizyty u ortopedy.
 
A co do szczepień, to ja muszę odczekać 2 tygodnie od końca antybiotykoterapii i będę szczepić 5 w 1. Najczęściej NOP daje krztusiec, a w 5 w 1 jest forma dająca mniej odczynów. Ten sam krztusiec jednak powraca, więc moim zdaniem koniecznie trzeba dziecko zaszczepić i uchronić przed tą ciężką chorobą. Co do szczepień zalecanych, to już sprawa indywidualna, nad rota warto się zastanowić bo są dość częste, a nad meningokokami bo zachorowanie jest bardzo ciężkie.
 
reklama
Ale w 4-6 tygodni mieliście już USG?
Ja się doczytałam, że generalnie zawsze musi być USG bioderek jeśli był poród pośladkowy, jest predyspozycja rodzinna, lub nieprawidłowości przy ręcznym badaniu bioderek. Choć standardowo jest robione koło 6 tygodnia, najpóźniej do 12 tygodnia. A do ortopedy kierują czasem nawet kilka razy w pierwszym roku, dla kontroli. Trochę się zmartwiłam, czy aby przez ten pobyt w szpitalu nie przegapiłam tego badania USG, choć u nas prywatnie raczej się tego nie robi - mała miejscowość. Mały mi jeszcze po szpitalu nie doszedł do siebie, ale spróbuje się na początku tygodnia skontaktować z lekarz rodzinną co dalej robić, czy starać się zrobić USG w marcu czy czekać do tej kwietniowej wizyty u ortopedy.
No właśnie nie miała robione o USG nawet nie wiedziałam że takie coś musi być, 9 kwietnia będę u ortopedy to zapytam się czy zrobi. W szpitalu widzę też nic nie powiedzą tak samo pediatra. Bo sam człowiek nie wie że to trzeba zrobić, tym bardziej że pierwsze dziecko się ma.
 
Do góry